więcej

Zmarł najstarszy człowiek świata.

PAP |  dodane 2008-08-19 (16:15) 6 lat 3 miesiące 29 dni 10 godzin i 16 minut temu
drukuj

W Indiach zmarł być może najdłużej żyjący człowiek na świecie - podała indyjska agencja PTI.

Habib Miyan twierdził, że ma 139 lat, choć z jego dokumentów wynika, że urodził się 20 maja 1878 roku, co oznaczałoby, że w chwili śmierci był o dziewięć lat młodszy.

Wiek Miyana nigdy nie został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Oficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. Zgodnie z danymi amerykańskiego instytutu badań gerontologicznych, obecnie najstarszym człowiekiem świata jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker.


(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 277 78.92%
nie 74 21.08%

Przeczytaj też

Amerykanie znaleźli ciało martwego Yeti?

aktualizacja 2008-08-14 (14:10) 6 lat 4 miesiące 4 dni 12 godzin i 21 minut temu

W innych serwisach

  • WP.TV: 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie
  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (302)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~patriota1 2011-03-03 (18:42) 3 lata 9 miesięcy 15 dni 7 godzin i 49 minut temu

Ludzie powinni żyć min. 1000 lat.......a później jak kto chce
w szczęściu i zdrowiu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~gość 2011-03-04 (18:30) 3 lata 9 miesięcy 14 dni 8 godzin i 1 minutę temu

NAJSTARSZY
Najstarszym człowiekiem świata był Metuszelach, żyl 969 lat.Było to jeszcze przed potopem, wtedy ludzie żyli bardzo długo. Jeżeli nie wierzycie, przeczytajcie Biblie. Coraz więcej szczególów opisanych w Bibli potwierdzonych jest naukowo. Długości życia ludzi z okresu przed potopem jeszcze nie da się potwierdzić ale nauka czyni postępy. Bądźmy dobrej myśli i ufajmy Bibli.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Leszek 2011-03-07 (17:22) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 9 minut temu

No tak
NAJDŁUŻEJ ŻYJĄ PRZECIEŻ-ŻYDZI-w Polsce..

odpowiedz

0
0
~ged 2011-03-06 (20:05) 3 lata 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 26 minut temu

Znowu?
Ile razy można?

odpowiedz

0
0
~humorek 2011-03-06 (08:21) 3 lata 9 miesięcy 12 dni 18 godzin i 10 minut temu

Jak już umarła Francuzka to teraz najstarszy człowiek świata
musi być obowiązkowo z USA( tak jak kiedyś z ZSRR).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~mati879 2011-03-06 (00:54) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 37 minut temu

[*]

odpowiedz

0
0
~dfg 2011-03-06 (00:22) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 9 minut temu

LZ
slucham... LZ jest niesmiertelne, ponad w odpowiedziach wspomniane JPX, i dobrze mi sie slucha w odroznieniu od jakichs bajkof spod okienka w KR :) LZ zyje w duszach w odroznieniu od tych, co owej nie maja, poza slowami z jadem i chrzescijanska nienawiscia:)

odpowiedz

0
0
~draw 2011-03-05 (23:53) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 38 minut temu

najstarszy człowiek
Autorzy artykułu wstydźcie się, napisaliście, że aktualnie najstarsza jest Edna Parker, jak można podawać takie informacje- Edna Parker zmarła w 2008 r. Słynna jakość WP, nikomu nie chciało się sprawdzić z którego roku oglądają stronę, żenada i to ma być poważny portal?!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ewka 2011-03-05 (19:58) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 6 godzin i 33 minuty temu

to teraz
już nie ma najstarszego człowieka...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Iwona 2011-03-05 (17:52) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 39 minut temu

mam 78 lat ale wygladam na 23 !
czy to znaczy ze bede wieczna ? a moze jestem swieta ? czuje sie naprawde cudem !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Apollo 2011-03-05 (17:50) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 41 minut temu

sluchajcie muzyki Led Zeppelin ! przyniej czlowiek sie staje niesmiertelnym
to szczera Prawda !

odpowiedz

0
0
~Andromeda 2011-03-05 (17:49) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 42 minuty temu

kto to wymyslil..urodzic sie aby umrzec..!?
ten numer jest dobry dla bezmozgowcow tylko,ale dla mozgowcow to katastrofa ! nie zemna te numery Brunner !

odpowiedz

0
0
~abramowitch 2011-03-05 (17:45) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 46 minut temu

naszym jedynym Bogiem jest Biologia !
kto mysli inaczej umrze jako Glupek !

odpowiedz

0
0
~HOMO-SAPIENS 2011-03-04 (21:36) 3 lata 9 miesięcy 14 dni 4 godziny i 55 minut temu

DAJCIE SPOKÓJ - 100 LAT ŻYC POD RZĄDAMI PEŁO
TO ZAKRAWA NA MASOCHIZM !!!!!!!

odpowiedz

0
0
~[polak 2011-03-04 (18:33) 3 lata 9 miesięcy 14 dni 7 godzin i 58 minut temu

NIE WIERZCIE AMERYKANOM
Nie wierzcie Amerykanom. To kłamcy i szydercy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Osa 2011-03-04 (06:28) 3 lata 9 miesięcy 14 dni 20 godzin i 3 minuty temu

Zawsze ktos jest najstarszy...
to tak jak z czasem... zawsze jest terazniejszosc i nigdy nie ma ani przeszlosci ani przyszlosci...

odpowiedz

0
0
~Nick 2011-03-03 (23:39) 3 lata 9 miesięcy 15 dni 2 godziny i 52 minuty temu

To teraz już nie ma najstarszego człowieka na świecie?

odpowiedz

0
0
~gerontolog 2011-03-02 (19:25) 3 lata 9 miesięcy 16 dni 7 godzin i 6 minut temu

nie wierzę
Co kilka kilka tygodni umiera albo najstarsza kobieta świata, albo najstarszy mężczyzna, albo najstarszy człowiek. OK. Ale w większości przypadków podawanych przez media, to nieprawda.

odpowiedz

0
0
~złodziej z SLD 2011-03-02 (16:06) 3 lata 9 miesięcy 16 dni 10 godzin i 25 minut temu

szkoda
już świat nie bedzie miał najstarszego człowieka świata... Wielka szkoda....

odpowiedz

0
0
~wiekowy 2011-03-02 (12:33) 3 lata 9 miesięcy 16 dni 13 godzin i 58 minut temu

Hindus dbał o zdrowie, a nie o względy w niebie
Jakby JP II codziennie popalił w pozycji jogi skręta, pomedytował, nie żarł pieczonego, kurczaków i dziczyzny, wykąpał się parę razy w Gangesie, zainteresował tym, co miał do powiedzenia Budda, Babadżiba i inni hinduscy "duchowi przowódcy" o zdrowym ciele i zdrowym duchu, to też mógłby liczyć na długowieczność. A jak on się umartwiał w zimnych średniowiecznych katedrach, to reumatyzm, lumbago i inne przypadlości dopadły go w ramach chorób zawodowych. Sam sobie winien. Lepiej było już siedzieć w Zakopanem w pensjonacie, jeździć na nartach i szlifować te swoje teatralne sztuki - może by to ktoś w końcu wystawił... A jakby mu jeszcze towarzyszyła kobieta o, to byłby dodatkowy bonus zdrowotny!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 16 godzin i 7 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 16 godzin i 26 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 16 godzin i 36 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 14 godzin i 31 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 14 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28494