Najstarsza zachowana w całości księga - napisana w VII wieku po łacinie Ewangelia wg św. Jana - pozostanie w Wielkiej Brytanii. British Library kupiła ją od brytyjskich jezuitów za 9 milionów funtów szterlingów - poinformowała BBC. .
Barack Obama zdążył przyzwyczaić nas do tego, że nie popełnia gaf podobnych do tych, które notorycznie przytrafiały się jego poprzednikowi George'owi W. Bushowi. Jednak okazało się, że i jemu zdarzają się wpadki, gdy w przemówieniu na Szczycie Ameryk pomylił Malwiny z Malediwami - donosi internetowe wydanie brytyjskiego dziennika "The Daily Telegraph". .
W lesie w pobliżu Odry niedaleko Górzycy (woj. lubuskie) mieszkaniec znalazł pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej; miał 170 cm długości i ważył około 200 kg. Niewybuch został zniszczony przez saperów - poinformowała Magdalena Tubaj z policji w Słubicach. .
W związku z pojawieniem się na przedmieściach Torunia licznego stada dzików władze miasta apelują do mieszkańców o niedokarmianie zwierząt. W pobliskiej Bydgoszczy zażegnano podobne zagrożenie, odławiając zwierzęta i wywożąc je na Pomorze. .
Prawie 130 tysięcy euro zaoferowano na aukcji internetowej za 22-letni samochód, który ponoć należał kiedyś do kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jednak serwis aukcyjny eBay unieważnił w poniedziałek licytację, bo oferty zakupu okazały się żartami. .
Doliny Muminków już nie będzie - taka informacja obiegła ostatnio Warszawę. Kolejny punkt zachęcający do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu zniknął z kulturalnej mapy stolicy. .
Andrzej Wajda, który pracuje nad filmem "Wałęsa", powiedział, że chciałby, aby obraz trafił do kin w październiku. Reżyser poinformował, że dwie trzecie filmu jest już zrealizowane. Chwalił odtwórców głównych ról, Roberta Więckiewicza i Agnieszkę Grochowską. .
Kości dwunożnego dinozaura i skorupki dwóch jaj odnaleziono w Patagonii. Ich opis naukowcy publikują na łamach pisma "Cretaceous Research". .
Srebrny skarb Wikingów odkryli archeolodzy prowadzący badania terenu na stanowisku położonym na szwedzkiej wyspie Gotlandia na Morzu Bałtyckim - informuje serwis internetowy The Local. .
Dzięki opublikowaniu pełnej listy pasażerów i załogi Titanica mieszkaniec Hampshire David Lee przekonany jest, że rozwiązał zagadkę swego stryjecznego dziadka, który podawał się za kucharza na Titanicu, a nie miał na to żadnego dowodu. .
Historia czekolady liczy 3 tys. lat, choć ledwie od niespełna 200 lat jemy ją w tabliczkach i bombonierkach. Służące do wyrobu czekolady ziarna kakaowca były niegdyś środkiem płatniczym, a kawiarnie, gdzie od XVII pito czekoladę - ogniskami rozmaitych rewolucji. .
Eleganckie nowe taksówki, które zobaczyli we Lwowie prezydenci UEFA i Ukrainy, okazały się jedynie fikcją na pokaz. Maszyny zostały zaparkowane przed lotniskiem tylko po to, aby mogli je obejrzeć Michel Platini i Wiktor Janukowycz uroczyście otwierający nowy terminal portu lotniczego. .
W Sankt Petersburgu maszynista stracił kontrolę nad wagonikami metra, które mknęły bez zatrzymywania się przez kilka stacji. .
Czteroletnia brytyjska dziewczynka Heidi Hankins z ilorazem inteligencji (IQ) 159 została przyjęta do klubu Mensa, zrzeszającego najinteligentniejszych tego świata. .
Na ulicach Łodzi pojawią się w końcu rowery miejskie. Jeśli w budżecie znajdą się pieniądze, jeszcze w 2012 roku może stanąć w Łodzi pierwsze dziesięć stacji z rowerami. Witold Kopeć, pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. polityki rowerowej mówi, że trwają przymiarki do stworzenia systemu roweru miejskiego w Łodzi. Rower miejski miałby być wprowadzony pilotażowo. .
Dziś wypada piątek trzynastego. Grzegorz Odoj, etnolog, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego tłumaczy w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że czas dzielimy na dobry i zły. - W dni złe nie należy podejmować pewnych działań czy rozpoczynać nowych prac. Trzynastego nigdy nie woduje się statków, a w piątki trzynastego nie należy się kąpać, a i kichanie może się dla nas źle skończyć - wyjaśnia. .
Naukowcy francuscy zakończyli kurs nauki czytania dla pawianów. Efekty były słabe, choć jeden element pawiany zdołały sobie przyswoić - przyznają naukowcy w najnowszym wydaniu tygodnika "Science". .
Wbrew szerzącym się mitom czekolada nie poprawia nastroju, nie rozładowuje stresów i nie wpływa dobrze na potencję. Jej największą zaletą jest smak, który sprawia, że jedzenie czekolady jest dla nas przyjemnością - przekonują eksperci z Uniwersytetu Śląskiego. .
Władze wielu włoskich miast organizują spotkania dla przeżywających kryzysy małżeństw, by uchronić je przed rozwodem. Eksperci zalecają na przykład, jak radzić sobie z natrętnymi teściowymi, które są powodem jednej trzeciej separacji i rozwodów we Włoszech. .
Naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych łódzkiej policji w podlegających mu archiwach znalazł prawdziwą perłę: życiorys Leona Niemczyka ręcznie napisany przez samego aktora. Powstał w 1987 roku, kiedy Niemczyk ubiegał się o pozwolenie na broń. Dokument trafi do muzeum kinematografii. .
chcę wyslać
Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?
Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.
Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.
Pogoda długoterminowa
dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody
dodane przez: Internauta WP24