więcej

Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto.

IAR, PAP |  aktualizacja 2011-09-28 (09:16) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 9 godzin i 50 minut temu
drukuj


opinie
Dwie osoby trafiły "szóstki" w dzisiejszym losowaniu Lotto, w którym główną nagrodą była rekordowa suma ponad 56 milionów złotych. Szczęśliwymi liczbami w Lotto okazały się: 14, 15, 25, 27, 37 i 40. Warszawa i Reda - właśnie tam padły "szóstki" w ostatnim losowaniu.

Totalizator Sportowy poinformował, że obaj szczęśliwi gracze wygrali po 28 083 696,6 zł (28 milionów 83 tysiące 696 złotych i 60 groszy). Są to od dziś dwie równorzędne rekordowe wygrane. Szansa trafienia wymarzonej szóstki wynosi 1:13 983 816.

Szóstki padły w Warszawie w kolekturze znajdującej się w sklepie Tesco przy al. KEN 14 oraz w Redzie w punkcie przy ul. Młyńskiej. Obaj gracze skorzystali z metody "chybił-trafił".

W Warszawie wkład wyniósł 15 złotych, a grający kupił pięć zakładów. W Redzie wystarczył jeden zakład, ale został puszczony na trzy losowania za 9 złotych.

Poprzedni rekord ustanowił gracz, który w kwietniu 2010 roku zagrał w Elblągu. Wygrał wówczas dokładnie 24 636 124 złotych.

W przeszłości często zdarzało się, że wygrywała więcej niż jedna osoba. Np. w 1994 roku padł rekord jednocześnie trafionych szóstek i główną wygraną podzieliło się osiemdziesięciu szczęśliwców.

Zdarzały się również sytuacje wręcz nieprawdopodobne. W 1995 roku po raz pierwszy dwie szóstki zasiliły konto... jednego gracza. Zwycięzca zagrał w Olsztynie i trafił główne wygrane w losowaniach 26 sierpnia i 6 września.

Największa w historii kumulacja w Lotto miała miejsce, ponieważ od 3 września nikt nie trafił "szóstki". W ten sposób pieniądze przeznaczone na główną wygraną przechodziły do puli następnego losowania. Dodatkowo zwiększyło ją ogromne zainteresowanie grających, zwabionych szansą na rekordową wygraną.

Przeczytaj i oceń:
Legalny hazard w internecie

(ekb, mj, kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 131 40.94%
nie 189 59.06%

Przeczytaj też

Liczą na wielką wygraną - czeka 25 mln złotych!

dodane 2012-02-07 (09:40) 2 lata 5 miesięcy 17 dni 9 godzin i 26 minut temu

Rekordowa kumulacja w Lotto - do wygrania 50 mln zł

dodane 2011-09-26 (17:05) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 2 godziny i 1 minutę temu

W chwilę stali się milionerami

dodane 2011-02-20 (17:47) 3 lata 5 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 19 minut temu

Kumulacja w Lotto - 30 mln do podziału?

dodane 2011-02-20 (01:46) 3 lata 5 miesięcy 4 dni 17 godzin i 20 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (338)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
0
~Ja 2011-09-28 (09:30) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 9 godzin i 36 minut temu

skreśliłem 5 kuponów w każdym liczby nie powtarzały sie czyli 30 róznych liczb i trafiłem co? GÓWN. nawet jedna nie trafiona , to jest szczescie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
0
~ANTY LOTTO 2011-09-28 (10:20) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 8 godzin i 46 minut temu

TO SĄ JAJA ZNOWU WARSZAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LOTTO TO BANDA OSZUSTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~zybii 2011-09-28 (10:24) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 8 godzin i 42 minuty temu

LOTTO jest ustawiane.. nie pod wzgledem tego kto ma wygrac ale pod wzgledem tego GDZIE.. dlaczego prezes Lotto na poczatku tego roku zapowiedzial iz bedzie znacznie czesciej kumulacja i to ze beda wyzsze kwoty..skad niby ma to wiedziec? ano stad iz maja czas nas sprawdzenie wszystkich kombinacji dzieki komputeryzacji..wczesniej tego nie bylo dlatego bylo duzo wiecej wygranych przy jednym losowaniu niz obecnie..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
4
~ZZ 2011-09-28 (09:55) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 9 godzin i 11 minut temu

Czy to nie dziwne, że prawie zawsze wygrywa ktoś z Warszawy?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
8
~elopi 2011-09-28 (10:12) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Ja jak bym wygrał dałbym Tuskowi z 4 bański i niech już przestanie okradać Polski i odejdzie z polityki!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
3
~kumulacja 2011-09-28 (11:34) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 7 godzin i 32 minuty temu

Jedyne co można napisać, to.. GRATULACJĘ! dla obu graczy. Puścić ironiczny uśmiech wyznawcom spiskowych teorii na temat Lotto (dawnego Dużego Lotka), bo nie jakieś ustwianie maszyny losującej, pogrzewane kulki :))))))) itp. spiskowe ciekawostki, tylko trzeba mieć gram szczęcia. Bo wg. spiskowców, gracz z REDY zna pewnie Pana prezesa Dudzińskiego - prezesa TS - organizatora gry "Lotto"... ps. a sam byłem bardzo blisko szczęścia ze swoimi liczbami. Trafnej żadnej.., a gdyby człek przesunął liczby, skreślił jeszcze jeden kupon po przesunięciu, były trzecim szczęśliwcem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~lotterypartner 2011-09-30 (11:24) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 7 godzin i 42 minuty temu

