więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1083501solidarnych Solidarni z Ukrainą

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 2 miesiące 25 dni 23 godziny i 1 minutę temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 2 miesiące 27 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 3 miesiące 2 godziny i 11 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Aspirian 2014-01-27 (22:21) 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 58 minut temu

Widzę komentarze z zeszłego roku z 28 stycznia 2013. Teraz jest 27 stycznia 2014 czyli rok później. Wczoraj 26 stycznia czyli okrągły rok później (w czwartą niedzielę roku 2014 tak jak w czwartą niedzielę roku 2013 ) mewa i czarna wrona zaatakowały gołębia pokoju. Tym razem parkę białych gołębi wypuścił z okna Papież Franciszek. Czy to zbieg okoliczności ? Wątpię.

odpowiedz

0
0
~pytanie 2014-01-27 (19:14) 2 miesiące 26 dni 19 godzin i 5 minut temu

Czy Wasza strona jest dobrze skonfigurowana pod kontem czasu/daty? Czy to już drugi taki incydent?

odpowiedz

14
3
~AR 2013-01-28 (18:15) 1 rok 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 4 minuty temu

Czy np. nakłanianie Żydów aby udali się do swojej ojczyzny - Izraela to jest antysemityzm?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~free man 2013-07-17 (21:55) 9 miesięcy 5 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Gołąb jest w Polsce ,niedługo będzie o tym głośno ,Zobaczycie.powiem tylko że jest w woj. zach.pomorskim.

odpowiedz

5
15
~senior 2013-01-28 (15:32) 1 rok 2 miesiące 25 dni 22 godziny i 47 minut temu

Biedny dziadunio nie ma lepszego zajęcia. Lepiej niech puszcza bączki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~Quariano Issuria 2013-02-19 (17:10) 1 rok 2 miesiące 3 dni 21 godzin i 9 minut temu

Mewa (symbol Duchowej Wolności) ZNACZENIE PRZEWODNIE: DECYZJA DO DZIAŁANIA, WYKORZYSTANIE SIŁY I OPIEKI OPATRZNOŚCI Symbolizuje wolność, beztroskę i podróż. Niekiedy jest zapowiedzią zbliżającego się nieszczęścia czy nieuchronnej zagłady. Mity i wierzenia związane z mewą Umiejętne posługiwanie się prądami morskimi, niekiedy bardzo gwałtownymi, do przelotu nad wzburzonym żywiołem, zrodziło wśród marynarzy przesąd, iż mewy ponad wysoką falą są duszami marynarzy towarzyszącymi statkowi, na którym za życia służyli. W dawnych podaniach mewa występowała jako dusza marynarza zmarłego na morzu. Przesąd ten po dziś dzień tak mocno zakorzeniony jest w ludowej świadomości, że zabicie mewy uchodzi za zły czy wręcz złowieszczy omen.

odpowiedz

1
5
~Gościu 2013-01-28 (18:06) 1 rok 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 13 minut temu

To znak, że świat muzełmański zaatakuje świat chrześcijański, który schowa się pod płaszczem USA.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~babciamarianna 2013-02-11 (15:01) 1 rok 2 miesiące 11 dni 23 godziny i 18 minut temu

Dzisiejszy dzień pokazuje jaka symbolika była w tym ataku ....

odpowiedz

2
5
~kaszub 2013-01-31 (13:07) 1 rok 2 miesiące 23 dni 1 godzinę i 12 minut temu

rodzice wysylaja swoje dzieci na pielgrzymki piesze a wsrod nich sa zboczency z doswiadczeniem naganiacze wylapujacy samotnych chlopcow by wieczorem zaczaic sie do ich rozporkow , komu powie 14 latek ze podczas pielgrzymki dopadl go jakis starszy ministrant lub obcy facet . W Wejherowie podczas witania pielgrzymek byl taki gosc gdzie podczas uroczystosci koscielnych u Franciszkanow nosil KRZYZ a gdy witano pielgrzymow z innych miast podczodzi do ministrantow glaskal po glowkach zakladal reke na ramiona i napewno zmeczonemu proponowal nocleg juz dopadl swoja ofiare na noc

odpowiedz

3
1
~xyz 2013-01-29 (10:55) 1 rok 2 miesiące 25 dni 3 godziny i 24 minuty temu

ludzie tez

odpowiedz

5
3
~Maniek 2013-01-28 (20:37) 1 rok 2 miesiące 25 dni 17 godzin i 42 minuty temu

