więcej

Marek Biernacki: gen. Jaruzelski powinien stanąć przed sądem.

IAR |  dodane 2013-07-10 (13:31) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 12 minut temu
drukuj


Gen. Wojciech Jaruzelski
Gen. Wojciech Jaruzelski opinie
- Wojciech Jaruzelski powinien zachować się honorowo i stanąć przed sądem - w ten sposób minister sprawiedliwości Marek Biernacki odniósł się do informacji na temat weryfikacji stanu zdrowia generała. Chcą tego śledczy IPN-u.

Marek Biernacki przypomina, że jeszcze jako minister spraw wewnętrznych odtajnił materiały, z których wynikało, iż stan wojenny przygotowywano znacznie wcześniej, niż mówił o tym generał. Dokumenty świadczą również o tym, że Rosjanie nie kwapili się z interwencją.

- Pan generał powinien mieć w końcu odwagę bronić swoich racji przed sądem - mówi minister sprawiedliwości. - Całe otoczenie generała powinno go namówić, jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru do tego, by nie unikał odpowiadania przed sądem - dodaje minister Biernacki.

W sobotę Wojciech Jaruzelski hucznie obchodził swoje urodziny. Nie stawia się jednak na procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Stąd wniosek Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach o weryfikację stanu zdrowia generała.

(fbi, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 149 77.6%
nie 43 22.4%

Przeczytaj też

Śledczy z IPN-u pytają o stan zdrowia gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-09 (13:26) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 17 minut temu

90. urodziny Jaruzelskiego; zamknięte przyjęcie i uliczne protesty

aktualizacja 2013-07-06 (13:56) 1 rok 5 miesięcy 14 dni i 47 minut temu

Polacy współczują Wojciechowi Jaruzelskiemu i zapominają o zbrodniach

dodane 2013-07-05 (11:56) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 2 godziny i 47 minut temu

Głośne urodziny generała Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-05 (01:40) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Nie chcą fety dla Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-03 (08:37) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 6 godzin i 6 minut temu

Gen. Wojciech Jaruzelski o swoich 90. urodzinach: nie wiem, czy dotrzymam do 6 lipca

dodane 2013-06-20 (07:25) 1 rok 6 miesięcy 7 godzin i 18 minut temu

Księga jubileuszowa na 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego

aktualizacja 2013-06-05 (04:51) 1 rok 6 miesięcy 15 dni 9 godzin i 52 minuty temu

"Wprost": SLD szykuje w sejmie fetę dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-06-01 (16:51) 1 rok 6 miesięcy 18 dni 21 godzin i 52 minuty temu

Janusz Palikot wyprawi gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu 90. urodziny

dodane 2013-03-14 (11:57) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 46 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (299)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

84
56
~1234 2013-07-10 (14:23) 1 rok 5 miesięcy 10 dni i 20 minut temu

Od zdrajcy i sowieckiego namiestnika minister wymaga honoru?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

52
27
~zbik 2013-07-10 (14:31) 1 rok 5 miesięcy 10 dni i 12 minut temu

Całe to pokłosie komunistyczne ma w głębokiej d.......... honor,wiec o czym tu mowa. Proluratura ,sedziowie czerwoni,trybunał czerwony o czym my tu mówimy.Chcecie ,zeby sie sami oczyscili?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

27
4
~kruk51 2013-07-10 (15:01) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 42 minuty temu

Tu nie chodzi o karę ! Ze względu na wiek i choroby Sąd winien odstąpić od wykonania kary. Ale Pan Jaruzelski wi nien być sądzony ! Nie jest to człowiek bez winy ! Niestety ! Tworzył czerwone państwo wbrew woli narodu ! Stworzył totalitarny system komunistyczny, co nie ulega wątpliwości ! Czerwoni Panowie, którzy ocaleli przy okrągłym stole i dzięki przeklętej grubej kresce Mazowieckiego po wielu latach podnoszą łeb i kokietują upadających liberałów. Czyli politycznej podłości ciąg dalszy ! A naród ? Jak zawsze w dupie !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
3
~marc 2013-07-10 (14:35) 1 rok 5 miesięcy 10 dni i 8 minut temu

