więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 54 minuty temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 6 miesięcy 24 dni 21 godzin i 38 minut temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 22 godziny i 5 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~orzeł 2013-01-28 (16:01) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 12 minut temu

Poziom wypowiedzi odpowiada agresji mewy...

odpowiedz

25
6
~Hermeneuta 2013-01-28 (16:01) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 12 minut temu

To był amerykański dron, a nie mewa.

odpowiedz

15
13
styx^ 2013-01-28 (15:35) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 38 minut temu

CUD SOKÓLSKI, CUD NA PODKARPACIU - KORONY SPADŁY Z GŁÓW FIGUR. A TERAZ TO TEŻ JEST ZNAK. GŁĘBIE TO DWA LUCYFERY, KTÓRE NIE CHCIAŁY OPUŚCIĆ GNIAZDO SZATANA I WLECIAŁY Z POWROTEM DO BAZYLIJKI. A ZAATAKOWANY GOŁĄB-LUCYFER TEŻ MIAŁ WRÓCIĆ, SKĄD WYLECIAŁ; DO GNIAZDA SZTANA. MEWA JEST TERAZ SYMBOLEM ŚWIATŁOŚCI. ERYK ANTYKLERYK

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~jureczek 2013-01-28 (15:56) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 17 minut temu

ciekawy jestem ktore panstwo wyslalo mewe by zniszczyc golabka - no chyba to ktore tak zawziecie walczy o "pokoj" w Afganistanie i Iraku

odpowiedz

15
2
~Młot Thora 2013-01-28 (15:56) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 17 minut temu

Natura dobitnie pokazała, że to tylko pusty gest.

odpowiedz

1
2
~omen ? 2013-01-28 (15:55) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 18 minut temu

nomen omen...

odpowiedz

1
2
~asd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 18 minut temu

W tym przypadku mewa symbolzowała syjonizm.

odpowiedz

1
3
~Ryszardd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 18 minut temu

Zabobon dziecinna zabawa czubki wiocha i tyle

odpowiedz

0
2
~zz 2013-01-28 (15:55) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 18 minut temu

Szacunek do każdego, w tym przede wszystkim do Syjonistów, co nie Benku ?

odpowiedz

2
0
~anty 2013-01-28 (15:54) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 19 minut temu

Tak, dotknela tylko biednych zydow, a miliony zabitych Polakow i slowian juz sie nie licza?

odpowiedz

0
2
~kliks 2013-01-28 (15:53) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 20 minut temu

A mógł wypuścić bąka (taki ptak pod ochroną).

odpowiedz

2
1
~ten 2013-01-28 (15:52) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 21 minut temu

to dowód ze boga nie ma

odpowiedz

1
0
~Xawery 2013-01-28 (15:51) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 22 minuty temu

Ciekawa symbolika w zachowaniu tych ptaków. Daje dużo do myślenia...

odpowiedz

3
1
~Wiktorian 2013-01-28 (15:51) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 22 minuty temu

Świat jest piękny, bardzo piękny, a najwredniejszą istotą na tym pięknym świecie jest człowiek. Rządzący nie mają poszanowania dla nikogo; są perfidni, wredni i pazerni dla własnych korzyści i zysku. Kościół niczego pozytywnego nie nauczył bo także jest pazerny i szerzy nieprawdę.

odpowiedz

0
2
~Mewa 2013-01-28 (15:50) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 23 minuty temu

PiS również w Watykanie?

odpowiedz

3
1
~mr02 2013-01-28 (15:48) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 25 minut temu

była i się zmyła

odpowiedz

1
1
~harley 2013-01-28 (15:47) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 26 minut temu

tylko Zydowski?dotkliwie krwi upuścili generalnie wszędzie!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
2
~Hass 2013-01-28 (15:46) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 27 minut temu

Zebrani: Och nie, mewa atakuje gołębia pokoju, śmierć i armageddon nadchodzą! Pokutujcie grzesznicy! itp, itd. Mewa: Obiad!

odpowiedz

3
1
~Kassander 2013-01-28 (15:46) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 27 minut temu

Ciekawe symbolem czego jest ta mewa i symbolem czego ten atak, a także co Wszechmogący chciał nam przez to przekazać. Aż strach się bać :-(

odpowiedz

3
3
~AM 2013-01-28 (15:45) 1 rok 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 28 minut temu

watykan to zło gowin = katobolszewizm

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: Kreml złamał umowę regulującą stosunki z NATO
dodane 2014-08-21 (07:11) 3 godziny i 2 minuty temu

Małgorzata Kidawa-Błońska: notowania są złe. PO mobilizuje siły
dodane 2014-08-21 (08:38) 1 godzinę i 35 minut temu

Wiesław Dębski: skoro Paweł Graś zabiera głos, to rzecz musi być poważna
dodane 2014-08-20 (14:30) 19 godzin i 43 minuty temu

Noworodek w oknie życia we Wrocławiu
dodane 2014-08-21 (07:42) 2 godziny i 31 minut temu

Zaginęła 15-letnia Angelika. Widziałeś ją?
dodane 2014-08-20 (20:03) 14 godzin i 10 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 5363