Strona główna serwisu
Robert Kulig

Robert Kulig

"Zaczarowany Kraków", czyli muzea z akcją skierowaną do najmłodszych

"Zaczarowany Kraków", czyli muzea z akcją skierowaną do najmłodszych

• Kraków rozpoczyna cykl słuchowisk dla dzieci
• Najmłodsi będą słuchać najładniejszych polskich legend i historii
• Akcja skierowana jest do dzieci od 4 do 9 roku życia
"Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie" to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, odbywających się raz w miesiącu. Już 10 stycznia, w niedzielę, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie z psem Dżokiem, którego pomnik można oglądać na bulwarach wiślanych w okolicach Wawelu.

W kawiarni Putto, w Pałacu Krzysztofory dzieci wraz z rodzicami będą mogły posłuchać Barbary Gawryluk, krakowskiej dziennikarki i autorki książek dla dzieci, która przeczyta swoją książkę pt. "Dżok. Legenda o psiej wierności".

Jak przekazują organizatorzy, będzie to piękna opowieść o psie imieniem Dżok i o niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła go z jego panem. Zwierzę przez niespełna dwa lata czekało na swojego właściciela w okolicy Ronda Grunwaldzkiego, po tym jak ten zmarł na atak serca. Zwierzę, bez względu na pogodę, czekało z nadzieją, że pan wróci.


Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie" odbędzie się 14 lutego. Gościem będzie dziennikarz Sławomir Mokrzycki, który przeczyta "Legendę o Panu Twardowskim".

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.


Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Nikolka 2016-03-23 (22:51) 6 godzin i 6 minut temu

Super inicjatywy, zwłaszcza dla pisarzy. Sama znam kilku, którzy wydawali własne publikacje przez rozpisani pl, własnym nakładem i mogę powiedzieć, że ksiażki dla dzieci są obecnie na super poziomie. Dlatego takie wydarzenia jak najbardziej wspieram.

odpowiedz

zgłoś do moderacji