A ja się cieszę. To jest zabawa i cieszę się kiedy komuś się uda. Oby było jak najwięcej takich wygranych, przecież są możliwości!

odpowiedz

3
2
socio_adamo 2011-09-28 (17:28) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Pytanie brzmi, jak szybko tych szczęśliwych wygranych mafia namierzy i wtedy przestanie być tak wesoło...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

9
1
~leser 2011-09-28 (10:10) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 8 godzin i 56 minut temu

Ciekawi mnie tylko jedno czy ktos te losowania wogle kontroluje , mam na mysli korupcje przy takiej kasie wchodzącej w gre mozna całą rzesze ludzi przekupić i zorganizować sprawnie działającą maszynke do nabijania ludzi w butelke a jednoczesnie do zgarnania olbrzymich pieniedzy ( jest tyle mzlwosci na to że aż głowa boli od samego myslenia ) , zawsze mnie to ciekawiło jak w takiej instytucji ustrzegają sie przed skorupowaniej całej tej maszynki do robienia pieniedzy . Sam mając taką firme pokusił bym sie na taką kase a mianowicie w ten spsób przekupił bym dosłownie wszystkich ze studia i komisi jak istniieje (każdy wymieknie przy takiej kasie !!!) sfingował bym nagrania ( w dzisiejszych czasach to pryszcz) dzień wcześniej wysłał bym ludzi w polske by dokonywali zakładów na terenie całego kraju by nie zbudzać podejrzeń i sukceś gwarantowany , bo przy takiej kasie nikt by mi nie podskoczył a jak by była jakaś kontrolka milionik w tą czy w tąnawet dla jednej osoby to jak pierdnięcie przy takiej kasie. szkoda ze nie mozna prywatnie takiej loteri dla naiwniaków (mam na mysli np siebie )prowadzić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~Marcin 2011-09-28 (09:45) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 9 godzin i 21 minut temu

Z prostego matematycznego rachunku to po kilkudziesięciu latach życia każdy z nas powinien znać osobę która wygrała mniej lub bardziej pośrednio... a czy ktoś z przeciętnych ludzi zna... ? Ostatnio wszystkie duże wygrane padają w Warszawie lub rejonie Trójmiasta i co ciekawe największe kumulacje są przed wyborami... czyżby sposób na finansowanie partii politycznych ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
0
~oja 2011-09-28 (15:43) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 3 godziny i 23 minuty temu

jak wiecie to zamknijcie mordę, bo wygrywający mogą mieć problemy.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
1
~ewemis 2011-09-28 (18:59) 2 lata 9 miesięcy 26 dni i 7 minut temu

Ogarnijcie się. Przemawia z co niektórych zwykła szara zazdrość. Doszukujecie się jakiś przekrętów? Na cholerę, za przeproszeniem? Bo sami nie wygraliście i co? Coś się stało? Żenua!!!!

odpowiedz

1
0
~Barbara 2011-09-28 (16:19) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 2 godziny i 47 minut temu

Czy możliwe jest wygenerowanie dwóch takich samych szóstek? Obydwie były na "chybił-trafił".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
eho29 2011-09-28 (18:01) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 5 minut temu

Tak.. a dla mnie poproszę jacht i willę w Portugalii bo co to jest dla kogoś kto ma 28 mln :]

odpowiedz

1
10
~bartulus 2011-09-28 (12:09) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 6 godzin i 57 minut temu

Ale nrumer. Zaczynając od pierwszej liczby: 14, 14+1=15, 15+10=25, 25+2=27, 27+10=37, 37+3=40 to się kiedyś nazywało chyba ciągiem arytmetycznym czy coś w tym stylu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~zrk 2011-09-28 (17:59) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 7 minut temu

...u sasiada tez padla szostka....braklo mu pieniedzy, wyrznal pol kurnika i sprzedal juz obrane z pior...

odpowiedz

4
1
~miras 2011-09-28 (17:08) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 58 minut temu

Osoba ktora wygrala kupila moze mi jakies mieszkanko?Bo w tym chorym kraju nie ma mieszkań dla młodych małżenstw i już chyba nie będzie.Wszyscy obiecują przed wyborami,a nikt w tym kierunku nic nie robi!!!U mnie w miejscowosci mieszkania kosztują od 100 000-150 000tys. Co to jest z takiej kwoty 28 083 696,6

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~ja 2011-09-28 (17:32) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

kiedyś trafiła mi się piątka.A ilu nagle znalazło się przyjaciół,którzy w trybie natychmiastowym uznał mnie za wroga.Z 1 str.gratuluję wygrywającym a z 2 im współczuję.

odpowiedz

2
0
~xXxx 2011-09-28 (17:21) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Że tak żartobliwie powiem .. z taka suma kasy to mozna życ normalnym trybem zycia w Polsce przez 20 lat he he :)

odpowiedz

2
1
tytan11 2011-09-28 (17:14) 2 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

problemy to dopiero się zaczną bo z takimi pieniędzmi nie można żyć bezproblemowo .. na drugi raz niech się każdy zastanowi 2 razy zanim kupi jakiś głupi los ;P a takie mieli spokojne życie...

odpowiedz