więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 9 miesięcy 2 dni i 7 minut temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 51 minut temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 3 godziny i 18 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~orzeł 2013-01-28 (16:01) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 25 minut temu

Poziom wypowiedzi odpowiada agresji mewy...

odpowiedz

25
6
~Hermeneuta 2013-01-28 (16:01) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 25 minut temu

To był amerykański dron, a nie mewa.

odpowiedz

15
13
styx^ 2013-01-28 (15:35) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 51 minut temu

CUD SOKÓLSKI, CUD NA PODKARPACIU - KORONY SPADŁY Z GŁÓW FIGUR. A TERAZ TO TEŻ JEST ZNAK. GŁĘBIE TO DWA LUCYFERY, KTÓRE NIE CHCIAŁY OPUŚCIĆ GNIAZDO SZATANA I WLECIAŁY Z POWROTEM DO BAZYLIJKI. A ZAATAKOWANY GOŁĄB-LUCYFER TEŻ MIAŁ WRÓCIĆ, SKĄD WYLECIAŁ; DO GNIAZDA SZTANA. MEWA JEST TERAZ SYMBOLEM ŚWIATŁOŚCI. ERYK ANTYKLERYK

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~jureczek 2013-01-28 (15:56) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 30 minut temu

ciekawy jestem ktore panstwo wyslalo mewe by zniszczyc golabka - no chyba to ktore tak zawziecie walczy o "pokoj" w Afganistanie i Iraku

odpowiedz

15
2
~Młot Thora 2013-01-28 (15:56) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 30 minut temu

Natura dobitnie pokazała, że to tylko pusty gest.

odpowiedz

1
2
~omen ? 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 31 minut temu

nomen omen...

odpowiedz

1
2
~asd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 31 minut temu

W tym przypadku mewa symbolzowała syjonizm.

odpowiedz

1
3
~Ryszardd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 31 minut temu

Zabobon dziecinna zabawa czubki wiocha i tyle

odpowiedz

0
2
~zz 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 31 minut temu

Szacunek do każdego, w tym przede wszystkim do Syjonistów, co nie Benku ?

odpowiedz

2
0
~anty 2013-01-28 (15:54) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 32 minuty temu

Tak, dotknela tylko biednych zydow, a miliony zabitych Polakow i slowian juz sie nie licza?

odpowiedz

0
2
~kliks 2013-01-28 (15:53) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 33 minuty temu

A mógł wypuścić bąka (taki ptak pod ochroną).

odpowiedz

2
1
~ten 2013-01-28 (15:52) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 34 minuty temu

to dowód ze boga nie ma

odpowiedz

1
0
~Xawery 2013-01-28 (15:51) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 35 minut temu

Ciekawa symbolika w zachowaniu tych ptaków. Daje dużo do myślenia...

odpowiedz

3
1
~Wiktorian 2013-01-28 (15:51) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 35 minut temu

Świat jest piękny, bardzo piękny, a najwredniejszą istotą na tym pięknym świecie jest człowiek. Rządzący nie mają poszanowania dla nikogo; są perfidni, wredni i pazerni dla własnych korzyści i zysku. Kościół niczego pozytywnego nie nauczył bo także jest pazerny i szerzy nieprawdę.

odpowiedz

0
2
~Mewa 2013-01-28 (15:50) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 36 minut temu

PiS również w Watykanie?

odpowiedz

3
1
~mr02 2013-01-28 (15:48) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 38 minut temu

była i się zmyła

odpowiedz

1
1
~harley 2013-01-28 (15:47) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 39 minut temu

tylko Zydowski?dotkliwie krwi upuścili generalnie wszędzie!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
2
~Hass 2013-01-28 (15:46) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 40 minut temu

Zebrani: Och nie, mewa atakuje gołębia pokoju, śmierć i armageddon nadchodzą! Pokutujcie grzesznicy! itp, itd. Mewa: Obiad!

odpowiedz

3
1
~Kassander 2013-01-28 (15:46) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 40 minut temu

Ciekawe symbolem czego jest ta mewa i symbolem czego ten atak, a także co Wszechmogący chciał nam przez to przekazać. Aż strach się bać :-(

odpowiedz

3
3
~AM 2013-01-28 (15:45) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 41 minut temu

watykan to zło gowin = katobolszewizm

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 10 godzin i 31 minut temu

materiał wideo

Pościg po kradzieży taksówki w Olsztynie. Nie żyje pasażer
dodane 2014-10-30 (06:40) 8 godzin i 46 minut temu

materiał wideo

Dron, który ratuje życie
dodane 2014-10-30 (06:53) 8 godzin i 33 minuty temu

Polak pobił rekord Guinnessa w graniu w grę komputerową
dodane 2014-10-30 (05:01) 10 godzin i 25 minut temu

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek
dodane 2014-10-29 (11:27) 1 dzień 3 godziny i 59 minut temu

Rosyjska prasa: Polscy stratedzy nie wykluczają wojny
dodane 2014-10-29 (08:29) 1 dzień 6 godzin i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy?

liczba oddanych głosów: 270