więcej

"Dziennikarze to bydlaki, śmieci, hieny cmentarne".

wp.pl |  dodane 2012-01-10 (16:13) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 7 godzin i 1 minutę temu
drukuj


Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył w czasie konferencji prasowej nt sprawy bilingów dziennikarzy opinie
Większość Internautów negatywnie oceniła publikację drastycznych filmów i zdjęć z konferencji prokuratora płk Mikołaja Przybyła, na której prokurator próbował popełnić samobójstwo. Jeszcze gorzej oceniono zachowanie dziennikarzy obecnych na konferencji, komentujący używają bardzo ostrych słów, nazywają dziennikarzy "hienami cmentarnymi", "śmieciami" i "bydlakami". Według lekarza, który udzielał pomocy prokuratorowi, dziennikarze udzielili pierwszej pomocy prawidłowo.

Komentujący krytykują dziennikarzy, którzy w pierwszym momencie, zamiast zainteresować się zdrowiem rannego prokuratora, chwycili za kamery i aparaty fotograficzne, aby zarejestrować zdarzenie. Nieznaczną przewagę mają również Internauci krytycznie oceniający samą publikację drastycznych materiałów. W sondzie Wirtualnej Polski, przeciw ich publikowaniu opowiedziało się niemal 53% Internautów, jednocześnie ok. 40% nie widzi w tym nic złego.

Zobacz film (uwaga, drastyczne sceny!):
Próba samobójcza polskiego prokuratora wojskowego


Przeczytaj też:
Skandaliczne zachowanie dziennikarzy? "To hieny"


Co świadkowie tego zdarzenia powinni zrobić w takiej sytuacji? - Moje wrażenie z filmów nagranych na miejscu zdarzenia, mówię tylko o wrażeniu, jest takie, że ułożenie pacjenta w pozycji bocznej ustalonej i natychmiastowe wezwanie karetki jest właściwym udzieleniem pomocy, jeśli chodzi o osoby postronne. Zabezpieczyli też drogi oddechowe pacjenta, które mogły być zagrożone przez krwawienie ze ściany jamy ustnej. Gdyby nie było tętna i oddechu, należałoby podjąć czynności resuscytacyjne. W tym przypadku takiej konieczności nie było - wyjaśnia Jacek Górny, Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Centrum Medycznego HCP w Poznaniu, który brał udział w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej prokuratorowi Mikołajowi Przybyłowi. Jak zaznacza lekarz, pacjent nie wymagał ratowania życia, a jego rana była powierzchowna.

Internauci broniący dziennikarzy argumentują, że to właśnie zarejestrowanie całego zdarzenia było obowiązkiem dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej, a udzielenie pomocy powinno w tym przypadku ograniczyć się do wezwania pomocy medycznej.
Niby wszystkim przeszkadza, że dziennikarz wykonuje swoją pracę, a każdy czeka na końcówkę. Pokażą? Czy nie pokażą? Ja czekałem Internauta Tuk
- Kamerzysta w czerwonej bluzie miał obowiązek filmować, to jego zawód i za to mu płacą. Od udzielania pierwszej pomocy są lekarze i sanitariusze, a nie przypadkowe osoby. Pomoc udzielona przez osoby, które nie mają kwalifikacji jest gorsza niż jej nie udzielenie. Obecny w tym towarzystwie kolega Mikołaja Przybyła na samym początku zadzwonił po pomoc. Rannych z takimi obrażeniami się nie dotyka, to robota dla sanitariuszy i lekarzy (chirurgów), a nie dla paparazzi! Prokurator wiedział jak się postrzelić, aby nie było poważnych urazów i wszystko, cały ten teatr było zaplanowane. Niezależnie, czy jego akcje były słuszne i skuteczne, to on wybrał takie postępowanie i tylko on ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie kamerzysta, którego pracą i obowiązkiem jest filmowanie - twierdzi Internauta Balanga.

- Niby wszystkim przeszkadza, że dziennikarz wykonuje swoją pracę, a każdy czeka na końcówkę. Pokażą? Czy nie pokażą? Ja czekałem... Żałosny jestem. Bo mi też przeszkadza, że dziennikarz pracował zamiast pomagać - pisze Internauta Tuk.

