więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 16 godzin i 58 minut temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 10 miesięcy 21 dni 19 godzin i 42 minuty temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 25 dni 20 godzin i 9 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~radecki 2013-01-28 (17:59) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 18 minut temu

To był Smolhausen w przebraniu.

odpowiedz

1
2
~jaro 2013-01-28 (17:50) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 27 minut temu

ja ją poznaje to mewa ze smolenska tam tez tak atakowała BIAŁEGO PTAKA

odpowiedz

1
2
~jastrzab 2013-01-28 (17:50) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 27 minut temu

nawet MEWA wie kogo ZWALCZAC nie pomogly swiete raczki B-16 wypuszczajace swietego GOLABECZKA ! KOMPROMITACJA

odpowiedz

1
2
~Lech 2013-01-28 (17:50) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 27 minut temu

Lepiej niech Twoi podwładni dalej święcą armaty i czołgi i zostaw słowo pokój w spokoju skoro łupisz pieniądze na broni ... Tobie wojna to czysty zysk ...

odpowiedz

6
7
~Правда 2013-01-28 (17:21) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 56 minut temu

Bo to była mewa wysłannica Lucyfera! Teraz nadszedł jego czas!

odpowiedz

0
1
~lol 2013-01-28 (17:01) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 16 minut temu

hahahahaha dobre to znak ze bedzie wojna

odpowiedz

1
2
~aga24 2013-01-28 (16:48) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 29 minut temu

ady to bocian jest.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~GOŚCIU 2013-01-28 (16:33) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 44 minuty temu

to naprawdę takie zabawne;d

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~Doggood 2013-01-28 (16:20) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 57 minut temu

I znowu atak na biedny kościółek.

odpowiedz

1
2
~omen ? 2013-01-28 (15:55) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 16 godzin i 22 minuty temu

nomen omen...

odpowiedz

1
2
~asd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 16 godzin i 22 minuty temu

W tym przypadku mewa symbolzowała syjonizm.

odpowiedz

5
6
~ererte 2013-01-28 (15:36) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 16 godzin i 41 minut temu

no cóz... jaki papiez takie gołąbki... a raczej głąbki!

odpowiedz

1
2
~IGOR 2013-01-28 (15:34) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 16 godzin i 43 minuty temu

NO TO TERAZ BEDZIE JUZ KONIEC SWIATA

odpowiedz

2
4
~ies 2013-01-28 (18:06) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 11 minut temu

zydomafia ma swoje symbole

odpowiedz

1
3
~zoolog 2013-01-28 (18:01) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 16 minut temu

Watykanski GOLAB WYZARTY i WYPASIONY a MEWKA wie gdzie jest KORYTO i kogo zaatakowac ! Tak trzymac PTAKI i atakowac WYZERACZY i NIEROBOW , LUDZIE niech biora PRZYKLAD z MEWKI

odpowiedz

0
2
~lexx 2013-01-28 (17:52) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 25 minut temu

Wielce szanowny Benedykcie XVI z Nazwiska Ratzinger pytam Cię w imieniu mojego dziecka interesującego się geografią gdzie leży NAZJA ojczyzna NAZISTÓW oraz HITLERIA ojczyzna HITLEROWCÓW pyta też czy holokaust to masowe morderstwo ludobójstwo tylko nazwa zmiękczona tak jak KŁAMSTWO nazywa się oszczędnym gospodarowaniem prawdą BENEDYKCIE tylko rozrzutne gospodarowanie prawdą CIĘ wyzwoli POZDRAWIAM Z LEMINGII ojczyzny lemingów.

odpowiedz

2
4
~ptasznik 2013-01-28 (17:19) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 58 minut temu

a u mnie na osiedlu to się krzyżuja kawki z gołebiami!

odpowiedz

3
5
~KAROL 2013-01-28 (17:06) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 11 minut temu

ZYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH.. MODLCIE SIE I NAWRACAJCIE

odpowiedz

3
5
~antypapież 2013-01-28 (17:06) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 11 minut temu

Brawo dla mewy!

odpowiedz

1
3
~ff 2013-01-28 (16:18) 1 rok 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 59 minut temu

daily mail kłamie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 21 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 12 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 22 godziny i 22 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 17 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 19 godzin i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28564