Strona główna serwisu
Tomasz Gdaniec

Tomasz Gdaniec

W maju w Gdańsku ruszy 55-​metrowe Koło Widokowe

W maju w Gdańsku ruszy 55-​metrowe Koło Widokowe

Rozpoczął się montaż gdańskiego koła widokowego. Ciesząca się w ubiegłym roku olbrzymim powodzeniem atrakcja oficjalnie wystartuje 22 maja. W ubiegłym roku przewiozła ponad 100 tys. turystów.
- Dziś rozpoczęliśmy jego montaż. Pogoda, faktycznie jest kiepska, ale prac z tego powodu nie przesunęliśmy, bo nie wyrobilibyśmy się wtedy w zaplanowanym wcześniej terminie - mówi Artur Gach z wrocławskiej firmy Ekodynamic, która jest organizatorem atrakcji.

Montowane koło składać się będzie z 42 ośmioosobowych kabin oraz jednej, czteroosobowej loży VIP. Wszystkie kabiny są zamykane i klimatyzowane. Młyńskie koło zatrzymuje się na różnych wysokościach. W punkcie szczytowym wagoniki znajdują się ponad 55 metrów nad ziemią. Pozwala to na obserwację m.in. zatoki. Podczas przystanków do gondoli mogą wsiadać kolejni pasażerowie. Dwa pełne obroty koła trwają 15 minut.

Tego rodzaju karuzele cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Wedle szacunków gdańskie młyńskie koło podczas ubiegłorocznego sezonu letniego przewiozło ponad 100 tys. osób, stając się jedną z główny atrakcji Jarmarku Dominikańskiego.


- Dobrze, że koło wraca do Gdańska. Bardzo się z tego cieszę. W ubiegłym roku przejechałem się ze znajomymi. Bardzo im się podobało. Przy dobrej pogodzie wszystko widać jak na dłoni – mówi Wirtualnej Polsce Michał Pąk, mieszkaniec Gdańska.

Start atrakcji zaplanowano na 22 maja. Operator utrzyma dotychczasowe ceny – 25 i 15 złotych. Koło będzie gościć w Gdańsku przez całe lato.

Koła młyńskie stanowią atrakcję turystyczną i swoisty symbol miasta. Każdy turysta bez trudu połączy „Ferris Wheel” z Paryżem, a „London Eye” z Londynem. Jednak żadne z nich nie jest największym diabelskim młynem. Na to miano zasługuje instalacja z Singapuru. Średnica tamtejszego koła wynosi 165 metrów, czyli trzykrotność gdańskiego.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (74)
Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
289
~tomej 2015-05-15 (13:37) 23 godzin i 48 minut temu

nic nie zrobil do tej pory dla POLAKOW musi byc nowy moze cos zrobi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
226
~basia 2015-05-15 (14:15) 23 godzin i 10 minut temu

Jakie 10 m-cy. Dla mnie to będzie 20 miesięcy a jestem rocznikiem końca 1957 r. A jeszcze jedno. Wychowałam 4-ro dzieci. Nie korzystałam z urlopów wychowawczych. Przez 40 lat pracy mam tylko 12 miesięcy okresów nieskładkowych tj. macierzyńskiego. Miałam zagwarantowane 60 lat na emeryturę. Przepisy tylko robią pod publikę. Tamte pokolenie najwięcej dostało po tyłku. Życzę Pani tego co Pani mąż zaoferował tzw. częściowej emerytury. Niech Pani przeżyje za 800 zł. tak jak inni muszą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
150
~czarny 2015-05-15 (14:29) 22 godzin i 56 minut temu

TO RZĄD TEŻ STARTUJE NA URZĄD PREZYDENTA !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
65
~ELIZA 2015-05-15 (16:46) 20 godzin i 39 minut temu

SKONCZYL SIE CZAS DLA KOMORA, CHCEMY DUDE!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
55
~jack 2015-05-15 (19:05) 18 godzin i 20 minut temu

Poparcie Tuska jak pocałunek śmierci ! ... wahałem się czy iść w ogóle na 2 turę , ale to definitywnie przesądziło o moim udziale i poparciu swym głosem Dudy !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
47
~emerytka 2015-05-15 (15:57) 21 godzin i 28 minut temu

za pozno PAN OBIECUJE MLODYM PRACĘ moje wnuki po ukonczeniu studjow nie- stety nie znalezli pracy w Polsce nawet fizycznej szukają ja za granicą i znalezli. Na pewno by woleli pracować w kraju, zalozyc rodznę i być szczesliwym tak jak PANA DZIECI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~Polak 2015-05-15 (16:08) 21 godzin i 17 minut temu

W maju w Gdańsku ruszy 55-​metrowe Koło Widokowe... MOŻNA SIĘ KRĘCIĆ DO BULU... NIE MA CHLEBA - SĄ IGRZYSKA!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~k 2015-05-16 (08:39) 4 godziny i 46 minut temu

Balcer, spadaj POtłuczony chu*u.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~eva 2015-05-15 (19:35) 17 godzin i 50 minut temu