- Dziwi mnie zaszokowanie zachowaniem kamerzysty. Strzelam - i pewnie nie pudłuję - że kamerzysta, nie jest przy okazji ratownikiem medycznym, więc stwierdzenie że "powinien rzucić się na ratunek" jest dla mnie co najmniej niezrozumiałe. Korespondenci wojenni też powinni ratować ludzi, zamiast relacjonować/uwieczniać działania? Praca w mediach ma taką, a nie inną specyfikę, cel nadrzędny to zdobyć informację. Znajdzie się sporo zawodów w których droga do "istoty" pracy, nierzadko odbiega od moralności, ale "każda praca jest potrzeba". To właśnie jest zadanie mediów, pokazywać "Nam", widzom, to co udało się im nagrać, to czego udało im się dowiedzieć. Ubolewać należy nad tym że informacje są przesiewane i przebarwiane na modłę orientacji politycznych. Z punktu widzenia dziennikarstwa, facet zachował się wzorowo - informacje ponad wszystko - deklaruje Internauta Zdziwiony.

Rzucili się na kamery i rejestrowali tego człowieka jak jakieś zwierzę bądź kosmitę Internautka Sylwia
- Dziennikarze udzielili pomocy. A to, że jeden jełop chwycił za kamerę... no cóż, młody, głupi, obejrzyjcie sobie materiał w TVP INFO - inni go usadzili. Z drugiej strony takie materiały (bardziej takie jak ten z pozostawionej kamery, niż ten z kamery 'czerwonego') bardzo pomagają w śledztwie... ale nie podejrzewam, że w tym celu kamerzysta kręcił. Kamera pozostawiona włączona - toż to przerwa była, małe pomieszczenie, włączanie od nowa, ustawianie ostrości, długo by trwało - to raczej nie spisek tylko lenistwo - zauważa Internautka Kasia.

"Jak pan może z tym żyć?"

Większość komentujących oceniła zachowanie dziennikarzy bardzo ostro. - Bydlęta! Pokazali klasę i poziom. Pozdrowienia dla pana w czerwonej bluzie. Jak Cię potrąci samochód, to życzę Ci takiej samej reakcji kolegów - pisze Internauta Gość. - Bydlaki zamiast ratować człowieka, to złapali za kamery, żeby filmować. Śmiecie i hieny cmentarne, takich ludzi zatrudnia dzisiaj prasa i telewizja - twierdzi Internauta podpisujący się nickiem Bydlaki z prasy.

- Sam osobiście zgłoszę do prokuratury doniesienie na tego dziennikarza. Tak niestety te hieny postępują w wielu kwestiach. Nie dziwcie się później, że ludzie kopią ich po plecach lub niszczą samochody transmisyjne! Z patologią trzeba walczyć - deklaruje Internauta Polak. - Osoby, które zamiast dzwonić i ratować człowieka chwytają za kamerę - pod sąd. To nie ludzie, to bestie. Pan w czerwonej bluzie z napisami, jak pan może spać i żyć dalej? Powinien pan trafić do więzienia natychmiast! - domaga się Internautka Aga.

- Dziennikarze łącznie z Panem Jurkiem nie pofatygowali się by sprawdzić, co się stało. Nie usłyszałem i nie zobaczyłem jakichkolwiek normalnych odruchów w takiej sytuacji. Nikt nie zapytał, co się stało, nie sprawdził pulsu, oprócz Pana Jurka nikt nie chwycił za telefon. Rzucili się na kamery i rejestrowali tego człowieka jak jakieś zwierzę bądź kosmitę. Naprawdę dramat, tym filmem dziennikarze uwinęli bata sami na siebie - twierdzi Internautka Sylwia.

Biorących udział w dyskusji oburzyło nie tylko zachowanie dziennikarzy, ale przede wszystkim sam fakt nagrania i opublikowania dramatycznych zdarzeń z konferencji. - Uważam, że polskie media powinny się powstrzymać od publikowania tego typu nagrań. Jest to niesmaczne. Facet miał jakiś poważny problem i nie powinno się go roztrząsać w ten sposób. A dziennikarzy powinno się postawić przed sądem za nie udzielenie pomocy. Zamiast pomóc człowiekowi, złapali za kamery w ogóle nie interesując się czy ten człowiek jeszcze żyje i czy mogą pomóc! Powinni za to odpowiedzieć - komentuje Internauta Marek.

