Strona główna serwisu
Robert Kulig

Robert Kulig

Część krakowskich szkół do likwidacji? Urzędnicy planują restrukturyzację

Część krakowskich szkół do likwidacji? Urzędnicy planują restrukturyzację

• Krakowskie szkoły będą likwidowane
• Restrukturyzacja szkół ma pomóc w zwiększeniu jakości szkolenia młodzieży
• Nauczyciele obawiają się o pracę, a uczniowie o dalsze dojazdy do szkół
Urząd miasta Krakowa zapowiedział zmiany w samorządowych szkłach. Zgodnie z informacją przekazanych przez urzędników, planowana jest restrukturyzacja 3,5 proc. wszystkich samorządowych placówek. Według włodarzy, "restrukturyzacja sieci szkół i placówek samorządowych ma na celu poprawę jakości kształcenia uczniów oraz polepszenie warunków lokalowych".

Jak można przeczytać w piśmie przygotowanym przez magistrat, na "odstrzał" idzie m.in:

- Gimnazjum nr 27, ul. Malborska 98


- Gimnazjum nr 43, ul. Łucznowicka 2A

- Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi nr 12, ul. Kluczborska 3

- Dom Harcerza ma zostać przekształcony oraz przeniesiony


- Gimnazjum nr 44, ul. Na Stoku 34

- Zespół Szkół nr 13 oraz 9

- XXI Liceum Ogólnokształcące, al. Tysiąclecia 15

- Miasto Kraków jako organ prowadzący szkoły samorządowe przygotowało projekty uchwał zamiarowych, które zostaną skierowane pod obrady Rady Miasta Krakowa w lutym, tak, aby zmiany mogły wejść w życie we wrześniu tego roku. Celem reorganizacji sieci szkół jest poprawa jakości nauczania oraz zapewnienie uczniom lepszych warunków technicznych do nauki - zaznaczyła Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Na razie uczniowie i ich rodzice mają nadzieję, że pomysły włodarzy zostaną pogrzebane przez miejskich rajców. W innym przypadku nauczycieli czekają problemy z pracą, a uczniów dalsze dojazdy do szkół.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (17)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~Apacz 2016-01-16 (15:09) 4 godziny i 12 minut temu

Należy zlikwidować kuratoria i wydziały edukacji. Reforma oświaty trwa już siedemdziesiąt lat i końca nie widać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~Zaksiak 2016-01-16 (05:54) 13 godzin i 27 minut temu

Pan poseł Terlecki nie dawno zorganizował spotkanie z nauczycielami w obronie szkół. To było 2 lata temu. Ciekawe jak teraz się zachowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
29
~anni22 2016-01-15 (20:40) 22 godzin i 41 minut temu

Zamiast wykorzystać to ,że są wolne sale,pomoce,itd i zorganizować naukę na jedną zmianę,aby uczniowie nie musieli zaczynać nauki o 12.30 a kończyć o 16.00 czy też później jak to jest obecnie,zamyka się szkoły,budynki sprzedaje znajomym,bierze za to w łapę i spokój.A UCZNIOWIE? przecież do szkoły chodzić muszą, to i przez pół miasta mogą ich wozić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~Jan Marek Pasek 2016-01-16 (01:09) 18 godzin i 12 minut temu

Jestem przeciw zamykaniu szkół i pozbawianie pracy Pracy nauczycieli. Może by tak zwolnic trochę urzędników w Urzędzie miasta Krakowa. Te szkoły wrosły w otoczenie osiedli, przynoszą prestiż dzielnicy. radni powinni protestować oraz zwykli obywatele.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Krakus 2016-01-16 (19:58) 23 godzin i 23 minut temu

Ciekawe jak likwidacja szkół ma wpłynąć na poprawę jakości nauczania i zapewnienie uczniom lepszych warunków technicznych do nauki. Możliwe, że jakiś deweloper ma chrapkę na miejsce albo urzędnik przejmie za bezcen budynek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~mn 2016-01-16 (10:33) 8 godzin i 48 minut temu

Gimnazjum nr 34 oś.Na Stoku już dawno powinno być zlikwidowane

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~linea40+ 2016-01-16 (20:21) 23 godzin temu

PRZECZ Z UKŁADAMI JAKIE PANUJĄ W TYM DZIADOWSKIM GIMNAZJUM 44 UKŁAD MIEDZY DYREKTORKĄ A MIEJSCOWYMI RADNYMI I POWCAMI !!!!!!!! CHCE SIĘ URATOWAĆ KOSZTEM BARDZO DOBREGO GIMNAZJUM NR 74 !!!!!!! PATOLOGIA!!!!! A NIE PODWYŻSZANIE JAKOŚCI EDUKACJI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
12
~RODZIC 2016-01-15 (21:33) 21 godzin i 48 minut temu

I bardzo dobrze, jestem bardzo ciekawy gdzie będzie wymądrzała się "wszechwładna Pani pedagog "z gimnazjum nr. 44 która releguje uczniów niewygodnych wszystkimi możliwymi chamskimi sposobami za przyzwoleniem dyrektor ,która chce mieć czyste ręce. Myślę że dostanie awans do Koziej Wólki albo najlepiej do Pacanowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~Jano 2016-01-16 (21:21) 22 godzin temu

LO numer 3 w Krakowie. Nauczyciele ciągle na zwolnieniach. Wystarczy zobaczyć na grafiki w Librus. Ciągle nie ma jakiś lekcji . Jak te dzieci maja zdawać maturę jak taka pani polonistka co chwilę jest na wolnym. Jak nie wakacje to ferie albo przerwy świąteczne a jak już uczeń ma iść do szkoły to nauczyciele na zwolnieniu. Skandal !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Kuratorium 2016-01-17 (09:22) 9 godzin i 59 minut temu

...co dalej z salkami katechetycznymi ?..religia ..precz ze szkół !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~gość 2016-01-16 (17:56) 1 godzinę i 25 minut temu

można to było już dawno zrobić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~zorba 2016-01-18 (13:15) 6 godzin i 6 minut temu

Dziadowskie szkoły w których uczą słabi nauczyciele. Rozwiązać a pieniądze dać tym lepszym.Im szybciej tym lepiej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~nikt 2016-01-18 (07:07) 12 godzin i 14 minut temu

Chcieliście dobrej zmiany to ją macie. Ilu z was glosowalo na pis i kukiza? Brawo. Proponuje dalsze zmiany zlikwidować uczelnie pedagogiczną bo nie potrzeba wiecej nauczycieli. W krakowie nie ma przemyslu zlikwidować agh, polotechnike, a po co tu rolniczy uniwersytet? Zaorac tę ruinę. Brawo pis , prawo kkiz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
9
~kk 2016-01-15 (23:17) 20 godzin i 4 minuty temu

Nauczycieli nalezy przekwalifikowac na sprzataczy brudu w Krakowie.Nie umieją uczyc to niech ich zwalniają.

odpowiedz