więcej

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo".

PAP |  dodane 2011-10-15 (12:15) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 4 godziny i 1 minutę temu
drukuj


Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.

Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 71.01%
nie 20 28.99%

Przeczytaj też

W sylwestra zdewastowano pomnik Jana Pawła II

dodane 2012-01-02 (12:05) 2 lata 8 miesięcy 29 dni 4 godziny i 10 minut temu

"Stało się to za sprawą Jana Pawła II"

dodane 2011-12-03 (19:25) 2 lata 9 miesięcy 27 dni 20 godzin i 50 minut temu

Polska służba zdrowia na audiencji u papieża

dodane 2011-10-19 (12:30) 2 lata 11 miesięcy 12 dni 3 godziny i 45 minut temu

Na Litwie chcą zniszczyć kaplicę papieską

dodane 2011-10-17 (09:04) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 7 godzin i 11 minut temu

Tłumy śpiewają pod "Oknem papieskim"

dodane 2011-10-16 (18:10) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 22 godziny i 5 minut temu

33 lata temu nastąpiło "psychologiczne trzęsienie ziemi"

dodane 2011-10-16 (08:05) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 8 godzin i 10 minut temu

Ziemia z Fatimy trafi do Muzeum bł. Jana Pawła II

dodane 2011-10-12 (16:45) 2 lata 11 miesięcy 18 dni 23 godziny i 30 minut temu

Papież błogosławi polsko-rosyjskie pojednanie

dodane 2011-10-06 (08:45) 2 lata 11 miesięcy 25 dni 7 godzin i 30 minut temu

Polscy turyści wywołują oburzenie Włochów

dodane 2011-10-04 (13:23) 2 lata 11 miesięcy 27 dni 2 godziny i 52 minuty temu

"Duża szansa, że papież zgodzi się na pomysł Dziwisza"

dodane 2011-09-28 (18:50) 3 lata 2 dni 21 godzin i 25 minut temu

materiał foto

Złożyli hołd Błogosławionemu

dodane 2011-05-02 (00:05) 3 lata 4 miesiące 29 dni 16 godzin i 10 minut temu
materiał foto

Wielki portret Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (15:31) 3 lata 5 miesięcy i 44 minuty temu

materiał foto

Jan Paweł II Błogosławiony!

dodane 2011-05-01 (11:28) 3 lata 5 miesięcy 4 godziny i 47 minut temu
materiał foto

Przybyli na beatyfikację

dodane 2011-05-01 (10:50) 3 lata 5 miesięcy 5 godzin i 25 minut temu

W innych serwisach


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
2
~kinaszewski 2011-10-16 (00:46) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 15 godzin i 29 minut temu

to woła tak -jest wojtyła moim tatą. Adam kinaszewski syn k.wojtyły.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Prawdziwy katolik 2012-04-08 (23:01) 2 lata 5 miesięcy 22 dni 17 godzin i 14 minut temu

Papiez Benedykt XVI Papiez Milosci,Pojednania i Pokoju.Najwiekszy z Najwiekszych jaki kiedykolwiek zasiadl na Stolicy Piotra

odpowiedz

26
14
~pawel 2011-10-15 (13:11) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 3 godziny i 4 minuty temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
6
~sowa 2011-10-15 (14:13) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 2 godziny i 2 minuty temu

Jak tak dalej beda sie toczyc losy JPII to za pare lat zdetronizuje BOGA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
6
~Anonim 2011-10-15 (14:25) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 50 minut temu

W porywie miłosnym Małżenstwo Kaczyńskich zostało pochowanych na Wawelu więc nie dziw wcale że Jan Paweł Drugi zostanie świętym. i teraz rodzi sie pytanie kim po smierci zostanie Ojciec Dyrektor z Torunia????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
5
~emigrant 2011-10-15 (21:02) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 19 godzin i 13 minut temu

A kto to był Jan P. II ? Bo nie było mnie kilka lat w tym kraju?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
4
~biograf 2011-10-15 (23:00) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 17 godzin i 15 minut temu

Ten człowiek był okaleczony umysłowo,bo nigdy nie miał pełnej rodziny. Siostry zakonne wychowując go, zryły mu doszczętnie umysł.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Mzimu 2011-12-04 (09:51) 2 lata 9 miesięcy 27 dni 6 godzin i 24 minuty temu

A nie lepiej oglosic go pier...nietym zamiast swietym?Prosciej bedzie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~JS 2011-12-04 (02:34) 2 lata 9 miesięcy 27 dni 13 godzin i 41 minut temu

JAN PAWEŁ II to człowiek wielkiej wiary, modlitwy, zdolności i moralności. Kochał Boga i bliźniego. Dziękujmy Panu Bogu za tego człowieka.