"Kto następny?"

Informacje, które dotarły do Internautów między innymi dzięki publikacji kontrowersyjnych materiałów, stały się już podstawą do sformułowania wielu hipotez na temat zdarzeń z poznańskiej konferencji. - Samobójstwo w jego wydaniu to ochrona bliskich. Musiał być szantażowany - twierdzi Internauta Nightman. - A nie zastanawialiście się dlaczego ktoś niby "przypadkiem" zostawił włączoną kamerę? Ktoś chciał mieć pewność, że na pewno to zrobi - sugeruje Internauta Obserwator.

- Niech wszyscy widzą, jak zareagowano na próbę samobójczą. Reakcja gościa z komórką świadczy o czymś i jest to dowód nie tylko na nieudzielenie pomocy, ale jeszcze na coś, czym głębiej powinna zająć się prokuratura, bo to zachowanie nie było normalne. Wyglądało to tak, jakby on wiedział, że tak ma się stać. Nie ruszyło go to, a najlepsze jest, że skoro Pan Mikołaj P. Zwrócił się do niego po imieniu, to nie byli sobie obcy. Mało tego, można wywnioskować, że byli dobrymi znajomymi - sugeruje Internauta JPMK.

Dla niektórych z komentujących, próba samobójcza prokuratora Przybyła jest dowodem na potwierdzenie spiskowych teorii. - Ludzie, obudźcie się, zanim Was dopadną. Mówcie co chcecie, ale wszystkie te samobójstwa, powieszenia, nieszczęśliwe wypadki, to jeden wielki szwindel - pisze Internauta KKKWM. - Kto następny? - pyta Internauta Qwer.

Masz pomysł na ciekawy artykuł? Chcesz opublikować własny felieton? Napisz do nas! Zamieścimy Twój tekst w naszym serwisie!

(mb)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 118 83.69%
nie 23 16.31%

Przeczytaj też

"Ratowali płk. Przybyła fachowo, ale potem..."

dodane 2012-01-11 (18:00) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 5 godzin i 14 minut temu

Płk Przybył od czwartku pod obserwacją psychiatry

dodane 2012-01-11 (11:50) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 11 godzin i 24 minuty temu

Cywilni śledczy nie wierzą w samobójstwo Przybyła

dodane 2012-01-11 (06:48) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 16 godzin i 26 minut temu

Niesiołowski: zwołam posiedzenie komisji ws. prok. Przybyła

dodane 2012-01-10 (21:20) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

Szef MON: wojskowy to wie jak strzelić, by się zabić

aktualizacja 2012-01-10 (21:28) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 46 minut temu

To tam trafi płk Przybył na badania psychiatryczne

dodane 2012-01-10 (17:18) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 5 godzin i 56 minut temu

Prokurator we krwi - zdjęcie po strzale ich oburzyło

dodane 2012-01-10 (16:25) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 6 godzin i 49 minut temu

"Chcieli mnie zabić - za moją głowę płacono milion"

aktualizacja 2012-01-10 (12:24) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 10 godzin i 50 minut temu

Jakim człowiekiem jest Mikołaj Przybył?

dodane 2012-01-10 (09:04) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 14 godzin i 10 minut temu

"Próba samobójcza płk. Przybyła to sygnał ostrzegawczy"

dodane 2012-01-09 (14:10) 2 lata 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 4 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (341)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Iceman 2012-01-12 (02:51) 2 lata 9 miesięcy 8 dni 20 godzin i 23 minuty temu

Jestem poprostu w szoku, nigdy bym sie tego w Polsce nie spodziewal. Ale nie bylem tam 20 lat, wiec kto wie co sie tam dzieje i kto naprawde rzadzi. Mi sie wydaje rze komunisci dalej sie swietnie w Polsce maja. Szkoda mi faceta, chcial cos udowodnic i mial jaja zeby to zrobic.

odpowiedz

0
0
~matel 2012-01-12 (00:58) 2 lata 9 miesięcy 8 dni 22 godziny i 16 minut temu

oprócz prawa ,które mówi ,że za nieudzielenie pomocy grozi kara jest coś jeszcze etyka ,dobre wychowanie ,wrażliwość na cudzą krzywdę i najwyrażniej człowieczeństwo !!!!!!!!!!Warto poznać nazwiska tych niby dziennikarzy a tak naprawdę zwykłych cwaniaczków , którzy węszą wszędzie pieniądze .Kulturę wynosi się z domu , tych najwyrażniej wychowywało podwórko

odpowiedz

6
0
~Kris 2012-01-11 (20:24) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 2 godziny i 50 minut temu

