więcej

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo".

PAP |  dodane 2011-10-15 (12:15) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 15 godzin i 13 minut temu
drukuj


Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.

Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 71.01%
nie 20 28.99%

Przeczytaj też

W sylwestra zdewastowano pomnik Jana Pawła II

dodane 2012-01-02 (12:05) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 15 godzin i 23 minuty temu

"Stało się to za sprawą Jana Pawła II"

dodane 2011-12-03 (19:25) 2 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 3 minuty temu

Polska służba zdrowia na audiencji u papieża

dodane 2011-10-19 (12:30) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 14 godzin i 58 minut temu

Na Litwie chcą zniszczyć kaplicę papieską

dodane 2011-10-17 (09:04) 2 lata 10 miesięcy 30 dni 18 godzin i 24 minuty temu

Tłumy śpiewają pod "Oknem papieskim"

dodane 2011-10-16 (18:10) 2 lata 11 miesięcy 9 godzin i 18 minut temu

33 lata temu nastąpiło "psychologiczne trzęsienie ziemi"

dodane 2011-10-16 (08:05) 2 lata 11 miesięcy 19 godzin i 23 minuty temu

Ziemia z Fatimy trafi do Muzeum bł. Jana Pawła II

dodane 2011-10-12 (16:45) 2 lata 11 miesięcy 4 dni 10 godzin i 43 minuty temu

Papież błogosławi polsko-rosyjskie pojednanie

dodane 2011-10-06 (08:45) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Polscy turyści wywołują oburzenie Włochów

dodane 2011-10-04 (13:23) 2 lata 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 5 minut temu

"Duża szansa, że papież zgodzi się na pomysł Dziwisza"

dodane 2011-09-28 (18:50) 2 lata 11 miesięcy 19 dni 8 godzin i 38 minut temu

materiał foto

Złożyli hołd Błogosławionemu

dodane 2011-05-02 (00:05) 3 lata 4 miesiące 15 dni 3 godziny i 23 minuty temu
materiał foto

Wielki portret Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (15:31) 3 lata 4 miesiące 15 dni 11 godzin i 57 minut temu

materiał foto

Jan Paweł II Błogosławiony!

dodane 2011-05-01 (11:28) 3 lata 4 miesiące 15 dni 16 godzin i 1 minutę temu
materiał foto

Przybyli na beatyfikację

dodane 2011-05-01 (10:50) 3 lata 4 miesiące 15 dni 16 godzin i 38 minut temu

W innych serwisach


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
2
~kinaszewski 2011-10-16 (00:46) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 2 godziny i 42 minuty temu

to woła tak -jest wojtyła moim tatą. Adam kinaszewski syn k.wojtyły.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Prawdziwy katolik 2012-04-08 (23:01) 2 lata 5 miesięcy 8 dni 4 godziny i 27 minut temu

Papiez Benedykt XVI Papiez Milosci,Pojednania i Pokoju.Najwiekszy z Najwiekszych jaki kiedykolwiek zasiadl na Stolicy Piotra

odpowiedz

26
14
~pawel 2011-10-15 (13:11) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 14 godzin i 17 minut temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
6
~sowa 2011-10-15 (14:13) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 15 minut temu

Jak tak dalej beda sie toczyc losy JPII to za pare lat zdetronizuje BOGA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
6
~Anonim 2011-10-15 (14:25) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 3 minuty temu

W porywie miłosnym Małżenstwo Kaczyńskich zostało pochowanych na Wawelu więc nie dziw wcale że Jan Paweł Drugi zostanie świętym. i teraz rodzi sie pytanie kim po smierci zostanie Ojciec Dyrektor z Torunia????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
5
~emigrant 2011-10-15 (21:02) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 6 godzin i 26 minut temu

A kto to był Jan P. II ? Bo nie było mnie kilka lat w tym kraju?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
4
~biograf 2011-10-15 (23:00) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 28 minut temu

Ten człowiek był okaleczony umysłowo,bo nigdy nie miał pełnej rodziny. Siostry zakonne wychowując go, zryły mu doszczętnie umysł.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Mzimu 2011-12-04 (09:51) 2 lata 9 miesięcy 12 dni 17 godzin i 37 minut temu

A nie lepiej oglosic go pier...nietym zamiast swietym?Prosciej bedzie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~JS 2011-12-04 (02:34) 2 lata 9 miesięcy 13 dni i 54 minuty temu

JAN PAWEŁ II to człowiek wielkiej wiary, modlitwy, zdolności i moralności. Kochał Boga i bliźniego. Dziękujmy Panu Bogu za tego człowieka.

odpowiedz

0
2
~swiety 2011-10-19 (14:35) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 12 godzin i 53 minuty temu

a najbardziej swiety jest starotestamentowy bog, ktory naklanial do wojen i zabijania niewiernych, zsylal kary i zaglady.,zaglady calych mist, potopy, karal do 7 pokolenia, np.zabijesz zone jesli odejdzie ode mnie....oko za oko, zab za zab, zgroza bierze czlowieka jak czyta co to za straszny bog!! a jego religie? same wojny, pozogi i walki religijne az do dzis...jeden wielki haos.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
7
Bartymeusz 2011-10-16 (10:12) 2 lata 11 miesięcy 17 godzin i 16 minut temu

