Strona główna serwisu
Zmarł najstarszy człowiek świata

Zmarł najstarszy człowiek świata

W Indiach zmarł być może najdłużej żyjący człowiek na świecie - podała indyjska agencja PTI.
Habib Miyan twierdził, że ma 139 lat, choć z jego dokumentów wynika, że urodził się 20 maja 1878 roku, co oznaczałoby, że w chwili śmierci był o dziewięć lat młodszy.

Wiek Miyana nigdy nie został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Oficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. Zgodnie z danymi amerykańskiego instytutu badań gerontologicznych, obecnie najstarszym człowiekiem świata jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (302)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~patriota1 2011-03-03 (18:42) 12 godzin i 12 minut temu

w szczęściu i zdrowiu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~gość 2011-03-04 (18:30) 12 godzin i 24 minut temu

Najstarszym człowiekiem świata był Metuszelach, żyl 969 lat.Było to jeszcze przed potopem, wtedy ludzie żyli bardzo długo. Jeżeli nie wierzycie, przeczytajcie Biblie. Coraz więcej szczególów opisanych w Bibli potwierdzonych jest naukowo. Długości życia ludzi z okresu przed potopem jeszcze nie da się potwierdzić ale nauka czyni postępy. Bądźmy dobrej myśli i ufajmy Bibli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Leszek 2011-03-07 (17:22) 13 godzin i 32 minut temu

NAJDŁUŻEJ ŻYJĄ PRZECIEŻ-ŻYDZI-w Polsce..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ged 2011-03-06 (20:05) 10 godzin i 49 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~humorek 2011-03-06 (08:21) 22 godzin i 33 minut temu

musi być obowiązkowo z USA( tak jak kiedyś z ZSRR).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mati879 2011-03-06 (00:54) 6 godzin temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dfg 2011-03-06 (00:22) 6 godzin i 32 minut temu

slucham... LZ jest niesmiertelne, ponad w odpowiedziach wspomniane JPX, i dobrze mi sie slucha w odroznieniu od jakichs bajkof spod okienka w KR :) LZ zyje w duszach w odroznieniu od tych, co owej nie maja, poza slowami z jadem i chrzescijanska nienawiscia:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~draw 2011-03-05 (23:53) 7 godzin i 1 minutę temu

Autorzy artykułu wstydźcie się, napisaliście, że aktualnie najstarsza jest Edna Parker, jak można podawać takie informacje- Edna Parker zmarła w 2008 r. Słynna jakość WP, nikomu nie chciało się sprawdzić z którego roku oglądają stronę, żenada i to ma być poważny portal?!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ewka 2011-03-05 (19:58) 10 godzin i 56 minut temu

już nie ma najstarszego człowieka...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Iwona 2011-03-05 (17:52) 13 godzin i 2 minuty temu

czy to znaczy ze bede wieczna ? a moze jestem swieta ? czuje sie naprawde cudem !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Apollo 2011-03-05 (17:50) 13 godzin i 4 minuty temu

to szczera Prawda !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Andromeda 2011-03-05 (17:49) 13 godzin i 5 minut temu

ten numer jest dobry dla bezmozgowcow tylko,ale dla mozgowcow to katastrofa ! nie zemna te numery Brunner !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~abramowitch 2011-03-05 (17:45) 13 godzin i 9 minut temu

kto mysli inaczej umrze jako Glupek !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~HOMO-SAPIENS 2011-03-04 (21:36) 9 godzin i 18 minut temu

TO ZAKRAWA NA MASOCHIZM !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~[polak 2011-03-04 (18:33) 12 godzin i 21 minut temu

Nie wierzcie Amerykanom. To kłamcy i szydercy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Osa 2011-03-04 (06:28) 26 minut temu

to tak jak z czasem... zawsze jest terazniejszosc i nigdy nie ma ani przeszlosci ani przyszlosci...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Nick 2011-03-03 (23:39) 7 godzin i 15 minut temu

To teraz już nie ma najstarszego człowieka na świecie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gerontolog 2011-03-02 (19:25) 11 godzin i 29 minut temu

Co kilka kilka tygodni umiera albo najstarsza kobieta świata, albo najstarszy mężczyzna, albo najstarszy człowiek. OK. Ale w większości przypadków podawanych przez media, to nieprawda.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~złodziej z SLD 2011-03-02 (16:06) 14 godzin i 48 minut temu

już świat nie bedzie miał najstarszego człowieka świata... Wielka szkoda....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wiekowy 2011-03-02 (12:33) 18 godzin i 21 minut temu

Jakby JP II codziennie popalił w pozycji jogi skręta, pomedytował, nie żarł pieczonego, kurczaków i dziczyzny, wykąpał się parę razy w Gangesie, zainteresował tym, co miał do powiedzenia Budda, Babadżiba i inni hinduscy "duchowi przowódcy" o zdrowym ciele i zdrowym duchu, to też mógłby liczyć na długowieczność. A jak on się umartwiał w zimnych średniowiecznych katedrach, to reumatyzm, lumbago i inne przypadlości dopadły go w ramach chorób zawodowych. Sam sobie winien. Lepiej było już siedzieć w Zakopanem w pensjonacie, jeździć na nartach i szlifować te swoje teatralne sztuki - może by to ktoś w końcu wystawił... A jakby mu jeszcze towarzyszyła kobieta o, to byłby dodatkowy bonus zdrowotny!

odpowiedz