Jaruzelski to nie moja bajka, ale gdyby nie jego decyzje nie było by tego bagna jakie jest teraz, za to powinno się go osądzić, że takie miernoty doszły do władzy , rozkradły Polskę, a ludzi z głodu, nedzy i desperacji zginęło więcej niż w stanie wojennym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
11
~FILUTEK. 2013-07-10 (14:53) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 50 minut temu

kiedy zostanie wyjaśniona sprawa pieniędzy, które Solidarność dostała na swoją działalność od Zachodu. kto finansował działalność Solidarności, jeśli były to zachodnie agencje wywiadowcze to czy nie jest to zdrada? w jaki sposób Solidarność oddała te pieniądze? dlaczego splajtowały Polskie zakłady pracy które miały podpisane wieloletnie umowy gwarantujące produkcję i dochodowość. kiedy wymiar sprawiedliwości zajmie się tymi sprawami?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
8
enricopalazzo 2013-07-10 (15:32) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 11 minut temu

pilsudski obalil legalnie wybrane w demokratycznych wyborach wladze....wyprowadzil wojsko przeciw wlasnemu narodowi co spowodowalo smierc co najmniej kilkuset osob....swoich przeciwnikow politycznych wsadzal do obozu koncentracyjnego nie do luksusowego osrodk w arlamowie.... ROZEBRAC WSZYSTKIE POMNIKI ,ZLIKWIDOWAC ULICE I PLACE...ZAOCZNIE POD SAD...TO BYL DYKTOR A POLSKA WTEDY BYLA BANNOW REPUBLIKA...NIEMCY POKAZALI W 3 TYG ILE WARTA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
5
~max 2013-07-10 (15:05) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 38 minut temu

A gdzie sa dolary CIA które Biernacki dostawał w latach 80-tych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
19
~ja 2013-07-10 (14:55) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 48 minut temu

Ja nie widziałem jeszcze honorowego komucha.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

37
22
~mlodziak 2013-07-10 (14:51) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 52 minuty temu

przed sąd to trzeba postawić rząd, a biednego dziadka zostawić w spokoju. Niech przeżyje spokojnie starość, to jest TEMAT ZASTĘPCZY !!! Czemu nie ma artykułu, co robi rząd, aby poprawić los obywatela? Czemu nie ma nic o inicjatywach rządu, jak pomóc młodym ? Rozliczenie generała nic nam nie da, jedynie zniszczycie człowiekowi ostanie lata życia.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
0
~11 2013-07-10 (15:00) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 43 minuty temu

cZY TO TEN BIERNACKI ZA KTÓREGO MINISTROWANIA ZASTRZELONO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI PAPAŁĘ

odpowiedz

19
5
~11 2013-07-10 (14:52) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 51 minut temu

SPISAĆ NAZWISKA ANTYPOLSKICH POSŁÓW, KTÓRZY NIE CHCĄ UZNAĆ ZBRODNI LUDOBÓJSTWA NA POLAKACH ZA ZBRODNIĘ NALEŻY DO NICH NIEJAKI TYSZKIEWICZ - ONI MYŚLĄ, ŻE TAKIM FAŁSZOWANIEM ZDARZEŃ ODZYSKAJĄ SWOJE MAJĄTKI NA UKRAINIE.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
3
~der 2013-07-10 (14:52) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 51 minut temu

Nie długo wszyscy staniecie POd Sądem..........................

odpowiedz

33
21
~JW23 2013-07-10 (14:56) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 47 minut temu

