więcej

Marek Biernacki: gen. Jaruzelski powinien stanąć przed sądem.

IAR |  dodane 2013-07-10 (13:31) 1 rok 3 miesiące 21 dni 21 godzin i 8 minut temu
drukuj


Gen. Wojciech Jaruzelski
Gen. Wojciech Jaruzelski opinie
- Wojciech Jaruzelski powinien zachować się honorowo i stanąć przed sądem - w ten sposób minister sprawiedliwości Marek Biernacki odniósł się do informacji na temat weryfikacji stanu zdrowia generała. Chcą tego śledczy IPN-u.

Marek Biernacki przypomina, że jeszcze jako minister spraw wewnętrznych odtajnił materiały, z których wynikało, iż stan wojenny przygotowywano znacznie wcześniej, niż mówił o tym generał. Dokumenty świadczą również o tym, że Rosjanie nie kwapili się z interwencją.

- Pan generał powinien mieć w końcu odwagę bronić swoich racji przed sądem - mówi minister sprawiedliwości. - Całe otoczenie generała powinno go namówić, jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru do tego, by nie unikał odpowiadania przed sądem - dodaje minister Biernacki.

W sobotę Wojciech Jaruzelski hucznie obchodził swoje urodziny. Nie stawia się jednak na procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Stąd wniosek Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach o weryfikację stanu zdrowia generała.

(fbi, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 149 77.6%
nie 43 22.4%

Przeczytaj też

Śledczy z IPN-u pytają o stan zdrowia gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-09 (13:26) 1 rok 3 miesiące 22 dni 21 godzin i 13 minut temu

90. urodziny Jaruzelskiego; zamknięte przyjęcie i uliczne protesty

aktualizacja 2013-07-06 (13:56) 1 rok 3 miesiące 25 dni 20 godzin i 43 minuty temu

Polacy współczują Wojciechowi Jaruzelskiemu i zapominają o zbrodniach

dodane 2013-07-05 (11:56) 1 rok 3 miesiące 26 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Głośne urodziny generała Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-05 (01:40) 1 rok 3 miesiące 27 dni 8 godzin i 59 minut temu

Nie chcą fety dla Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-03 (08:37) 1 rok 3 miesiące 29 dni 2 godziny i 2 minuty temu

Gen. Wojciech Jaruzelski o swoich 90. urodzinach: nie wiem, czy dotrzymam do 6 lipca

dodane 2013-06-20 (07:25) 1 rok 4 miesiące 12 dni 3 godziny i 14 minut temu

Księga jubileuszowa na 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego

aktualizacja 2013-06-05 (04:51) 1 rok 4 miesiące 27 dni 5 godzin i 48 minut temu

"Wprost": SLD szykuje w sejmie fetę dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-06-01 (16:51) 1 rok 4 miesiące 30 dni 17 godzin i 48 minut temu

Janusz Palikot wyprawi gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu 90. urodziny

dodane 2013-03-14 (11:57) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 22 godziny i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (299)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~tak to ja 2013-12-26 (08:05) 10 miesięcy 6 dni 2 godziny i 34 minuty temu

Po pierwsze musialby w tym kraju istniec sad. Sa tylko Jaruzelskiego gorliwi poplecznicy, ktorzy zajmuja stolki ludzi dazacych do sprawiedliwosci. Ci, co dzis tam sa na pewno nie zrobia tego rzetelnie. I tu jest pole dzialania dla ministra sprawiedliwosci. Dlatego przy tym stanie rzeczy Jaruzelski powinien byc sadzony w Hadze jak przystalo zbrodniarzowi wojennemu. Po drugie, jego obecnosc na sali sadowej nie jest konieczna. Wystarczy jego przedstawiciel - adwokat. Naturalnie nie chodzi o wsadzanie go do wiezienia czy bunkra w Puszczy Kampinoskiej jak on ludziom fundowal. Niech dozyje w warunkach godnych umierania. Na tym polega chrzescijanskie milosierdzie. Natomiast chodzi o prawde a nie o zemste. Powinien byc nazwany zbrodniarzem wojennym, zdrajca (wypowiedzial wojne Polakom), ubrany w mundur szeregowca. To jest potrzebne naszym dzieciom i wnukom. Jaki obraz przekazujemy tym, ktorzy urodzeni sa pozniej? Matactwa o mniejszym zlu sa rowne obronie slusznosci dzialan Hitlera czy Stalina. Moznaby na tej zasadzie wysnuc teze, ze Hitler uwolnil Polske spod zaboru ekonomicznego Zydow i go za to chwalic - ja jestem takim kretactwom przeciwny. Po trzecie (dla wierzacych w zycie wieczne wylacznie), to mogloby pomoc Jaruzelskiemu do nawrocenia, dla zbawienia jego duszy. Na razie jest zacietrzewiony w swoim nieuzasadnionym dobrym samopoczuciu podtrzymywanym przez takich ludzi jak Niesiolowski, Komorowski itp. Ten czlowiek moze dostac motywacje do samokrytyki, do autorefleksji, ktora konecznie niektorzy chca mu odebrac.

