więcej

Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto.

IAR, PAP |  aktualizacja 2011-09-28 (09:16) 3 lata 2 miesiące 23 dni 19 godzin i 16 minut temu
drukuj


opinie
Dwie osoby trafiły "szóstki" w dzisiejszym losowaniu Lotto, w którym główną nagrodą była rekordowa suma ponad 56 milionów złotych. Szczęśliwymi liczbami w Lotto okazały się: 14, 15, 25, 27, 37 i 40. Warszawa i Reda - właśnie tam padły "szóstki" w ostatnim losowaniu.

Totalizator Sportowy poinformował, że obaj szczęśliwi gracze wygrali po 28 083 696,6 zł (28 milionów 83 tysiące 696 złotych i 60 groszy). Są to od dziś dwie równorzędne rekordowe wygrane. Szansa trafienia wymarzonej szóstki wynosi 1:13 983 816.

Szóstki padły w Warszawie w kolekturze znajdującej się w sklepie Tesco przy al. KEN 14 oraz w Redzie w punkcie przy ul. Młyńskiej. Obaj gracze skorzystali z metody "chybił-trafił".

W Warszawie wkład wyniósł 15 złotych, a grający kupił pięć zakładów. W Redzie wystarczył jeden zakład, ale został puszczony na trzy losowania za 9 złotych.

Poprzedni rekord ustanowił gracz, który w kwietniu 2010 roku zagrał w Elblągu. Wygrał wówczas dokładnie 24 636 124 złotych.

W przeszłości często zdarzało się, że wygrywała więcej niż jedna osoba. Np. w 1994 roku padł rekord jednocześnie trafionych szóstek i główną wygraną podzieliło się osiemdziesięciu szczęśliwców.

Zdarzały się również sytuacje wręcz nieprawdopodobne. W 1995 roku po raz pierwszy dwie szóstki zasiliły konto... jednego gracza. Zwycięzca zagrał w Olsztynie i trafił główne wygrane w losowaniach 26 sierpnia i 6 września.

Największa w historii kumulacja w Lotto miała miejsce, ponieważ od 3 września nikt nie trafił "szóstki". W ten sposób pieniądze przeznaczone na główną wygraną przechodziły do puli następnego losowania. Dodatkowo zwiększyło ją ogromne zainteresowanie grających, zwabionych szansą na rekordową wygraną.

Przeczytaj i oceń:
Legalny hazard w internecie

(ekb, mj, kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 131 40.94%
nie 189 59.06%

Przeczytaj też

Liczą na wielką wygraną - czeka 25 mln złotych!

dodane 2012-02-07 (09:40) 2 lata 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 52 minuty temu

Rekordowa kumulacja w Lotto - do wygrania 50 mln zł

dodane 2011-09-26 (17:05) 3 lata 2 miesiące 25 dni 11 godzin i 27 minut temu

W chwilę stali się milionerami

dodane 2011-02-20 (17:47) 3 lata 10 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 45 minut temu

Kumulacja w Lotto - 30 mln do podziału?

dodane 2011-02-20 (01:46) 3 lata 10 miesięcy 2 dni 2 godziny i 46 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (338)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

44
8
~Maciek 2011-09-28 (01:29) 3 lata 2 miesiące 24 dni 3 godziny i 3 minuty temu

Lotto to najlepiej działająca ściema wszechczasów. Znacie kogoś osobiście kto wygrał taką kumulację? Kumulacje to propaganda mająca nagonić ludzi do kolektór. Skąd wiadomo że ktoś wygrał? To jest nie do sprawdzenia. A najgłupszą rzeczą jest granie na chybił trafił, znajomy serwisował maszyny i podobno w tym samym czasie w kilku tych samych kolektórach pada ta sama kombinacja na chybił trafił. A zróbcie sobie kiedyś test, nie wysylajcie swoich liczb i sprawdźcie potem kilka razy z rzędu. Mi kiedyś bez wysłania wyszła jedna szóstka i dwie piątki, zapewne jakbym wysłał nic z tego by nie było.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

44
12
~Gra patologia 2011-09-28 (07:24) 3 lata 2 miesiące 23 dni 21 godzin i 8 minut temu

Im większa patologia tym większa ilość zakładów. Człowiek inteligentny, na poziomie, nawet jeżeli zagrał to dla zabawy wysłał jeden zakład. Każdy kto choć trochę zna rachunek prawdopodobieństwa i teorię liczb, świetnie wiedział jakie są szanse na taką wygraną. Żal było tylko patrzeć na biedaków z MOPS-u z jednym zębem na przodzie i w podartych spodniach albo brzuchate mamusie z kolejną trójką obszarpanych dzieciaków wysyłających za cały otrzymany zasiłek, mimo że dzieci płakały, że chcą też lizaka za 50 groszy. Tacy ludzie powinni mieć zakaz grania w Lotto, później ich dzieci chodzą niedożywione a na kolejne cegiełki sms-owe typu "ciepły posiłek" składają się inni.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

