Strona główna serwisu
To zdarza się tylko raz w roku -​ będą czekać całą noc
To zdarza się tylko raz w roku -​ będą czekać całą noc

To zdarza się tylko raz w roku -​ będą czekać całą noc

Druga Noc Konfesjonałów odbędzie się w Wielkim Tygodniu w świątyniach Szczecina i Pomorza Zachodniego. Noc spowiedzi rozpocznie się o godzinie 21.37 w Wielki Czwartek. Potrwa do ranka w Wielki Piątek.
Jak wspomina rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga, w ubiegłym roku w Noc Konfesjonałów wyspowiadało się w Szczecinie kilka tysięcy osób.

W mieście pojawią się banery, ulotki, plakaty promujące inicjatywę szczecińskich księży. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja promowana będzie także przez portale społecznościowe i własną stronę internetową www.nockonfesjonalow.pl , która ma być uruchomiona do Niedzieli Palmowej. Można tam będzie znaleźć informacje na temat akcji, adresy kościołów biorących w niej udział, porady dotyczące rachunku sumienia i spowiedzi.

W Niedzielę Palmową w największym centrum handlowym Szczecina, studenci rozdadzą kilka tysięcy ulotek zachęcających do udziału w akcji.

Tegoroczna Noc Konfesjonałów na terenie diecezji szczecińsko-kamieńskiej odbędzie się w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim, Świnoujściu, Goleniowe, Myśliborzu. Całonocnym spowiedziom będą towarzyszyć medytacje i czuwania, rozważania drogi krzyżowej, gorzkich żali i rachunku sumienia. W szczecińskiej katedrze będzie możliwość wyspowiadania się w języku niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim.

W akcję zaangażowanych jest wiele wspólnot i kapłanów m.in. dominikanie, redemptoryści, salezjanie, księża chrystusowcy oraz księża diecezjalni.

Ubiegłoroczna szczecińska akcja nocnych spowiedzi była pierwszą tego typu w Polsce, ale idea nie była nowa. Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dziecko 2011-04-16 (08:04) 12 godzin i 22 minut temu

Tematem artykulu jest spowiedz , czyli rozliczenie wiernych z przestrzegania przykazań.Kościól sfalszowal przykazania tzn ta cala spowiedz to wielka lipa. To jest temat,a więc do rzeczy panie Bartymeuszu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~NickH 2011-04-16 (00:06) 20 godzin i 20 minut temu

"Dlaczego istnieje spowiedź na uszko, skoro mamy spowiedź powszechną?". Acha... W katolicyzmie możecie się spodziewać wielu rzeczy, ale ostatnią jest logika. Ci, którzy tam wchodzicie (tj. w katolicyzm) wyzbądźcie się wszelkiej w tej materii nadziei.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
Bartymeusz 2011-04-14 (14:57) 5 godzin i 29 minut temu

Pan w czwartek wieczorem daje to, co spełni w piątek po południu: Ciało wydane i Krew przelaną. Skoro mógł dać siebie ukrzyżowanego dzień przed ukrzyżowaniem, to tak samo może nam dzisiaj, dwa tysiące lat później dawać siebie ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. W rytuale dał nam to, co spełnił życiem, i wzywa nas, byśmy się nie zatrzymali na samym rytuale, ale go naśladowali: "I wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi." Rytuał jest po to, by jego uczestnicy stali się Tym, którego pamiątkę celebrują. Św. Augustyn miał usłyszeć od Pana: "Jam pokarm dorosłych, dorośnij, a będziesz Mnie pożywał i nie wchłoniesz Mnie w siebie, ale ty się we Mnie przemienisz".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Głos spod wody 2011-04-14 (13:41) 6 godzin i 45 minut temu

Myślałem, że chodzi o kwiat paproci, a tu oczywiście oczywista niespodzianka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Rolof 2011-04-14 (06:31) 13 godzin i 55 minut temu

Co za zmasowane działania. Chyba dlatego że kościół stwierdził że w Szczecinie jest najmniej jemu wiernych duszyczek, wg. ich liczenia to na 100 szczecinian do kościoła chodzi : cóś: koło 12, najlepszy wynik w Polsce, przy takim Podkarpaciu gdzie "cóś" koło 70 na sto to wynik naprawdę super. Więc teraz atak na Szczecin. Brawo Szczecinianie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Olka 2011-04-13 (23:42) 20 godzin i 44 minut temu

W niedzielę palmową rozdadza ulotki w hipermarketach. To się nazywa dzień święty świecić :-) Brawo klechy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Azazel 2011-04-13 (23:38) 20 godzin i 48 minut temu