odpowiedz

8
9
~paranoja 2013-07-10 (17:00) 1 rok 3 miesiące 21 dni 17 godzin i 39 minut temu

Ktoś tu pytał o to dlaczego tak wysoki procent Polaków broni generała. Dwadzieścia lat propagandy Gazety Wyborczej przynosi plony.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
18
~szczepan 2013-07-10 (16:25) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 14 minut temu

POWINIEN WISIEĆ!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~Gdzie jest generał? 2013-07-10 (20:45) 1 rok 3 miesiące 21 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Jeśli ktoś uważa, że żyjemy w wolnym kraju to jest zwykłym głupcem;)

odpowiedz

11
2
~VIKING 2013-07-10 (19:57) 1 rok 3 miesiące 21 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Nie zapominaj styropianowy solidaruchu, że ministrem lub posłem się bywa i kiedyś zostaniesz gościu zwykłym obywatelem bez tych wszystkich immunitetów a wtedy dobrze się rozglądaj wokoło! PANU gen. Jaruzelskiemu to możesz razem z tym nawiedzonym Gowinem buty czyścić jeżeli wam pozwoli! Moim marzeniem jest aby generał doczekał dnia w którym naród się obudzi i was rozliczy, módlcie się żeby ten naród nie udekorował wami drzew!

odpowiedz

12
1
~EMIN 2013-07-10 (19:57) 1 rok 3 miesiące 21 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Panie Biernacki, a kiedy to polski rząd weźmie sie za sprawy 38 mil Polaków, którzy sa podsłuchiwani i inwigilowani przez obcy wywiad i to na masowa skale. Jest pan ministrem sprawiedliwości rządu polskiego? czy pachołkiem i lub osobą na usługach obcego wywiadu usesmanów. Najwyższy czas by zbadać, co się stało z majątkiem i dorobkiem Polaków, którzy przelewali swój pot na odbudowę kraju po wojnie. Po 1989r. nagle wszystko znikło, ktoś to rozkradł ludzi pościł w skarpetkach. Trzeba to zbadać, i postawić w końcu zarzuty solidaruchom, antyplaką.

odpowiedz

23
27
~Polak 2013-07-10 (15:33) 1 rok 3 miesiące 21 dni 19 godzin i 6 minut temu

Czerwona zaraza wciąż trzyma się w Polsce mocno. Wystarczy poczytać komentarze leśnych czerwonych dziadków pod tym artykułem. Ale powoli wymierają tak samo jak SS-mani i gestapowcy. Historia już ich oceniła, tylko nie chcą tego zobaczyć. Strach przed prawdą zamyka im oczy. Biedne czerwone leśne dziadki.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

8
1
~bej 2013-07-10 (19:23) 1 rok 3 miesiące 21 dni 15 godzin i 16 minut temu

Czy pan Biernacki wie co to honor ? Jeśli tak to powinien natychmiast podać się do dymisji ...

odpowiedz

20
23
~ja 2013-07-10 (15:56) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Jak widze tego dziada to dostaje rozwolnienia .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
klmn 2013-07-10 (19:13) 1 rok 3 miesiące 21 dni 15 godzin i 26 minut temu

Co za media: 200 000 Polaków zarżniętych jak zwierzeta od 70 lat bez pamięci, grobów, pomników .... Sejm nie może pdjać uchwały upamiętniającej ludobójstwa ukraińskiego, bo to nie spodoba się ukraińskimoprawcom z UPA! Szerokie reportaże z Jedwabnego , gdzie ponoć Polacy spalili przy pomocy reglamentowanej hitlerowskiej benzyny 400 Żydów. Lecznie chorób na stadionach metodami afrykańskich szmanów,propagowanych przez ks. arcybiskupa lekarza medycyny.... 4 miliony młodych ludzi wygnanych na zmywak i poniewierkę... od 20 lat ciagle to samo, że Komuna...jakby to solidaruchy nie rozmontowywały Polski i nie kradły, nie kłamały...

odpowiedz

19
27
~polo 2013-07-10 (15:56) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 43 minuty temu