35
4
~zenek 2011-09-28 (07:48) 3 lata 2 miesiące 23 dni 20 godzin i 44 minuty temu

wygrał Kulczyk i Solorz.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
5
~zalamany czlowiek 2011-09-28 (00:29) 3 lata 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 3 minuty temu

i znow szlag trafil wszytskie moje marzenia, chcialabym wrocic do tych paru godzin wstecz i dalej miec ta nadzieje ze dzis wlasnie dzis zmieni sie moje zycie, ze wreszcie nie bede sie martwic o jutro o zycie o jedzenie o rachunki, ze wreszcie coz sie zmieni ze bede szczesliwa ze zrobie to o czym marze , ze przeciez moje zycie nie moze wygladac tak jak teraz do konca, ze cos magicznego sie wydarzy, a tu jak zwykle i bierze mnie taka depresje i smutek... bo tak naprawde nigdy niczego nie bede miec, umre jak biedny dziad bez grosza i z zalem tlumionym w sobie bo nie stac mnie juz nawet na lzy i marzenia ehh , zazdroszzce tym 2 ludziom, moga spelnic to o czym tylko pragna, jakie to musi byc cudowne uczucie, a ja jutro musze wstac i isc do roboty za 1000 i daej byc ponizanym przez ludzi i szefostwo... nic tylko sie zabic... podle zycie i takna serio to nic nigdy sie zmieni,,,nie w tym kraju

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

24
1
~fx 2011-09-28 (10:57) 3 lata 2 miesiące 23 dni 17 godzin i 35 minut temu

Ciekawe tylko dlaczego nie można wysłac losu np dziesięć minut przed losowaniem? Komputer nie zdążyłby wytypować liczb do wylosowania?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

24
1
~matt87 2011-09-28 (07:48) 3 lata 2 miesiące 23 dni 20 godzin i 44 minuty temu

Moim zdaniem LOTTO to jest tylko podatek za marzenia, który ludzie płacą z własnej głupoty, łudząc się wygraną.......

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

31
8
~Goscioo 2011-09-28 (00:03) 3 lata 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 29 minut temu

Najwieksza orkiestra świata: 1 bęben i 40 milionow cymbałow.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
1
~mateo 2011-09-28 (00:17) 3 lata 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 15 minut temu

mam trójeczke :) 24 zł moje :DD

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
0
~wesoły 2011-09-28 (09:40) 3 lata 2 miesiące 23 dni 18 godzin i 52 minuty temu

a ja też wygrałem-znalazłem pracę za...2600 brutto- W Polsce prawdopodobieństwo tego jest prawie takie samo jak 6 w lotto

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
11
~. 2011-09-28 (01:01) 3 lata 2 miesiące 24 dni 3 godziny i 31 minut temu

Jeden los trafil Tusk,a drugi Schetyna...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

16
1
~j/w 2011-09-28 (08:20) 3 lata 2 miesiące 23 dni 20 godzin i 12 minut temu

za komuny przynajmniej trojke mozna bylo czesto trafic jak i rowniez czworke , a teraz ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
6
~aqq 2011-09-28 (08:04) 3 lata 2 miesiące 23 dni 20 godzin i 28 minut temu

LOTTO=PO-wszyscy skreślający mieli NADZIEJĘ, a wygrało kilku

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
1
~bleble 2011-09-28 (01:25) 3 lata 2 miesiące 24 dni 3 godziny i 7 minut temu

SZCZĘŚCIARZE! GRATULACJE! :) ja jestem ciekaw jaka jest reakcja ludzi, którzy siedzą przed tv i nagle dowiadują się, że właśnie zostali milionerami :)

odpowiedz

15
2
~DON CORLEONE 2011-09-28 (00:26) 3 lata 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 6 minut temu

MAFIA i tak zawita po wygraną!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
1
~Ciekawy 2011-09-28 (00:20) 3 lata 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 12 minut temu

Czy Totalizator Sportowy ma coś wspólnego ze sportem?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
4
m1a9g8d1a 2011-09-28 (11:33) 3 lata 2 miesiące 23 dni 16 godzin i 59 minut temu

A ja kocham LOTTO bo pozwala ludziom chociaż na moment oderwać się od rzeczywistości jaka by ona nie była... masz kupon jesteś milionerem... nieważne jak długo!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
2
~Lipek 2011-09-28 (11:27) 3 lata 2 miesiące 23 dni 17 godzin i 5 minut temu

Trafił je kumpel Tuska i pośrednik córki K. Tusk i tak oto odbyło się Tuskowanie w dużymTosko :D

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
8
~elopi 2011-09-28 (10:12) 3 lata 2 miesiące 23 dni 18 godzin i 20 minut temu

Ja jak bym wygrał dałbym Tuskowi z 4 bański i niech już przestanie okradać Polski i odejdzie z polityki!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

15
4
~TOYOTA 2011-09-28 (06:41) 3 lata 2 miesiące 23 dni 21 godzin i 51 minut temu

NAJWIĘKSZĄ WYGRANĄ TO JA WYGRAŁEM MAM 40 LAT I ANI RAZU NIE DAŁEM ZŁODZIEJĄ ZAROBIĆ WYGRAŁEM BO NIE SKREŚLAM,ZROBIŁEM KIEDYŚ EKSPERYMENT Z TOTALIZATORÓW WZIOŁEM 100 KUPONÓW SKREŚLIŁEM WSZĘDZIE PO 12 CZYLI SYSTEMA OCZYWIŚCIE NIE PUŚCIŁEM BO TO WYCHODZIŁO W MILIONACH POCZEKAŁEM NA LOSOWANIE I CO SIĘ OKAZAŁ ANI JEDNEJ 6 ANI PIĄTKI KILKA 4 I TRÓJKJI.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

10
0
~cezary 2011-09-28 (10:12) 3 lata 2 miesiące 23 dni 18 godzin i 20 minut temu

A ja juz wina na zeszyt w sklepiku u wandy nabralem i soltysowi przyje.... Bo myslalem ze wygram. Chyba mi przyjdzie do warszawy wyjechac, nic nie umie robic i jestem brzydki jak chol... To chyba za polityke sie zabiore.

odpowiedz