Strona główna serwisu
Czy są korzyści ze szczepień przeciw grypie?

Czy są korzyści ze szczepień przeciw grypie?

• Na szczepienie się przeciw grypie nigdy nie jest za późno - twierdzą eksperci
• W kilku krajach centralnej i wschodniej Europy zachorowało kilka milionów ludzi
• Wielu pacjentów w wyniku powikłań zmarło
Według oficjalnych danych, na Ukrainie grypą zaraziło się w tym sezonie ponad trzy miliony ludzi, ponad 150 zmarło. Ponad sto zgonów odnotowano w Rosji.

W Polsce w tym sezonie zachorowało prawdopodobnie milion trzysta tysięcy ludzi. Co prawda grypa w naszym kraju powoduje znacznie mniej zgonów niż zawały serca czy wypadki samochodowe, ale pozostaje najbardziej śmiertelną chorobą zakaźną.

- Nawet jeśli ciężkie powikłania są rzadkie, to i tak warto się szczepić - mówi IAR infekcjolog, profesor Leszek Szenborn z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.- Chcesz pojechać na narty, masz dwa tygodnie opłacone - nie możesz zachorować. Jeżeli chcesz w pracy systematycznie pracować, nie możesz sobie pozwolić na utratę nawet siedmiu dni.

W Polsce przeciw grypie szczepi się kilka procent ludzi.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (11)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
26
~ja ja 2016-01-31 (10:45) 11 godzin i 5 minut temu

Są wielkie korzyści-szczególnie dla producentów i dystrybutorów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
24
~ew 2016-01-31 (10:00) 11 godzin i 50 minut temu

Zaden lekarz nie szczepi sie przeciw grypie. Najlepszy na grype jest olejek z oregano i grejfrut, ale ludzie nie wiedza co dobre i szprycuja sie chemia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
22
~Baca 2016-01-31 (10:24) 11 godzin i 26 minut temu

Odpowiadając na pytanie w tytule newsa - oczywiście, że są korzyści. Dla firm farmaceutycznych...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~szarak 2016-01-31 (09:38) 12 godzin i 12 minut temu

Wielu pacjentów w wyniku powikłań zmarło ? po grypie czy w wyniku powikłań ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~mw 2016-01-31 (19:57) 1 godzinę i 53 minut temu

szczepiłem sie dwa dwa lata pod rząd i co roku byłem chory w tym roku odpuściłem i narazie nic mi nie było

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
10
~Daniel 2016-01-31 (09:40) 12 godzin i 10 minut temu

Nie ma żadnych korzyści ani z tej szczepionki, ani z żadnej innej, są tylko ogromne szkody dla organizmu, bo jak wiadomo dla nawet średnio rozgarniętego człowieka -na zdrowiu się nie zarabia, zarabia się na chorobach i po to właśnie są szczepionki. Wszystkie udowodnione epidemie XIX i XX wieku były epidemiami poszczepiennymi !! Tak, hiszpanka również !! A same epidemie wyginęły wraz z poprawą warunków sanitarnych, czyli dostąp do czystej wody i ubikacji. Wpiszcie w wyszukiwarkę-"Kult ropnych wydzielin" oraz obejrzyjcie na you tube doskonały wykład-"toksyczne szczepienia'

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Janusz 2016-02-02 (14:58) 6 godzin i 52 minut temu

jak można pisać że żaden lekarz się nie szczepi, to jakieś bzudury

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~alergiczka 2016-02-11 (16:18) 5 godzin i 32 minut temu

Nie piszcie bredni!!!!!!Szczepionka przeciw grypie jest skuteczna!Odkąd się szczepię bardzo rzadko choruję ,a jeżeli już to lekko przechodzę infekcję!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
4
~ja 2016-01-31 (10:53) 10 godzin i 57 minut temu

Od 17 lat szczepię siebie i swoją rodzinę i nie pamiętamy co to jest grypa. Ale lepiej się nie szczepić i załapać się na chorobowe, no nie, leserzy? A jak jeszcze kojfniesz w wyniku powikłań pogrypowych to czysty zysk dla rodzinki. Jakim trzeba być półmózgiem, by ryzykować zachorowanie na potencjalnie śmiertelną chorobę, gdy są szczepionki..... I nie, nie jestem z firmy farmaceutycznej. Jestem myślącą, dbającą o życie i zdrowie moich dzieci kobietą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Św.Cecylia 2016-02-21 (11:42) 10 godzin i 8 minut temu

Kilka lat temu mój mąż z młodszym synem zaszczepili się na grypę , a ja ze starszym synem nie. W grudniu cała nasza czwórka zachorowała na grypę- najpierw osoby nie szczepione czyli starszy syn i ja, a dobę później szczepione. Dodam, że osoby szczepione chorowały ciężej niż nieszczepione.Od tamtej pory moja rodzina już nie szczepi się na grypę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~loczek 2016-02-08 (09:36) 12 godzin i 14 minut temu

Osobiście uważam, że każdy ma prawo wyboru. Ja się nie szczepię na grypę i od wielu lat na nią nie zachorowałam ale rozumiem osoby w wieku podeszłym bądź te, które pracują w służbie zdrowie. Oni mają większe ryzykowano zarażenia się i ewentualnych powikłań. W moim życiu decydujące było wprowadzenie większej aktywności fizycznej i odpowiednia dieta. Jeśli dopada mnie przeziębienie biorę fosidal przez kilka dni, żeby zatrzymać stan zapalny w organizmie. Dodatkowo staram się więcej wypoczywać i wysypiać. Jak na razie wszystko działa niezawodnie a ilość chorób zmniejszyła się diametralnie.

odpowiedz