więcej

Marek Biernacki: gen. Jaruzelski powinien stanąć przed sądem.

IAR |  dodane 2013-07-10 (13:31) 1 rok 3 miesiące 14 dni 21 godzin i 54 minuty temu
drukuj


Gen. Wojciech Jaruzelski
Gen. Wojciech Jaruzelski opinie
- Wojciech Jaruzelski powinien zachować się honorowo i stanąć przed sądem - w ten sposób minister sprawiedliwości Marek Biernacki odniósł się do informacji na temat weryfikacji stanu zdrowia generała. Chcą tego śledczy IPN-u.

Marek Biernacki przypomina, że jeszcze jako minister spraw wewnętrznych odtajnił materiały, z których wynikało, iż stan wojenny przygotowywano znacznie wcześniej, niż mówił o tym generał. Dokumenty świadczą również o tym, że Rosjanie nie kwapili się z interwencją.

- Pan generał powinien mieć w końcu odwagę bronić swoich racji przed sądem - mówi minister sprawiedliwości. - Całe otoczenie generała powinno go namówić, jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru do tego, by nie unikał odpowiadania przed sądem - dodaje minister Biernacki.

W sobotę Wojciech Jaruzelski hucznie obchodził swoje urodziny. Nie stawia się jednak na procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Stąd wniosek Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach o weryfikację stanu zdrowia generała.

(fbi, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 149 77.6%
nie 43 22.4%

Przeczytaj też

Śledczy z IPN-u pytają o stan zdrowia gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-09 (13:26) 1 rok 3 miesiące 15 dni 21 godzin i 59 minut temu

90. urodziny Jaruzelskiego; zamknięte przyjęcie i uliczne protesty

aktualizacja 2013-07-06 (13:56) 1 rok 3 miesiące 18 dni 21 godzin i 29 minut temu

Polacy współczują Wojciechowi Jaruzelskiemu i zapominają o zbrodniach

dodane 2013-07-05 (11:56) 1 rok 3 miesiące 19 dni 23 godziny i 29 minut temu

Głośne urodziny generała Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-05 (01:40) 1 rok 3 miesiące 20 dni 9 godzin i 45 minut temu

Nie chcą fety dla Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-07-03 (08:37) 1 rok 3 miesiące 22 dni 2 godziny i 48 minut temu

Gen. Wojciech Jaruzelski o swoich 90. urodzinach: nie wiem, czy dotrzymam do 6 lipca

dodane 2013-06-20 (07:25) 1 rok 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 1 minutę temu

Księga jubileuszowa na 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego

aktualizacja 2013-06-05 (04:51) 1 rok 4 miesiące 20 dni 6 godzin i 34 minuty temu

"Wprost": SLD szykuje w sejmie fetę dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego

dodane 2013-06-01 (16:51) 1 rok 4 miesiące 23 dni 18 godzin i 34 minuty temu

Janusz Palikot wyprawi gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu 90. urodziny

dodane 2013-03-14 (11:57) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 23 godziny i 28 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (299)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~tak to ja 2013-12-26 (08:05) 9 miesięcy 29 dni 3 godziny i 20 minut temu

Po pierwsze musialby w tym kraju istniec sad. Sa tylko Jaruzelskiego gorliwi poplecznicy, ktorzy zajmuja stolki ludzi dazacych do sprawiedliwosci. Ci, co dzis tam sa na pewno nie zrobia tego rzetelnie. I tu jest pole dzialania dla ministra sprawiedliwosci. Dlatego przy tym stanie rzeczy Jaruzelski powinien byc sadzony w Hadze jak przystalo zbrodniarzowi wojennemu. Po drugie, jego obecnosc na sali sadowej nie jest konieczna. Wystarczy jego przedstawiciel - adwokat. Naturalnie nie chodzi o wsadzanie go do wiezienia czy bunkra w Puszczy Kampinoskiej jak on ludziom fundowal. Niech dozyje w warunkach godnych umierania. Na tym polega chrzescijanskie milosierdzie. Natomiast chodzi o prawde a nie o zemste. Powinien byc nazwany zbrodniarzem wojennym, zdrajca (wypowiedzial wojne Polakom), ubrany w mundur szeregowca. To jest potrzebne naszym dzieciom i wnukom. Jaki obraz przekazujemy tym, ktorzy urodzeni sa pozniej? Matactwa o mniejszym zlu sa rowne obronie slusznosci dzialan Hitlera czy Stalina. Moznaby na tej zasadzie wysnuc teze, ze Hitler uwolnil Polske spod zaboru ekonomicznego Zydow i go za to chwalic - ja jestem takim kretactwom przeciwny. Po trzecie (dla wierzacych w zycie wieczne wylacznie), to mogloby pomoc Jaruzelskiemu do nawrocenia, dla zbawienia jego duszy. Na razie jest zacietrzewiony w swoim nieuzasadnionym dobrym samopoczuciu podtrzymywanym przez takich ludzi jak Niesiolowski, Komorowski itp. Ten czlowiek moze dostac motywacje do samokrytyki, do autorefleksji, ktora konecznie niektorzy chca mu odebrac.