On Polskie budował a wy rozkradliście i kto powinien stanąć przed sądem za niego zginęło kilka ludzi, którzy nie chcieli się podporządkować nakazom a za was ludzie umierają z głodu i chłodu to wy pozbawiliście ludzi pracy i godnego życia i kto powinien stanąć przed sadem. Stan wojenny to przedłużenie godnego życia dla Polaków Panie Biernacki a od Generała to się odwal

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

13
1
~ewas 2013-07-10 (14:39) 1 rok 5 miesięcy 10 dni i 4 minuty temu

Dla Nas urodzonych w tamtym okresie to oczywiste jak białe to białe, a czarne to czarne. Dzisiaj w Polsce to zmienia sie tak historie,że człwoeik nie nadąrza, wnuki sie pytaja i wielkie oczy robią,a najlepiej nie chca o niczym wiedzieć.To co przelane zostało na papierze to , po co sięgać po książke, skoro obecnie rzadzący wszystkiemu zaprzeczają, tragedia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~EMIN 2013-07-10 (19:57) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 18 godzin i 46 minut temu

Panie Biernacki, a kiedy to polski rząd weźmie sie za sprawy 38 mil Polaków, którzy sa podsłuchiwani i inwigilowani przez obcy wywiad i to na masowa skale. Jest pan ministrem sprawiedliwości rządu polskiego? czy pachołkiem i lub osobą na usługach obcego wywiadu usesmanów. Najwyższy czas by zbadać, co się stało z majątkiem i dorobkiem Polaków, którzy przelewali swój pot na odbudowę kraju po wojnie. Po 1989r. nagle wszystko znikło, ktoś to rozkradł ludzi pościł w skarpetkach. Trzeba to zbadać, i postawić w końcu zarzuty solidaruchom, antyplaką.

odpowiedz

16
5
~dranstwo 2013-07-10 (15:47) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 22 godziny i 56 minut temu

Ludzie bez honoru.Nabrali kasy od obcych ;dokonali przewrotu i szykowali się do masowego mordu ludności.A teraz 90 letniego generała Prezydenta Polski chcą posadzić do paki.A zdrajców Polski na pidestał w imię tkz demokracji. Czy odwetu lub polecenia zza wielgiej wody.Kto reprezentuje IPN .Jak juz piszecie to piszcie po polsku.Sowiecki to terminologia rosyjska zwiazek to po polsku.

odpowiedz

25
14
~as 2013-07-10 (15:39) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Pan do komucha to jak kwiatek do kożucha. Honor to słowo którego bolszewik nie zna, inaczej gienierał strzelił by sobie w łeb. Nie sąd cywilny ale trybunał stanu powinien sądzic zdrajców. Nie pokazujcie fotek tej kanalii sowieckiej bo nie zjemo biadu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
1
~aaaaaa 2013-07-10 (15:02) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 41 minut temu

Biernacki, ty o honorze mówisz? jaj sobie ze społeczeństwa nie rób

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
0
~irena.wyrwas 2013-07-10 (15:42) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 23 godziny i 1 minutę temu

przed sądem powinni stanąć wszyscy,którzy doprowadzili Polskę do jej obecnego stanu w ciągu tylko dwudziestu paru lat,a czują się wszech panami ,między innymi p. Biernacki

odpowiedz

11
2
~VIKING 2013-07-10 (19:57) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 18 godzin i 46 minut temu

Nie zapominaj styropianowy solidaruchu, że ministrem lub posłem się bywa i kiedyś zostaniesz gościu zwykłym obywatelem bez tych wszystkich immunitetów a wtedy dobrze się rozglądaj wokoło! PANU gen. Jaruzelskiemu to możesz razem z tym nawiedzonym Gowinem buty czyścić jeżeli wam pozwoli! Moim marzeniem jest aby generał doczekał dnia w którym naród się obudzi i was rozliczy, módlcie się żeby ten naród nie udekorował wami drzew!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 8 godzin i 48 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 13 godzin i 48 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 6 godzin i 58 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 9 godzin i 25 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 3 godziny i 43 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29924