Strona główna serwisu
Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę

Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.
Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.


W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.
dailymail.co.uk, PAP, WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (203)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~radecki 2013-01-28 (17:59) 15 godzin i 51 minut temu

To był Smolhausen w przebraniu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~jaro 2013-01-28 (17:50) 16 godzin temu

ja ją poznaje to mewa ze smolenska tam tez tak atakowała BIAŁEGO PTAKA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~jastrzab 2013-01-28 (17:50) 16 godzin temu

nawet MEWA wie kogo ZWALCZAC nie pomogly swiete raczki B-16 wypuszczajace swietego GOLABECZKA ! KOMPROMITACJA

odpowiedz

zgłoś do moderacji