Strona główna serwisu
Robert Kulig

Robert Kulig

Walka ze smogiem w Krakowie. Jest już sześć stacji pomiaru powietrza

Walka ze smogiem w Krakowie. Jest już sześć stacji pomiaru powietrza

• W Krakowie jest już sześć stacji kontroli jakości powietrza
• Nowe urządzenia będą monitorowały północną część miasta
• Zainstalowane urządzenia to mobilne wersje pyłomierzy
W Krakowie jest już sześć stacji kontroli pomiaru jakości powietrza. Nowe urządzenia stanęły na. osiedlu Piastów oraz przy ul. Złoty Róg.

Nowe stacje mierzą tylko poziom pyłów zawieszonych PM10, trzeci z zamontowanych urządzeń mobilnych ma dodatkowo zdolność pomiaru tlenku i dwutlenku azotu.

We wtorek, wszystkie sześć urządzeń pomiarowych wskazywało stężenie pyłu zawieszonego PM10 w granicach norm środowiskowych. To dobra wiadomość dla dzieci i osób z problemami płuc - w końcu można wyjść na dłuższy spacer i cieszyć się świeżym powietrzem.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (23)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~dde 2016-01-13 (14:28) 6 godzin i 43 minut temu

No tak, tylko że od stacji pomiaru jakości powietrza jakość powietrza na pewno się nie poprawi. Czy na pewno idziecie w dobrym kierunku Panie i Panowie (bez)radni?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~ixi 2016-01-13 (22:53) 22 godzin i 18 minut temu

Od mierzenia temperatury gorączka nie spadnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~fff 2016-01-13 (18:51) 2 godziny i 20 minut temu

Państwo radni zalejcie betonem to co zostało, wezcie łapówy od develowperów a niech karczują budują tyle jeszcze lasów zostało i parków...wtedy powietrze będzie jak ta lala...barany....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~krak 2016-01-13 (20:06) 1 godzinę i 5 minut temu

Śmieszne, panowie urzędasy przestańcie trwonić pieniądze na kolejne stacje pomiaru powietrza. Jakie jest powietrze to my mieszkańcy Krakowa wiemy. Z tych pieniędzy zafundujcie biedakom lepsze ogrzewanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~wolnaPolska 2016-01-13 (18:51) 2 godziny i 20 minut temu

Bedzie 150 stacji i poziom pylu bedzie sie na tym poziomie utrzymywal to tak jakbym mial angine stal w aptece i czekal jak mi przejdzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~121 2016-01-14 (18:22) 2 godziny i 49 minut temu

A kiedy wezmą się za badanie ubóstwa????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~kk 2016-01-14 (12:30) 8 godzin i 41 minut temu

Deweloperzy łapówkarze robia w Krakowie co chca. Zabudowali juz prawie wszystkie wolne miejsca. teraz majchrowski pozwoli zabudowac Błonia. A i może na Rynku zamiast ratusza stanie wierzowiec ,to takie unijne. A okoliczne wsie kopcą ile chcą,zobaczymy co będzie w lecie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Szewc 2016-01-13 (18:02) 3 godziny i 9 minut temu

Powietrze coraz gorsze, stacji przybywa i jakoś się kręci. A pod nosem Wojewódzkiego Sanepidu dymi i świni warszat samochodowy przy Kluczborskiej i opalana byle czym hala sportowa Clepardii przy Fieldorfa Nila.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~krakuska 2016-01-13 (15:58) 5 godzin i 13 minut temu

Dlaczego miasto nie zainstalowało żadnej stacji pomiarowej na południowym wschodzie miasta ? Dlaczego przy lokalizacji nie uwzględniło róży wiatrów????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~dede 2016-01-16 (10:05) 11 godzin i 6 minut temu

walka ze smogiem? Buauauhahaha... z tym się nie da wygrać w mieście połozonym w kotlinie, a już nie na pewno iloscia stacji pomiarowych. Ciekawe do kogo idzie kasa za pomysły i projekty?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~japak 2016-01-15 (18:55) 2 godziny i 16 minut temu

Im więcej stacji pomiaru smogu, tym mniejszy smog. Brawo, tylko Kraków mógł tak wymyślić, ale tam mają Wielkiego na Wawelu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~gc 2016-01-15 (12:40) 8 godzin i 31 minut temu

Jest kolejna stacja pomiaru a miejsca w przedszkolach dalej niema. Mieszkańców też nie stać na błękitne paliwo. Niedorozwiniętym radnym dano władzę to będą rządzić. A gzie równość obywateli wobec prawa. W Kłaju można palić węglem a wkrakowie nie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~matka 2016-01-15 (09:45) 11 godzin i 26 minut temu

a kiedy zostanie przeprowadzony jakiś kontrolny pomiar stężenia pyłów np. na terenie wielotysięcznego osiedla Ruczaj? tu mieszka najwięcej młodych rodzin i dzieci, one powinny być szczególnie chronione!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~krak 2016-01-14 (21:54) 23 godzin i 17 minut temu

W tym przypadku pytaj Machlojskiego i spółkę czyli PZPR i PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~KRAKOWIANIE 2016-01-14 (21:31) 23 godzin i 40 minut temu

DZIENNIKARZE, REPORTERZY CO DZIENNIE JEŻDŻĘ/JEŹDZIMY AUTOBUSEM 174 DO PRACY I WIDZĘ/WIDZIMY JAK KOSZMARNIE I BEZ LITOŚCI DYMIĄ KOMINY ELEKTROCIEPŁOWNI ŁĘG !!!! DYMY SZARO - POPIELATE SPADAJĄ NA DZIAŁKI W POBLIŻU I DALEJ ROZLEWAJĄ SIĘ NA NOWĄ HUTĘ I POBLISKIE WSIE, CZY MACIE NA TO JAKIŚ POMYSŁ, BO P. MAJCHROWSKI I WOJEWODA NAS OLEWAJĄ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~E 2016-01-13 (20:11) 1 godzinę temu

Ja za jazdę samochodem 100% elektrycznym w orębie plant muszę płacić 100 zł miesięcznie za kartkę "E". Tak właśnie nasi bezradni walczą z krakowskim smogiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Chris Ostatni 2016-01-15 (16:21) 4 godziny i 50 minut temu

Taa. Wytnijcie wokół siebie jeszcze więcej drzew, połóżcie jeszcze więcej asfaltu i wtedy któregoś pięknego dnia sprawa/przyczyna smogu umrze śmiercią naturalną. Powodzenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Klara 2016-01-16 (07:08) 14 godzin i 3 minuty temu

Rozwiązanie pozbycia się chociaż części smogu w Krakowie jet proste samochody na naped elektryczny ale kto na to pozwoli przeciez koncerny paliwowe by padly a to wszystko jest niestety polityczne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Piko 2016-02-10 (17:22) 3 godziny i 49 minut temu

Najprościej to kupić sobie czujnik PM10 z Allegro i samemu zrobić sobie stację badania czystości powietrza. I dopiero wtedy widać jak oszukują! Syf.

odpowiedz