Strona główna serwisu
Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo"

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo"

Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.
Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (154)
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
47
~orion 2011-10-15 (12:56) 9 godzin i 22 minut temu

Średniowiecze ma się dobrze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
40
~alfonso 2011-10-15 (12:56) 9 godzin i 22 minut temu

MIAŁ NIEZŁYCH PRZYJACIÓŁ np.Pinochet - To Bóg zdecyduje o jego świętości a nie wy GRZESZNICY!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
37
~kiks 2011-10-15 (12:53) 9 godzin i 25 minut temu

Ciag dalszy błazenady z wojtyłą w roli głównej. Żałosne !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~Polak 2011-10-15 (13:46) 8 godzin i 32 minut temu

Wielki Polak i WIELKI BAŁWOCHWALCA, który wzmocnił bałwochwalczy demoniczny kult Maryji. Biblia mówi jasno, o czczeniu posągów i obrazów - ci którzy to czynią ściągają na siebie przekleństwo. Dlatego Polska przeżyła takie spustoszenia. Bóg bałwochwalstwo wyplenia z ziemi. Tak mówi Jego Słowo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Jacek 2011-10-15 (16:33) 5 godzin i 45 minut temu

Taki święty a w swym zapatrzeniu w siebie nie zauważył krzywdzonych dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
26
~pawel 2011-10-15 (13:11) 9 godzin i 7 minut temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
18
~Realista 1 2011-10-15 (21:11) 1 godzinę i 7 minut temu

Pozwólcie mi zapomnieć o tym człowieku, który był zainteresowany obaleniem w Polsce totalitaryzmu czerwonego tylko po to, by w to miejsce wprowadzić totalitaryzm czarny - jeszcze gorszy od poprzedniego. Nie dość, że okrada społeczeństwo, to jeszcze próbuje ogłupić je zabobonem religijnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
~as 2011-10-15 (13:47) 8 godzin i 31 minut temu

Bredni ciąg dalszy nastąpi w następnym odcinku pod tytułem "Największy człowiek świata od powstania wszechświata".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
19
jacekplac96 2011-10-15 (14:33) 7 godzin i 45 minut temu

Czy ja sie myle ze swiety powinien byc bez skazy?.Jak mozna zorbic swietym kogos kto posiadal wiedze na temat przestepstw na tle seksualnym w KK i przez caly swoj pontyfikat chronil zboczencow.Jakl to mozliwe?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
hel55 2011-10-15 (13:17) 9 godzin i 1 minutę temu

produkcia swietych to dobry interes (ciemnota to kocha)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 21 godzin i 52 minut temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~Realista 2011-10-15 (13:41) 8 godzin i 37 minut temu

Ciekawe, czy ten nowy "cud" będzie tak samo "niewytłumaczalny" jak "ulecznie" zakonnicy z "choroby Parkinsona". Warto przypomnieć, że choroba Parkinsona jest (według różnych źródeł) błędnie diagnozowana w około 10-30% przypadków. Nie jest znany żaden jednoznaczny test umożliwiający zweryfikowanie diagnozy (nie ma możliwości weryfikacji przy pomocy pomiaru jakiegoś wskaźnika, prześwietlenia, itp.), więc diagnoza jest stawiana na podstawie historii choroby i obserwacji pacjenta. W literaturze medycznej można znaleźć listę co najmniej kilkunastu chorób (niektóre z nich są jak najbardziej uleczalne!), które są mylnie diagnozowane jako choroba Parkinsona. W tej sytuacji oczywiste jest, że dużo bardziej prawdopodobny jest błąd medyczny aniżeli to, że uzdrowienie z tej choroby jest "cudem".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~afv 2011-10-15 (13:37) 8 godzin i 41 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~błazen 2011-10-15 (13:19) 8 godzin i 59 minut temu

ile ta błazenada kosztuje polskich podatników ? watykan tego za friko nie robi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~katolik 2011-10-15 (21:03) 1 godzinę i 15 minut temu

On SWIETYM ? winien z Benedyktem-16 za zboczenia i ich akceptacje, winni oboje za smierc i glod umierajacych dzieci w AFRYCE , zakazywali stosowania srodkow antykoncepcyjnych tylko by sie rodzily, winni smierci ich rodzicow umierajacych na AIDS ! zakaz stosowania kondomow i on ma byc swietym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~jp3 2011-10-15 (14:26) 7 godzin i 52 minut temu

kolejny noz w plecy dla Polskiego spoleczenstwa tego NORMALNEGO a nie ciemniakow koscielnych podsycanych caly czas przez kler sredniowiecznymi sloganami!!! dla wiernej ciemnoty--- zostanie swietym za tuszowanie pedofilstwa u klechow i dodatkowo jako narzedzie okradania Polski!! amen

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
12
~Anka 2011-10-15 (13:53) 8 godzin i 25 minut temu

Jak to możliwe ? W/g mnie nawet najdrobniejsza skaza go dyskwalifikuje ! Chodzi o aferę z księżmi pedofilami ! Tak ma wyglądać świętość ? Sorrryy ! Robi się to dla rozgłosu i popularności tej mafijnej organizacji w Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
20
~dżi pi cwaj 2011-10-15 (13:05) 9 godzin i 13 minut temu

niektorzy nie zauwazyli ze mamy 21 wiek,blazenada

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~ekhem 2011-10-16 (00:52) 21 godzin i 26 minut temu

Nie, chce aby ten co bronil pedofilow i pozwolil na watykanski rozbior polski zostal pol bogiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~michał 2011-10-15 (14:16) 8 godzin i 2 minuty temu

a jakie to ma znaczenie?

odpowiedz