Strona główna serwisu
Zuckerberg chwali Niemców w Berlinie za otwieranie granic dla uchodźców

Zuckerberg chwali Niemców w Berlinie za otwieranie granic dla uchodźców

• Mark Zuckerberg podczas wizyty w Berlinie w ubiegłym tygodniu rozmawiał o zatrzymaniu fali nienawiści rasowej na Facebooku
• Zuckerberg spotkał się m.in. z ministrem Peterem Altmaierem
• Założyciel Facebooka pochwalił niemieckie władze za politykę otwartych drzwi wobec uchodźców
• Zuckerberg poinformował również o stworzeniu 200-osobowego zespołu do współpracy z policją na rzecz zwalczania mowy nienawiści na Facebooku w Niemczech
Mark Zuckerberg podczas wizyty w Niemczech Mark Zuckerberg podczas wizyty w Niemczech ()
Facebook zmaga się z falą nienawiści kierowaną wobec uchodźców. Zjawisko to jest szczególnie dotkliwe w Niemczech ze względu na prowadzoną przez Angelę Merkel politykę otwartych drzwi. Niemiecki władze od dłuższego czasu zaczynają naciskać na portale społecznościowe, żeby rozwiązać ten problem.

Zuckerberg przyznał w Berlinie, że Facebook nie zrobił na razie dostatecznie wiele, żeby pomóc władzom w zwalczaniu nienawiści rasowej na portalu, który w samych Niemczech ma około 21 milionów użytkowników.

- Nie ma miejsca na mowę nienawiści na Facebooku i w naszej społeczności – poinformował Zuckerberg. Dodał również, że Facebook powołał niedawno 200-osobowy zespół do współpracy z policją, który ma pomóc w zwalczaniu mowy nienawiści na portalu w Niemczech.


Powołany zespół ma szerzej spoglądać na „grupy chronione”, do których wcześniej nie zaliczano migrantów. Zuckerberg przyznał, że do zmiany podejścia doprowadziła go „nauka niemieckiej kultury i prawa”. Odniósł się też wprost do zaniedbań w zakresie zapobiegania mowie nienawiści:
- Nie mam zamiaru stwierdzać, że jesteśmy doskonali, na pewno nie jesteśmy (...) Wciąż jest wiele do zrobienia – mówił.

Założyciel Facebooka pochwalił też władze niemieckie za reakcje na kryzys imigracyjny. - Niemieckie przywództwo w kryzysie imigracyjnym, jak sądzę, było inspirujące i jest wzorem dla świata - powiedział Zuckerberg. Jednocześnie wyraził nadzieje, że Stany Zjednoczone wezmą przykład z Niemiec, wprowadzając politykę otwartych drzwi.

tvn24.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (29)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
91
~kaHa 2016-02-29 (13:12) 4 godziny i 19 minut temu

Zuckerberg i wszystko jasne!!!!!!!!! Non koment!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
84
~Kawa 2016-02-29 (12:52) 4 godziny i 39 minut temu

Obraźliwe komentarze tylko w stosunku do katolików nie są mową nienawiści.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
62
~Polka 2016-02-29 (14:13) 3 godziny i 18 minut temu

Najbardziej denerwuje mnie to, że odzywają się wszyscy bogacze, aktorzy , którzy nie mają zielonego pojęcia co się dzieje tylko słyszą , że biedne dzieci i kobiety i nic więcej! Też bym tak chciała mówić gdybym miała ochronę i w życiu kontaktu z takimi osobami też bym była taka mądra

odpowiedz

zgłoś do moderacji