MEWA=Manually Ejected Winged Assassin

odpowiedz

3
4
~123 2013-01-28 (19:02) 1 rok 2 miesiące 25 dni 19 godzin i 17 minut temu

No , jaki pokój od kleru ?

odpowiedz

8
14
~bialy orzel 2013-01-28 (19:02) 1 rok 2 miesiące 25 dni 19 godzin i 17 minut temu

MEWY wszystkich KONTYNENTOW laczcie sie w ataku na SYMBOL zla ,oszustw,zboczen i nierobstwa i zycia w przepychu i luksusie

odpowiedz

8
7
~luk1407 2013-01-28 (17:52) 1 rok 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 27 minut temu

Mój biedny Święty Wikariusz, Papież Benedykt XVI, zostanie usunięty ze Stolicy Apostolskiej w Rzymie*Orędzie nr 343 z serii Ostrzeżenie*Sobota, 11.02.2012, godz.11.30*Moja droga, ukochana córko, wszędzie następuje eskalacja wojen i bardzo szybko Ręka Mojego Ojca zainterweniuje, aby przynieść powstrzymanie tego zła. Nie obawiajcie się, gdyż plany uratowania ludzkości zostały zakończone i teraz nie potrwa długo do Mojego Wielkiego Miłosierdzia, które będzie dane każdemu z was. Nigdy nie bójcie się dzieł antychrysta w sytuacji, gdy wy, drogie dzieci, macie w sobie siłę, aby poprzez modlitwę osłabić jego uchwyt nad światem. Pozostali światowi przywódcy zostaną wkrótce zabici i Mój biedny Święty Wikariusz, Papież Benedykt XVI, zostanie usunięty ze Stolicy Apostolskiej w Rzymie. Moja córko, w zeszłym roku mówiłem o spisku w korytarzach Watykanu. Plan zniszczenia Mojego Świętego Wikariusza został opracowany w tajemnicy 17 marca 2011 roku i dojdzie do skutku, gdyż zostało to przepowiedziane. Rozprzestrzeniajcie teraz Moje Święte Słowo w każdym zakątku świata i organizujcie, aby drukowane wersje Moich Orędzi szerzone były w tak wielu krajach, jak to możliwe. Jesteście prowadzeni, więc musicie robić to, co jest najlepsze. Poproście Mnie w modlitwie, abym wysłał wam pomoc, i będzie to uczynione. Wasz Jezus

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
9
~kredens 2013-01-28 (18:54) 1 rok 2 miesiące 25 dni 19 godzin i 25 minut temu

ci durni rodzice sami pchaja swoje DZIECI w lapy CZARNYCH !

odpowiedz

15
8
~Husyt 2013-01-28 (16:33) 1 rok 2 miesiące 25 dni 21 godzin i 46 minut temu

Kiedyś papiestwo watykańskie wyrzucało z okien srebrne talerz do tybru,dziś wyrzuca się gołębie.,bo złoto i srebro w cenie,a goebi jest w brud.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
4
~tedii 2013-01-28 (18:29) 1 rok 2 miesiące 25 dni 19 godzin i 50 minut temu

to bardzo zły znak .

odpowiedz

7
4
~Bechłendusz 2013-01-28 (18:14) 1 rok 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 5 minut temu

2012.12.12....gorzej bedzie 2013.13.31

odpowiedz

23
5
~Znaki i PRODIGIA 2013-01-28 (16:08) 1 rok 2 miesiące 25 dni 22 godziny i 11 minut temu

OMEN - Znak równie upiorny jak ten nietoperz, który kilka lat temu latał w gmachu Sejmu. Mewa jest ptaszyskiem hałaśliwym i drapieżnym. Sądząc po kontekście sytuacyjnym tego znaku: WOJNA już PUKA DO DRZWI. - W starej, jeszcze rzymskiej konwencji wróżebnej, całe zdarzenie to tzw. PRODIGIUM, czyli zjawisko wróżebne, gdzie ważne są symbole, kontekst sytuacyjny i osobowy. W sumie FATALNY OMEN.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
7
~imperium zła 2013-01-28 (18:09) 1 rok 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 10 minut temu

Pamiętacie jak wypuszczony przez wojtyłę gołąb tłukł go skrzydłami i łapami po głowie, aż wojtyła nie mógł od niego się odpędzić?

odpowiedz