To będzie koło fortuny ! Bo, aby się tym przejechać to Polak , przy swoich zarobkach będzie musiał wydać fortunę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~Warszawiak 2015-05-16 (15:14) 22 godzin i 11 minut temu

Nie wiem nie jestem prezydentem ale na tak śmieszną idiotyczną telefoniczną zabawę -znajomi dzwonią a Warszawiak przypadkowy -nie może ! -grubymi nićmi szyta reklama prezydenta -ale kabaret jak dla mnie.Tak jak nie można podejść do prezydenta to coś mówi i świadczy o prezydenturze tylko dla PO i PSL. Wokół prezydenta sama obstawa.Sztuczne to wszystko Duda to normalność i nasza nadzieja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
24
~Gosc 2015-05-15 (20:37) 16 godzin i 48 minut temu

Niemisszki/ wlasciciele teg kola widokowego przewiezli w zeszlym roku 100 tys turystow- biletu nie mozna bylo zaplacic karta kredytowa - cash only i 25 pln od kazdego .. Ciekawe gdzie zaplacili podatek ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
22
~Krystyna W. 2015-05-15 (15:45) 21 godzin i 40 minut temu

Najbardziej podoba mi się informacja o" jednej, czteroosobowej loży VIP ". Za to 42 kabiny 0śmioosobowe dla motłochu... Czy coś źle zrozumiałam ????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~dymek 2015-05-16 (19:34) 17 godzin i 51 minut temu

Ludzie wstyd mi za takiego prezydenta ktoś specjalnie kompromituje Komorowskiego wygląda na to że prezydent nie jest w stanie sam myśleć , jeszcze nie doszedł do siebie po przegranych wyborach może psycholog musi się zająć prezydentem naprawdę coś złego się dzieje czyżby jakaś choroba ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~lkj 2015-05-15 (19:47) 17 godzin i 38 minut temu

Podsumowując: aby zachować UE w całości nawet Pan Tusk z Komorowskim na piedestałach nie wystarczą. Unia i tak się rozleci bo chciwa była i jest. . Wolała sprowadzać biedaków z innych kontynentów niż dać pracę innym chrześcijanom. Ot i cała filozofia. A czy wygra Pan D. czy Pan K. to tylko kwestia czasu, na identyczne skutki ich działania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~oldthor 2015-05-16 (09:24) 4 godziny i 1 minutę temu

ile wyrwały z Polski zagraniczne banki sprywatyzowane przez Balcerowicza polskie banki. 200 miliardów 300? Jakie straty spowodowało schładzanie gospodarki 1997-2000? Wtedy to nie była dziura Bauca, to była dziura Balcerowicza. Szkody dla polskiej gospodarki wydają się być większe niż NFI Lewandowskiego. Może w końcu ktoś to dokładnie policzy i wtedy te największe nieudaczniki zamkną dzioby i zaczną błagać Polaków o przebacznie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
16
~Stan 2015-05-16 (13:52) 23 godzin i 33 minut temu

Następny "ałtorytet" co się dorobił na styropianie.Byle tylko "układ"trwał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~Blick1000 2015-05-17 (12:36) 49 minut temu

Moim zdaniem tylko zmiana prezydenta może zmusić polityków do leprzego działania ,Ă­ zobaczycie że jak wygra Duda to nagle możliwości rządu wzrosną trzy krotnie do wyborów parlamentarnych,już platformerscy politycy chcą zmieniać Polskę z Kukizem,i będą robić wszystko żeby utrzymać się przy władzy dlatego przebiją w obietnicach Dudę ,i wszystko będzĂ­e możliwe co było niemożliwe,referendum zapronowane przez prezydenta jest tego przykładem,dlatego głosuje teraz pierwszy raz na kogoś z pisu, a do sejmu na ruch Kukiza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~zys 2015-05-17 (14:24) 23 godzin i 1 minutę temu

zgadzam się, Komorowski musi się jeszcze pouczyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Kali 2015-05-15 (21:04) 16 godzin i 21 minut temu

Jak myślicie cz mając ogólnie zadłużenie bankowe ( 2 kredyty) + Provident co daje 30 tysiecy zadłużenia jest mi wstanie umożyć moje zadłużenie któryś z tych kandydatów na Prezydenta,czy poprostu nie mam szans i najlepszym rozwiązaniem olać system i nie płacić ani jednego grosza i tylko pracować tyle by otrzymać ustawową kwotę wolną od potrąceń,mieszkanie mam ADMOWSKIE I STARE GRATY JAK CHCĄ NIE ZABIERAJĄ MAM I TAK DOŚĆ TEGO CHLAMU WOLĘ DOBRZE ZJEŚĆ I CHODZIC NA SPACERKI / JAK NIE CHCĄ MI POMUS TO POMOGĘ SOBIE SAM W TEN SPOSOB OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~bez kitu 2015-05-15 (20:42) 16 godzin i 43 minut temu

a komu to potrzebne?

odpowiedz