odpowiedz

0
2
~swiety 2011-10-19 (14:35) 2 lata 11 miesięcy 12 dni 1 godzinę i 40 minut temu

a najbardziej swiety jest starotestamentowy bog, ktory naklanial do wojen i zabijania niewiernych, zsylal kary i zaglady.,zaglady calych mist, potopy, karal do 7 pokolenia, np.zabijesz zone jesli odejdzie ode mnie....oko za oko, zab za zab, zgroza bierze czlowieka jak czyta co to za straszny bog!! a jego religie? same wojny, pozogi i walki religijne az do dzis...jeden wielki haos.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
7
Bartymeusz 2011-10-16 (10:12) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 6 godzin i 3 minuty temu

Cieszę się, że dane mi było żyć podczas całego Jego pontyfikatu. Bóg postawił Go na mojej drodze dwukrotnie . Po raz pierwszy podczas mszy na lotnisku w Radomiu w 1991 r. ( fizycznie byłem od Niego kilka kroków!) Po raz drugi podczas mszy w Sandomierzu w 1997r.Tak mi się wydaję, ze to Jemu zawdzięczam moje nawrócenie. Bartymeusz- były ateista

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~To ja 2011-10-16 (22:58) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 17 godzin i 17 minut temu

hahahahahaha ale cyrk i to bezpłatny.Cuda w tym kościele się działy,drzwi się same otwierały gdy się baby na nie pchały,łojojojoj.

odpowiedz

8
3
~slik 2011-10-16 (09:20) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 6 godzin i 55 minut temu

JP II był człowiekiem wybitnym, czy my powinniśmy tak się podniecać jego kanonizacją? Zrobił wiele ale nie dla Polski lecz dla kościoła. W Polsce zamienił niewolę komunistyczną na niewolę klerykalną, którą może zniosą nasze wnuki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~ewa 2011-10-16 (17:02) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 23 godziny i 13 minut temu

A ja się wstydzę, że w 1986 r. byłam w stadzie baranów i nie orientowałam się o co mu chodzi. Dopiero później przychodziły informacje o wejściu religii do szkół, o tym abyśmy zapomnieli o antykoncepcji i aborcji i mnożyli się jak króliki. Dopiero później dowiedziałam się o konkordacie, komisji majątkowej, o potwornościach, których doznawały dzieci od księży pedofilów, o tajnej instrukcji, która obowiązywała za jego pontyfikatu, broniącej księży pedofilów, o nocnym zawieszeniu krzyża w sejmie i w innych instytucjach państwa polskiego. Dopiero później zorientowałam się, że stada baranów były mu potrzebne, aby kler mógł faktycznie przejąć władzę w Polsce i stanowić w niej swoje prawa, poprzez polityków, którzy od dwudziestu lat są przed klerem na kolanach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~ewa 2011-10-16 (17:02) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 23 godziny i 13 minut temu

A ja się wstydzę, że w 1986 r. byłam w stadzie baranów i nie orientowałam się o co mu chodzi. Dopiero później przychodziły informacje o wejściu religii do szkół, o tym abyśmy zapomnieli o antykoncepcji i aborcji i mnożyli się jak króliki. Dopiero później dowiedziałam się o konkordacie, komisji majątkowej, o potwornościach, których doznawały dzieci od księży pedofilów, o tajnej instrukcji, która obowiązywała za jego pontyfikatu, broniącej księży pedofilów, o nocnym zawieszeniu krzyża w sejmie i w innych instytucjach państwa polskiego. Dopiero później zorientowałam się, że stada baranów były mu potrzebne, aby kler mógł faktycznie przejąć władzę w Polsce i stanowić w niej swoje prawa, poprzez polityków, którzy od dwudziestu lat są przed klerem na kolanach.

odpowiedz

7
3
fiann 2011-10-16 (13:10) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 3 godziny i 5 minut temu

polski katolicyzm to największe bagno moralne na świecie!

odpowiedz

6
11
~Ula 2011-10-15 (21:52) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Nie mogę czytać tych waszych wpisów! Polska chołota, nie macie w sobie ludzkich uczuć!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
1
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 15 godzin i 49 minut temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~salvi 2011-10-16 (11:11) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 5 godzin i 4 minuty temu

O,santa maria,następne nieszczęście dla naszego kraju.ASle nam się,polakom zawsze taki pogrom wydarzy.

odpowiedz

6
2
~Oozy 2011-10-16 (10:56) 2 lata 11 miesięcy 15 dni 5 godzin i 19 minut temu

Dołączy do grona innych "świętych" zbrodniarzy, jak de Anchieta czy Stepinac.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

14. premier III Rzeczypospolitej wygłosiła exposé
dodane 2014-10-01 (10:05) 6 godzin i 10 minut temu

Bronisław Komorowski: dobre expose
dodane 2014-10-01 (11:40) 4 godziny i 35 minut temu

Dreamliner zawrócił do Warszawy. Na pokładzie zmarł pasażer
dodane 2014-09-30 (20:11) 20 godzin i 4 minuty temu

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 1 dzień i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 4288