odpowiedz

8
9
~paranoja 2013-07-10 (17:00) 1 rok 3 miesiące 14 dni 18 godzin i 25 minut temu

Ktoś tu pytał o to dlaczego tak wysoki procent Polaków broni generała. Dwadzieścia lat propagandy Gazety Wyborczej przynosi plony.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
18
~szczepan 2013-07-10 (16:25) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 1 minutę temu

POWINIEN WISIEĆ!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~Gdzie jest generał? 2013-07-10 (20:45) 1 rok 3 miesiące 14 dni 14 godzin i 40 minut temu

Jeśli ktoś uważa, że żyjemy w wolnym kraju to jest zwykłym głupcem;)

odpowiedz

11
2
~VIKING 2013-07-10 (19:57) 1 rok 3 miesiące 14 dni 15 godzin i 28 minut temu

Nie zapominaj styropianowy solidaruchu, że ministrem lub posłem się bywa i kiedyś zostaniesz gościu zwykłym obywatelem bez tych wszystkich immunitetów a wtedy dobrze się rozglądaj wokoło! PANU gen. Jaruzelskiemu to możesz razem z tym nawiedzonym Gowinem buty czyścić jeżeli wam pozwoli! Moim marzeniem jest aby generał doczekał dnia w którym naród się obudzi i was rozliczy, módlcie się żeby ten naród nie udekorował wami drzew!

odpowiedz

12
1
~EMIN 2013-07-10 (19:57) 1 rok 3 miesiące 14 dni 15 godzin i 28 minut temu

Panie Biernacki, a kiedy to polski rząd weźmie sie za sprawy 38 mil Polaków, którzy sa podsłuchiwani i inwigilowani przez obcy wywiad i to na masowa skale. Jest pan ministrem sprawiedliwości rządu polskiego? czy pachołkiem i lub osobą na usługach obcego wywiadu usesmanów. Najwyższy czas by zbadać, co się stało z majątkiem i dorobkiem Polaków, którzy przelewali swój pot na odbudowę kraju po wojnie. Po 1989r. nagle wszystko znikło, ktoś to rozkradł ludzi pościł w skarpetkach. Trzeba to zbadać, i postawić w końcu zarzuty solidaruchom, antyplaką.

odpowiedz

23
27
~Polak 2013-07-10 (15:33) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Czerwona zaraza wciąż trzyma się w Polsce mocno. Wystarczy poczytać komentarze leśnych czerwonych dziadków pod tym artykułem. Ale powoli wymierają tak samo jak SS-mani i gestapowcy. Historia już ich oceniła, tylko nie chcą tego zobaczyć. Strach przed prawdą zamyka im oczy. Biedne czerwone leśne dziadki.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

8
1
~bej 2013-07-10 (19:23) 1 rok 3 miesiące 14 dni 16 godzin i 2 minuty temu

Czy pan Biernacki wie co to honor ? Jeśli tak to powinien natychmiast podać się do dymisji ...

odpowiedz

20
23
~ja 2013-07-10 (15:56) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 29 minut temu

Jak widze tego dziada to dostaje rozwolnienia .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
klmn 2013-07-10 (19:13) 1 rok 3 miesiące 14 dni 16 godzin i 12 minut temu

Co za media: 200 000 Polaków zarżniętych jak zwierzeta od 70 lat bez pamięci, grobów, pomników .... Sejm nie może pdjać uchwały upamiętniającej ludobójstwa ukraińskiego, bo to nie spodoba się ukraińskimoprawcom z UPA! Szerokie reportaże z Jedwabnego , gdzie ponoć Polacy spalili przy pomocy reglamentowanej hitlerowskiej benzyny 400 Żydów. Lecznie chorób na stadionach metodami afrykańskich szmanów,propagowanych przez ks. arcybiskupa lekarza medycyny.... 4 miliony młodych ludzi wygnanych na zmywak i poniewierkę... od 20 lat ciagle to samo, że Komuna...jakby to solidaruchy nie rozmontowywały Polski i nie kradły, nie kłamały...