Domagam się od prokuratora postawienia zarzutów każdemu, kto nie udzielił pomocy! Bierne przyglądanie się w końcu też jest karalne!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
2
~ted 2012-01-11 (23:29) 2 lata 9 miesięcy 8 dni 23 godziny i 45 minut temu

co to za bzdury ! ten pseudo pułkownik to hańba dla wojska,ośmieszył siebie i swoją rodzinę a przede wszystkim mundur. Oczekuję od prokuratury postawienia mu zarzutu samo okaleczenia i pokrycia kosztów leczenia, naszego społeczeństwa nie stać na leczenie nieudolnych samobójców w mundurze !

odpowiedz

7
48
~pol-AK 2012-01-11 (17:52) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 5 godzin i 22 minuty temu

Przeszkiolić Jaruzelskiego aby nie chybił jak by chciał honorowo !!! ale to tchórz i po dwutygodniowej "wyższej szkole oficerów w armi czerwonej " może nawet ani razu nie użył broni oczywiście w stosunku do siebie bo do Polaków to kazal strzelać !!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
0
~Handel 2012-01-11 (22:00) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Honorowy dobry obywatel,zależało mu na coś nie jak cała reszta honorongiewek

odpowiedz

4
10
~Nickto 2012-01-10 (22:17) 2 lata 9 miesięcy 10 dni i 57 minut temu

....to hipokryzja świętych oburzonych !!!....dziennikarz ma informować i pokazywać, to jego praca.....mamy demokrację -więc święty krzykaczu nie chcesz - nie oglądaj , nie czytaj , nie kupuj gazety, masz wybór, nikt cię do niczego nie zmusza !!!....niepublikowanie i wszelkie zakazy to czysta cenzura....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

28
4
~dem 2012-01-10 (21:25) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Zgadzam się, jak zobaczyłem jak ten śmieciuch zamiast pomóc pułkownikowi rzucił się na kamerę by filmować go w kałuży krwi to aż we mnie coś wstąpiło! Koleś, jeśli to czytasz wiedz, że jesteś śmieciem, wyjątkowym.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
2
~Gabriel 2012-01-10 (18:56) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 4 godziny i 18 minut temu

Bohatersko zachował się dziennikarz Głosu Wielkopolskiego Cieśla, który udzielał natychmiastowej pomocy. W takiej sytuacji potrzebny jest błyskawiczny refleks, a niektórym tego zabrakło.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
3
~Olo 2012-01-11 (19:04) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 4 godziny i 10 minut temu

Kamerzysta w czerwonej bluzie miał obowiązek filmować, to jego zawód i za to mu płacą. "Pecunia non olet" a sumienie można zawsze uspokoić dodatkowym tysiącem....... Tylko jak się ma kiedyś 70 lat, i człowiek popatrzy wstecz to wielu rzeczy żałuje.

odpowiedz

10
1
~realista 2012-01-11 (00:32) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Śmierć Andrzeja Leppera? jak było na prawdę?!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
14
~Wojskowy 2012-01-11 (18:36) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 4 godziny i 38 minut temu

Wojskowi to bydlaki, śmieci i chieny cmentarne !

odpowiedz

14
3
~Mateusz 2012-01-11 (18:15) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 4 godziny i 59 minut temu

" Pomoc udzielona przez osoby, które nie mają kwalifikacji jest gorsza niż jej nie udzielenie." Pierdolnąłbym Ci za to zdanie. Rozumiem że jak będziesz się wykrwawiać mam stanąć tylko obok ciebie i razem z tobą pogadać przez 15 minut aż karetka nie przyjedzie?

odpowiedz

16
0
~ta 2012-01-11 (17:07) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 6 godzin i 7 minut temu

Gdyby na oczach bydlaka z kamerą samochód potrącił mu matkę to również zacząłby filmować mamuśkę , bo przecież jest reporterem !!!! CHYBA NAJPIERW SIĘ JEST CZŁOWIEKIEM A DOPIERO POTEM FACHOWCEM W TYM WYPADKU NIESTETY NIE FACHOWCEM ALE JEDYNIE BYDLAKIEM

odpowiedz

5
0
~internauta 2012-01-10 (21:56) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 18 minut temu