Przecież tego nie robią. Inaczej pedofilia nie byłaby plagą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~NickH 2011-04-13 (22:56) 21 godzin i 30 minut temu

A najbardziej pożądanymi penitentami są młode babeczki... no, oczywiście, czasami także młodzi chłopcy, ale wierzę, że to jednak nie jest większość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Przebacz 2011-04-13 (22:13) 22 godzin i 13 minut temu

skoro dodatkowo trza złożyć samokrytykę w konfesjonale???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~lewak 2011-04-13 (21:51) 22 godzin i 35 minut temu

Niech wp poinformuje, że w Szczecinie są centralne uroczystości 1 Maja, a nie że zdewociali studenci namawiają do spowiedzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~lambda 2011-04-13 (21:48) 22 godzin i 38 minut temu

Katolicki wywiad działa już ponad 1000 lat !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Ksiądz Dobrodziej 2011-04-13 (21:33) 22 godzin i 53 minut temu

Szczególnie kiedyś na dworach królewskich. Łatwy sposób na intrygi jak wiedziało się kto, tak naprawdę, z kim śpi i co myśli. Spowiedzi na ucho Jezus nie wymyślił i NIE nakazał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~yusta 2011-04-13 (21:24) 23 godzin i 2 minuty temu

ilu to jest u nas grzeszników . Czyżbym tylko ja nie grzeszyła ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dziecko 2011-04-13 (20:53) 23 godzin i 33 minut temu

Spowiedż jest , w gruncie rzeczy, rozliczeniem wiernych z przestrzegania przykazań /boskich i kościelnych/ przez księży.Przykazania boskie /dekalog/ są przez kosciól sfalszowane czyli, cala spowiedż , czy w dzień czy w nocy ,opiera się na oszustwie.Szanowni księża ,to co robicie to lipa i oszustwo.Kto się powinien wyspowiadać pierwszy ?! k

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dziecko 2011-04-13 (20:53) 23 godzin i 33 minut temu

Spowiedż jest , w gruncie rzeczy, rozliczeniem wiernych z przestrzegania przykazań /boskich i kościelnych/ przez księży.Przykazania boskie /dekalog/ są przez kosciól sfalszowane czyli, cala spowiedż , czy w dzień czy w nocy ,opiera się na oszustwie.Szanowni księża ,to co robicie to lipa i oszustwo.Kto się powinien wyspowiadać pierwszy ?! k

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Kulfon 2011-04-13 (20:27) 23 godzin i 59 minut temu

Jak można wierzyć ,że grzech odpuszczony przez księdza będzie odpuszczony przez Boga ? Przecież to paranoja ,zupełny brak logiki!!! Spowiedź wymyślili księża katoliccy dla kontroli i wywiadu wśród Parafian (Parafianin, to słowo oznacza wg encyklopedii ciemniaka zacofańca). Czyżby Bóg dał prawo do odpuszczania grzechów (najważniejszej czynności dla osiągnięcia zbawienia) ludziom, którzy sami grzeszą ? To tak jakby sędzią był czynny złodziej...A modły za zmarłego czy to nie jest forma łapówki ? Według tych zasad to nie postępowanie człowieka jest najważniejsze i gwarantujące zbawienie ,a jego umiejętność "wyczyszczenia się" PARANOJA --Ja tego nie kupiłem ,ale wepchnięto tę ciemnotę milionom...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Kulfon 2011-04-13 (20:27) 23 godzin i 59 minut temu

Jak można wierzyć ,że grzech odpuszczony przez księdza będzie odpuszczony przez Boga ? Przecież to paranoja ,zupełny brak logiki!!! Spowiedź wymyślili księża katoliccy dla kontroli i wywiadu wśród Parafian (Parafianin, to słowo oznacza wg encyklopedii ciemniaka zacofańca). Czyżby Bóg dał prawo do odpuszczania grzechów (najważniejszej czynności dla osiągnięcia zbawienia) ludziom, którzy sami grzeszą ? To tak jakby sędzią był czynny złodziej...A modły za zmarłego czy to nie jest forma łapówki ? Według tych zasad to nie postępowanie człowieka jest najważniejsze i gwarantujące zbawienie ,a jego umiejętność "wyczyszczenia się" PARANOJA --Ja tego nie kupiłem ,ale wepchnięto tę ciemnotę milionom...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~norbert 2011-04-13 (20:17) 9 minut temu

to ja im mogę dac rozgrzeszenie, obłudnicy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kmiki 2011-04-13 (20:07) 19 minut temu

Wiocha JAK U Konopielki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~xyz 2011-04-13 (20:07) 19 minut temu

SUPER POMYSŁ - WARSZAWO - DO DZIEŁA!!!

odpowiedz