Cieszę się, że dane mi było żyć podczas całego Jego pontyfikatu. Bóg postawił Go na mojej drodze dwukrotnie . Po raz pierwszy podczas mszy na lotnisku w Radomiu w 1991 r. ( fizycznie byłem od Niego kilka kroków!) Po raz drugi podczas mszy w Sandomierzu w 1997r.Tak mi się wydaję, ze to Jemu zawdzięczam moje nawrócenie. Bartymeusz- były ateista

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~To ja 2011-10-16 (22:58) 2 lata 11 miesięcy 4 godziny i 30 minut temu

hahahahahaha ale cyrk i to bezpłatny.Cuda w tym kościele się działy,drzwi się same otwierały gdy się baby na nie pchały,łojojojoj.

odpowiedz

8
3
~slik 2011-10-16 (09:20) 2 lata 11 miesięcy 18 godzin i 8 minut temu

JP II był człowiekiem wybitnym, czy my powinniśmy tak się podniecać jego kanonizacją? Zrobił wiele ale nie dla Polski lecz dla kościoła. W Polsce zamienił niewolę komunistyczną na niewolę klerykalną, którą może zniosą nasze wnuki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~ewa 2011-10-16 (17:02) 2 lata 11 miesięcy 10 godzin i 26 minut temu

A ja się wstydzę, że w 1986 r. byłam w stadzie baranów i nie orientowałam się o co mu chodzi. Dopiero później przychodziły informacje o wejściu religii do szkół, o tym abyśmy zapomnieli o antykoncepcji i aborcji i mnożyli się jak króliki. Dopiero później dowiedziałam się o konkordacie, komisji majątkowej, o potwornościach, których doznawały dzieci od księży pedofilów, o tajnej instrukcji, która obowiązywała za jego pontyfikatu, broniącej księży pedofilów, o nocnym zawieszeniu krzyża w sejmie i w innych instytucjach państwa polskiego. Dopiero później zorientowałam się, że stada baranów były mu potrzebne, aby kler mógł faktycznie przejąć władzę w Polsce i stanowić w niej swoje prawa, poprzez polityków, którzy od dwudziestu lat są przed klerem na kolanach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~ewa 2011-10-16 (17:02) 2 lata 11 miesięcy 10 godzin i 26 minut temu

A ja się wstydzę, że w 1986 r. byłam w stadzie baranów i nie orientowałam się o co mu chodzi. Dopiero później przychodziły informacje o wejściu religii do szkół, o tym abyśmy zapomnieli o antykoncepcji i aborcji i mnożyli się jak króliki. Dopiero później dowiedziałam się o konkordacie, komisji majątkowej, o potwornościach, których doznawały dzieci od księży pedofilów, o tajnej instrukcji, która obowiązywała za jego pontyfikatu, broniącej księży pedofilów, o nocnym zawieszeniu krzyża w sejmie i w innych instytucjach państwa polskiego. Dopiero później zorientowałam się, że stada baranów były mu potrzebne, aby kler mógł faktycznie przejąć władzę w Polsce i stanowić w niej swoje prawa, poprzez polityków, którzy od dwudziestu lat są przed klerem na kolanach.

odpowiedz

7
3
fiann 2011-10-16 (13:10) 2 lata 11 miesięcy 14 godzin i 18 minut temu

polski katolicyzm to największe bagno moralne na świecie!

odpowiedz

6
11
~Ula 2011-10-15 (21:52) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 36 minut temu

Nie mogę czytać tych waszych wpisów! Polska chołota, nie macie w sobie ludzkich uczuć!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
1
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 3 godziny i 2 minuty temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~salvi 2011-10-16 (11:11) 2 lata 11 miesięcy 16 godzin i 17 minut temu

O,santa maria,następne nieszczęście dla naszego kraju.ASle nam się,polakom zawsze taki pogrom wydarzy.

odpowiedz

6
2
~Oozy 2011-10-16 (10:56) 2 lata 11 miesięcy 16 godzin i 32 minuty temu

Dołączy do grona innych "świętych" zbrodniarzy, jak de Anchieta czy Stepinac.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Iracki ambasador w Watykanie: Państwo Islamskie chce zabić papieża
dodane 2014-09-16 (17:23) 10 godzin i 5 minut temu

Przedstawiciel separatystów: Donbas nie ma już nic wspólnego z Ukrainą
dodane 2014-09-16 (14:25) 13 godzin i 3 minuty temu

Prokuratura ma opinie biegłych o zagłodzonej Magdzie z Brzeznej i jej rodzicach
dodane 2014-09-16 (14:18) 13 godzin i 10 minut temu

CBOS: większość Polaków chce wziąć udział w wyborach samorządowych
dodane 2014-09-16 (14:05) 13 godzin i 23 minuty temu

PiS złoży wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów
dodane 2014-09-16 (13:40) 13 godzin i 48 minut temu

Polski żołnierz zginął w Afganistanie
dodane 2014-09-16 (11:24) 16 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 19399