RUSKI SZPION POWINIEN WISIEĆ !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
3
~ballantines 2013-07-10 (16:05) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 34 minuty temu

dlaczego klakierze sekciarski , podpisujacy sie nickiem Polak, kasujesz moje wpisy do Ciebie? boisz sie podjac dyskusje? zasob slow masz za maly czy wiadomosci Ci brak? Mam wrazenie ze na uslugach kacykow partyjnych jestes i im sie wyslugujes, ale opluwajac innych ludzi sam nie zdobedziesz szacunku...ale...pewnie takie wytyczne masz ,co? ;-)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
1
~koza 2013-07-10 (17:26) 1 rok 3 miesiące 21 dni 17 godzin i 13 minut temu

Jestem pewna,że wy z tej BANDY solidarnościowej też staniecie przed Trybunałem Stanu za zniszczenie Polskiej Gospodarki i doprowadzenie Polski do załâ‚Źzenia niewyobrażalnego ,,i za dopuszczenie ganksterskiej i pozwolenie na oszustwa w amber gold .....

odpowiedz

23
18
~Polak 2013-07-10 (15:38) 1 rok 3 miesiące 21 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Bronić komunisty - ruskiego pachołka to tak samo jak bronić faszysty - pachołka niemieckiego. Wstyd dla porządnego człowieka!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
7
~Krzysztof7 2013-07-10 (16:13) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 26 minut temu

ON nie musi stawać przed sądem RP- ON powinien - jako zdrajca polski i narodu polskiego być publicznie zdegradowany i powieszony. Tak powinni gozgładzic jak Nicolae Causesku. I po kłopocie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
3
~jj 2013-07-10 (16:43) 1 rok 3 miesiące 21 dni 17 godzin i 56 minut temu

widziałem strajkujacych i ani im w głowach było pracować. Zobowiązania nie były realizowane. Spadała produkcja, rosło zagrożenie, wiec nie dziwota , że plany wprowadzenia stanu wojennego musiały byc prowadzone. Biernacki zgłupiał od tej funkcji.

odpowiedz

8
3
~Aleksander 2013-07-10 (16:15) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 24 minuty temu

Dziwia mnie takie ,,bohaterskie,, wypowiedzi nt. Generała A gdzie byliście przed stanem wojennym, siedzieliscie ja mysz pod miotla a dzisiaj strugacie bohaterów!! A prawda jest jedna , żeby nie Generał, to byśmy dzisiaj badali po rusku !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
17
~odp;prawda ;; 2013-07-10 (15:47) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 52 minuty temu

Oczywiscie w IPN SA DOKUMENTY ZDRADY GEN.JARUZELSKIEGO-TO DOKUMENTY LOJALNOSCI DO ZSRR IEZ KC KPZR BREZNIEWA I PROSBA INTERWENCJI ARMII CZERWONEJ W POLSCE-ODRZUCONA PRZEZ KC KPZR.TO JARUZEL TWIERDZI ZE TO NIE JEGO PODPIS.OT TCHORZ,I HIPOKRYTA.WSTYD DRANIU.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~paranoja 2013-07-10 (16:34) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 5 minut temu

Oni wszyscy są "ludźmi honoru": Jaruzelski, Kiszczak.... Guru Michnik powiedział, że są ludźmi honoru, więc są. Pozdrawiam wszystkich czytelników "wyborczej".

odpowiedz

4
0
~jack 2013-07-10 (16:33) 1 rok 3 miesiące 21 dni 18 godzin i 6 minut temu

jak to jest ,że raz ruscy mówią prawdę, raz kłamią , kto to ocenia i na jakiej podstawie.a może należałoby wszystkich ukrzyżować którzy mieszkali w owym czasie w Polsce. przecież Polska była socjalistyczna, czyli obywatele też.panie Biernacki przed jakim sądem.Nasze sądy nie mogą sobie poradzić w prostych sprawach,chyba że wyrok na zamówienie polityczne, w innym wypadku jest to niemożliwe

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Nowy, niekorzystny dla Polski system decyzji w Unii Europejskiej
dodane 2014-11-01 (05:22) 5 godzin i 17 minut temu

materiał wideo

Dominikanin o sprawie Polańskiego
dodane 2014-11-01 (00:40) 9 godzin i 59 minut temu

Nie masz odblasków? To dostaniesz mandat
dodane 2014-11-01 (06:12) 4 godziny i 27 minut temu

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 1 dzień 3 godziny i 34 minuty temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 1 dzień 1 godzinę i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 802