Strona główna serwisu
Donald Trump wykorzystał muzykę Adele. Jest reakcja piosenkarki

Donald Trump wykorzystał muzykę Adele. Jest reakcja piosenkarki

• Donald Trump wykorzystywał muzykę Adele w trakcie kampanii prezydenckiej
• Piosenkarka wydała oświadczenie, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec takich praktyk
• Rzecznik Adele wyraźnie stwierdził, że piosenkarka nie wyraziła zgody na wykorzystywanie jej muzyki w jakiejkolwiek kampanii politycznej
Adele Adele ()
Adele zwróciła się do Donalda Trumpa, twierdząc, że nie ma pozwolenia na używanie jej piosenek podczas swojej kampanii prezydenckiej. Chodzi o fakt wykorzystania refrenu wielkiego hitu Adele "Rolling In The Deep" tuż przed wystąpieniem Trumpa w ramach kampanii wyborczej. W związku z głosami oburzenia fanów piosenkarki postanowiono wydać specjalne oświadczenie w tej sprawie.



Rzecznik piosenkarki w rozmowie z "The Independent" powiedział: "Adele nie wyraziła zgody, żeby jej muzyka była wykorzystywana w jakiejkolwiek kampanii politycznej". Oświadczenie Adele pojawiło się po tym, jak jej fani wyrazili swój gniew na wykorzystanie muzyki wokalistki w kampanii Trumpa.


Republikański kandydat na prezydenta USA wykorzystał już wcześniej fragment innej piosenki Adele "Skyfall". Zrobił to po tym, jak wygłosił słynną apokaliptyczną wizję o Ameryce.

Fani Adele na mediach społecznościowych dali wyraz swojej wściekłości. "Wątpię, że poprosił ją o zgodę. Mam nadzieję, że ona [Adele] się sprzeciwi" – brzmi jeden z tweetów. Pojawiły się też podejrzenia, że Trump wykupił od Adele prawa do wykorzystania utworu.

Oświadczeniem swoim Adele przerwała spekulacje w sprawie wykorzystywania jej muzyki na rzecz polityki.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (29)
Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
50
~gorszy sort 2016-02-02 (12:06) 16 godzin i 43 minut temu

Gdyby miała prawa do utworu to by go pozwała. A Trump pewnie kupił za grosze pozwolenie na użycie tego fragmentu od wytwórni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
34
~asw 2016-02-02 (14:08) 14 godzin i 41 minut temu

brawo trumpf gonic tych muslemow ,wiem ze zostaniesz prezydentem bo bog tak chce

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~karolek 2016-02-02 (12:41) 16 godzin i 8 minut temu

zbieranina , jaka zebrali amerykanie dla przeciwwagi im uzasadnienia wojny w Syrii jest pseudo-opozycją wychrzycieli. Zrobili bałagan na całym wybrzeżu arabskim i nie potrafia tego opanowac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~madi 2016-02-02 (15:17) 13 godzin i 32 minut temu

Adele jest popularna bo idzie "z pradem", jezeli ktos widzial jej teledysk do piosenki hello, to bedzie wiedzial o co chodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
13
~i tyle w temacie 2016-02-02 (13:13) 15 godzin i 36 minut temu

kolejne sztucznie wykreowane beztalencie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
48
~Trolejbusowy Batyskaf666 2016-02-02 (08:36) 20 godzin i 13 minut temu

A tak z innej beczki, nie lubię tej piosenkarki. Wygląda sztucznie i śpiewa sztucznie. Typowa obliczona na zysk komercha, która ma dawać złudne wrażenie obcowania z czymś niezwykle ambitnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~aniela 2016-02-02 (18:23) 10 godzin i 26 minut temu

Dzięki temu cały świat się dowiedział o jakiejś Adeli?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~independent 2016-02-02 (16:43) 12 godzin i 6 minut temu

A ilu demokratow sire sprzeciwilo ???????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
17
~Pietia 2016-02-02 (09:19) 19 godzin i 30 minut temu

Adele wygląda jakby połknęła fortepian.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Mirek 2016-02-03 (12:46) 16 godzin i 3 minuty temu

To jak teraz bede sobie spiewal na ulicy to bede musial miec jej pozwolenie? Albo jak bede sobie pogwizdywal w autobusie....to tez musze miec jej zgode? To po co ona spiewa? Dla kogo? Niech sobie schowa w buty te swoje piosenki z kategorii "hallo, it`s me...." ( bo jej sie sluchac nie da a wszedzie ja wciskaja nam) i zamknie sie w domu....nikt jej nie bedzie przeszkadzal.Kto to wymyslil, ze trzeba sie pytac spiewaczki, czy mozna spiewac piosenke, ktora ona spiewa..rowniez? Jakby to powiedziala mlodziez...."masakra" z tymi prawami autorskimi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~bedzie dobrze 2016-02-03 (11:09) 17 godzin i 40 minut temu

a adel niech się zacznie odchudzac ale co racja to racja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~Anatol 2016-02-02 (18:32) 10 godzin i 17 minut temu

A skąd ona wiedziała że Trump użył. czy ona go słuchała.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~iga 2016-02-03 (13:39) 15 godzin i 10 minut temu

Jasne ; ludzie którzy maja 1 dziecko i przekroczy 50 zł nie dostanie 500 A ludzie którzy maja 2 dzieci i każde z rodziców pensje po 1.5 tys dostaną do tego 500 zł Wspaniale

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
12
~osa 2016-02-02 (12:16) 16 godzin i 33 minut temu

Niech nie pyszczy jak zostanie prezydentem zaprosi ją na noc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
7
~meloman 2016-02-02 (12:10) 16 godzin i 39 minut temu

Ale ma głos dziewczyna!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
14
~dorożyński 2016-02-02 (08:42) 20 godzin i 7 minut temu

Gdybym to ja wybierał prezydenta USA, to Adela nie zachęciła by mnie do głosowania. Diana Rivs- to i owszem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
13
~odiprofanumvulgus 2016-02-02 (09:54) 18 godzin i 55 minut temu

Następny donald pcha się do koryta. W dodatku w trampkach.

odpowiedz