Dziennikarze czasem przesadzają, czasem nawet nie są obiektywni. Ba, czasem nawet zachowują się jak hieny cmentrne. Ale bez nich g. byśmy wedzieli i by mogli nas politycy robić w ch. na każdy spsób i w każdej sprawie. Nie sądzę, aby te trzy kilka sekund, kiedy dziennikarz uruchomił kamerę miało przesądzić w tym przypadku o życiu lub śmierci. Gdyby trzeba było kogoś np odciągnąć z krawędzi peronu, bo właśnie na stacje wjeżdża poiciąg a zamiast tego ktoś by cykał sobie zdjęia to to by było godne potępienia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
0
~wiki 2012-01-11 (16:25) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 6 godzin i 49 minut temu

Nie ważne kim się jest dziennikarzem, żolnierzem, policjantem,robotnikiem itp. "zawsze trzeba być człowiekiem bo tak łatwo zejść na psy"(Dżem). Najpierw należy należy w każdy możliwy sposób udzielić pomocy drugiej osobie bez względu na to kim jesteśmy , a potem wykonywać obowiązki .Nie wiemy co się zadziało z Panem Przybyłem co nakłoniło go do tego rodzaju postepowania bo dla mnie jest to niejasne. Ale cieszę się , że żyje bo życie jako wartość jest czymś nadrzędnym . Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i radości wspólnie z bliskimi. Niech potraktuje to jako druga szansę drugie darowane życie . Praca nie jest warta takich poświęceń bo inni i tak potrafią to zmieszać z błotem. Moralność każdej grupy społecznej w Polsce jest nadwątlona dlatego nie oceniajmy innych zbyt pochopnie. Wielu dziennikarzy których znałem wykonywało zawód nierzetelnie nie ustalali faktów , a wręcz stawiali tylko hipotezy i szukali na siłę sensacji żerując na nieszczęściu innych nie dostrzegając w tym wszystkim człowieka . Ale czy my tak negatywnie wypowiadając się o innych jesteśmy lepsi ????

odpowiedz

11
1
~RTQ 2012-01-11 (14:45) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 8 godzin i 29 minut temu

Cytat z artykulu powyzej: ''Pomoc udzielona przez osoby, które nie mają kwalifikacji jest gorsza niż jej nie udzielenie'' niech sie stuknie w glowe ten kto to napisal/powiedzial !!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~wojtek 2012-01-11 (15:25) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 7 godzin i 49 minut temu

Ten tytuł bardzo trafny do ich pracy,tak pracy, bo zawód to etos(nawet kat). a tu mamy do czynienia z powiatowymi(wojewódzkimi) szczekaczami-szczekaczkami,czyli po okupacyjnemu gadzinówkami.

odpowiedz

5
2
~xxxx 2012-01-11 (14:59) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 8 godzin i 15 minut temu

Ciekawi mnie ,czy z taką parszywą gorliwością zacni dziennikarze pokazali by np. śmierć własnego dziecka porwanego w przedszkolu. Zastanówcie się szumowiny ! Zero moralności.

odpowiedz

3
1
Paul86 2012-01-11 (14:55) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 8 godzin i 19 minut temu

Obok jest taka sonda "czy media powinny publikować drastyczne filmy i zdjęcia". Sonda strasznie głupia, bo to zależy. Co innego horror-fikcja a co innego prawdziwy pułkownik z dziurą w głowie.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 13 godzin i 39 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 13 godzin i 44 minuty temu

materiał wideo

Wypadek w Rakoniewicach. Osiem osób rannych
dodane 2014-10-20 (09:17) 13 godzin i 57 minut temu

Marek Sawicki: za "frajerów" przepraszam, ale nie podam się do dymisji
dodane 2014-10-20 (08:37) 14 godzin i 37 minut temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI
dodane 2014-10-19 (10:50) 1 dzień 12 godzin i 24 minuty temu

Wypadek w Zieleńcu. Zginęli kobieta w ciąży i jej mąż
dodane 2014-10-19 (12:30) 1 dzień 10 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 30022