Strona główna serwisu
Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę

Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.
Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.


W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.
dailymail.co.uk, PAP, WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (203)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
60
~biała mewa 2013-01-28 (15:31) 2 godziny i 55 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~.,.R,e.X, 2013-01-28 (16:13) 2 godziny i 13 minut temu

Ta mewa to byl wytresowany do specjalnych zadan szpieg Mossadu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
29
~gosikk 2013-01-28 (17:22) 1 godzinę i 4 minuty temu

Benek ma pecha po prostu. Stara się, ale za co się weźmie, to mu nie wychodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1