Strona główna serwisu
Polak kandydatem na burmistrza Londynu

Polak kandydatem na burmistrza Londynu

Jan Żyliński, biznesmen i jeden z najbogatszych Polaków na Wyspach, zaskoczył wszystkich swoim kolejnym pomysłem. Po tym jak wybudował pomnik Złotego Ułana w Kałuszynie i chciał wybudować łuk triumfalny w centrum Warszawy, postanowił powalczyć o fotel burmistrza Londynu.
Jan Żyliński Jan Żyliński ()
Żyliński decyzję o kandydowaniu podjął, ponieważ jak twierdzi ani konserwatyści, ani laburzyści nie są w stanie nic zaoferować Polakom mieszkającym w Londynie. W wyborach liczy jednak na głosy nie tylko naszych rodaków. Chce być kandydatem dla wszystkich ludzi z zagranicy. - Reprezentuję, ludzi, którzy normalnie nie mają głosu w tym mieście, nie tylko Polaków - mówi.

Swoje szanse na wygraną Żyliński ocenia wysoko. - Nie zależy mi na tym, ilu Brytyjczyków na mnie zagłosuje. Przybyszów z Europy w tym mieście jest ponad 2 miliony, a żeby wygrać wybory wystarczy milion głosów - powiedział w wywiadzie dla Polish Radio London.

Żyliński, o którym zrobiło się głośno po tym jak w zeszłym roku wyzwał na pojedynek Nigela Farage'a - szefa nacjonalistycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, chcąc zachęcić jak największą liczbę osób do głosowania, przekonuje, że w wyborach samorządowych w Wielkiej Brytanii może wziąć udział każdy Polak. Warunkiem jest wcześniejsze zarejestrowanie się. Jak do tej pory zrobiło to tylko 120 tys. osób.


Wybory na burmistrza Londynu odbędą się 5 maja.
maximus.media

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
116
~Yonnek 2016-02-26 (16:46) 19 godzin i 9 minut temu

Ale będą jaja - takie coś mogłoby wyjść im na zdrowie, ale zaraz może się okazać, że islamy też mogą wygrać takie wybory i...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
114
~rtb 2016-02-26 (20:29) 15 godzin i 26 minut temu

powodzenia, i dużo szczęścia jestem za

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
84
~Ealdon 2016-02-26 (20:15) 15 godzin i 40 minut temu

Inicjatywa ciekawa i elegancka. Oczywiście, nic z tego nie wyjdzie ale kampania wyborcza może spopularyzować w Londynie sprawy polskie, co byłoby korzystne. Byłoby dobrze, gdyby jej śladem Polscy kandydowali i wygrali również do dzielnicowych organów samorządowych, bo od nich sporo na szczeblu lokalnym zależy. Nie widzę jednak infastruktury organizacyjnej, która by go wsparła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2