Strona główna serwisu
Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto

Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto

Dwie osoby trafiły "szóstki" w dzisiejszym losowaniu Lotto, w którym główną nagrodą była rekordowa suma ponad 56 milionów złotych. Szczęśliwymi liczbami w Lotto okazały się: 14, 15, 25, 27, 37 i 40. Warszawa i Reda - właśnie tam padły "szóstki" w ostatnim losowaniu.
Totalizator Sportowy poinformował, że obaj szczęśliwi gracze wygrali po 28 083 696,6 zł (28 milionów 83 tysiące 696 złotych i 60 groszy). Są to od dziś dwie równorzędne rekordowe wygrane. Szansa trafienia wymarzonej szóstki wynosi 1:13 983 816.

Szóstki padły w Warszawie w kolekturze znajdującej się w sklepie Tesco przy al. KEN 14 oraz w Redzie w punkcie przy ul. Młyńskiej. Obaj gracze skorzystali z metody "chybił-trafił".

W Warszawie wkład wyniósł 15 złotych, a grający kupił pięć zakładów. W Redzie wystarczył jeden zakład, ale został puszczony na trzy losowania za 9 złotych.


Poprzedni rekord ustanowił gracz, który w kwietniu 2010 roku zagrał w Elblągu. Wygrał wówczas dokładnie 24 636 124 złotych.

W przeszłości często zdarzało się, że wygrywała więcej niż jedna osoba. Np. w 1994 roku padł rekord jednocześnie trafionych szóstek i główną wygraną podzieliło się osiemdziesięciu szczęśliwców.

Zdarzały się również sytuacje wręcz nieprawdopodobne. W 1995 roku po raz pierwszy dwie szóstki zasiliły konto... jednego gracza. Zwycięzca zagrał w Olsztynie i trafił główne wygrane w losowaniach 26 sierpnia i 6 września.


Największa w historii kumulacja w Lotto miała miejsce, ponieważ od 3 września nikt nie trafił "szóstki". W ten sposób pieniądze przeznaczone na główną wygraną przechodziły do puli następnego losowania. Dodatkowo zwiększyło ją ogromne zainteresowanie grających, zwabionych szansą na rekordową wygraną.

Przeczytaj i oceń:
Legalny hazard w internecie
IAR, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (338)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
44
~Maciek 2011-09-28 (01:29) 23 godzin i 50 minut temu

Lotto to najlepiej działająca ściema wszechczasów. Znacie kogoś osobiście kto wygrał taką kumulację? Kumulacje to propaganda mająca nagonić ludzi do kolektór. Skąd wiadomo że ktoś wygrał? To jest nie do sprawdzenia. A najgłupszą rzeczą jest granie na chybił trafił, znajomy serwisował maszyny i podobno w tym samym czasie w kilku tych samych kolektórach pada ta sama kombinacja na chybił trafił. A zróbcie sobie kiedyś test, nie wysylajcie swoich liczb i sprawdźcie potem kilka razy z rzędu. Mi kiedyś bez wysłania wyszła jedna szóstka i dwie piątki, zapewne jakbym wysłał nic z tego by nie było.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
44
~Gra patologia 2011-09-28 (07:24) 17 godzin i 55 minut temu

Im większa patologia tym większa ilość zakładów. Człowiek inteligentny, na poziomie, nawet jeżeli zagrał to dla zabawy wysłał jeden zakład. Każdy kto choć trochę zna rachunek prawdopodobieństwa i teorię liczb, świetnie wiedział jakie są szanse na taką wygraną. Żal było tylko patrzeć na biedaków z MOPS-u z jednym zębem na przodzie i w podartych spodniach albo brzuchate mamusie z kolejną trójką obszarpanych dzieciaków wysyłających za cały otrzymany zasiłek, mimo że dzieci płakały, że chcą też lizaka za 50 groszy. Tacy ludzie powinni mieć zakaz grania w Lotto, później ich dzieci chodzą niedożywione a na kolejne cegiełki sms-owe typu "ciepły posiłek" składają się inni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
35
~zenek 2011-09-28 (07:48) 17 godzin i 31 minut temu

wygrał Kulczyk i Solorz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1