odpowiedz

19
27
~polo 2013-07-10 (15:56) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 29 minut temu

RUSKI SZPION POWINIEN WISIEĆ !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
3
~ballantines 2013-07-10 (16:05) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 20 minut temu

dlaczego klakierze sekciarski , podpisujacy sie nickiem Polak, kasujesz moje wpisy do Ciebie? boisz sie podjac dyskusje? zasob slow masz za maly czy wiadomosci Ci brak? Mam wrazenie ze na uslugach kacykow partyjnych jestes i im sie wyslugujes, ale opluwajac innych ludzi sam nie zdobedziesz szacunku...ale...pewnie takie wytyczne masz ,co? ;-)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
1
~koza 2013-07-10 (17:26) 1 rok 3 miesiące 14 dni 17 godzin i 59 minut temu

Jestem pewna,że wy z tej BANDY solidarnościowej też staniecie przed Trybunałem Stanu za zniszczenie Polskiej Gospodarki i doprowadzenie Polski do załâ‚Źzenia niewyobrażalnego ,,i za dopuszczenie ganksterskiej i pozwolenie na oszustwa w amber gold .....

odpowiedz

23
18
~Polak 2013-07-10 (15:38) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 47 minut temu

Bronić komunisty - ruskiego pachołka to tak samo jak bronić faszysty - pachołka niemieckiego. Wstyd dla porządnego człowieka!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
7
~Krzysztof7 2013-07-10 (16:13) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 12 minut temu

ON nie musi stawać przed sądem RP- ON powinien - jako zdrajca polski i narodu polskiego być publicznie zdegradowany i powieszony. Tak powinni gozgładzic jak Nicolae Causesku. I po kłopocie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
3
~jj 2013-07-10 (16:43) 1 rok 3 miesiące 14 dni 18 godzin i 42 minuty temu

widziałem strajkujacych i ani im w głowach było pracować. Zobowiązania nie były realizowane. Spadała produkcja, rosło zagrożenie, wiec nie dziwota , że plany wprowadzenia stanu wojennego musiały byc prowadzone. Biernacki zgłupiał od tej funkcji.

odpowiedz

8
3
~Aleksander 2013-07-10 (16:15) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 10 minut temu

Dziwia mnie takie ,,bohaterskie,, wypowiedzi nt. Generała A gdzie byliście przed stanem wojennym, siedzieliscie ja mysz pod miotla a dzisiaj strugacie bohaterów!! A prawda jest jedna , żeby nie Generał, to byśmy dzisiaj badali po rusku !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
17
~odp;prawda ;; 2013-07-10 (15:47) 1 rok 3 miesiące 14 dni 19 godzin i 38 minut temu

Oczywiscie w IPN SA DOKUMENTY ZDRADY GEN.JARUZELSKIEGO-TO DOKUMENTY LOJALNOSCI DO ZSRR IEZ KC KPZR BREZNIEWA I PROSBA INTERWENCJI ARMII CZERWONEJ W POLSCE-ODRZUCONA PRZEZ KC KPZR.TO JARUZEL TWIERDZI ZE TO NIE JEGO PODPIS.OT TCHORZ,I HIPOKRYTA.WSTYD DRANIU.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~paranoja 2013-07-10 (16:34) 1 rok 3 miesiące 14 dni 18 godzin i 51 minut temu

Oni wszyscy są "ludźmi honoru": Jaruzelski, Kiszczak.... Guru Michnik powiedział, że są ludźmi honoru, więc są. Pozdrawiam wszystkich czytelników "wyborczej".

odpowiedz

4
0
~jack 2013-07-10 (16:33) 1 rok 3 miesiące 14 dni 18 godzin i 52 minuty temu

jak to jest ,że raz ruscy mówią prawdę, raz kłamią , kto to ocenia i na jakiej podstawie.a może należałoby wszystkich ukrzyżować którzy mieszkali w owym czasie w Polsce. przecież Polska była socjalistyczna, czyli obywatele też.panie Biernacki przed jakim sądem.Nasze sądy nie mogą sobie poradzić w prostych sprawach,chyba że wyrok na zamówienie polityczne, w innym wypadku jest to niemożliwe

odpowiedz