Strona główna serwisu
Zbigniew Ziobro odpowiada komisarzowi UE. "Nie mam Pańskiego tupetu"

Zbigniew Ziobro odpowiada komisarzowi UE. "Nie mam Pańskiego tupetu"

• Zbigniew Ziobro napisał list otwarty do komisarza Unii Europejskiej
• List minister sprawiedliwości jest odpowiedzią na ostatni wywiad Oettingera
• W wywiadzie dla "FAS" Oettinger opowiedział się za objęciem Polski nadzorem KE
• Guenther Oettinger jako powód podał zmiany w mediach
• Ziobro: "Nie mam Pańskiego tupetu, żeby pouczać Niemców"
Na wstępie minister sprawiedliwości zaznaczył, że sam "nie ma zwyczaju odpowiadać na niemądre uwagi o Polsce wypowiadane przez zagranicznych polityków, bo świadczą one o nich samych", ale w tym przypadku poczuł się sprowokowany i postanowił zareagować.

"Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budzą wśród Polaków jak najgorsze skojarzenia. Także moje. Jestem wnukiem polskiego oficera, który w czasie II wojny światowej walczył w podziemnej Armii Krajowej z 'niemieckim nadzorem'" - tłumaczy Ziobro.

Zbigniew Ziobro odniósł się także do ostatnich napaściach na tle seksualnym na kobiety w Niemczech. "Wydarzenia, które budzą obawę także o bezpieczeństwo przebywających w Niemczech Polaków, zostały na kilka dni zatajone przez niemieckie media. Były minister spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich nazwał to wręcz kartelem milczenia. Cenzurowanie tych informacji przez niemieckie media wprawiło w osłupienie opinię publiczną na świecie" - pisze polski minister.


Dalej Ziobro stwierdza: "Doszedłem do przykrego wniosku, że łatwiej Panu mówić o fikcyjnych zagrożeniach dla wolności mediów w innych krajach niż piętnować cenzurę w swojej ojczyźnie".

Następnie minister sprawiedliwości kieruje do komisarza Unii Europejskiej pytanie, dlaczego nie reagował, gdy "agenci służb specjalnych wdarli się do redakcji jednego z największych tygodników w Polsce 'Wprost' i szarpali się z jego redaktorem naczelnym, żeby wydrzeć mu przenośny komputer z nagraniami kompromitującymi ówczesny rząd, na czele którego stał obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk?", a także gdy "ponad 80 polskich dziennikarzy i prawników, którzy zajmowali się sprawą kompromitujących poprzedni rząd nagrań znalazło się na podsłuchu?".

W dalszej części listu Ziobro przywołuje niemieckie powiedzenie "cuius regio - eius radio" (czyja władza - tego radio - red.). Zaznacza także, ze ustawa o mediach, nad którą pracuje polski rząd, "przewiduje znacznie bardziej demokratyczne rozwiązania".


Na koniec minister sprawiedliwości stwierdza, że "nie mam tupetu, żeby pouczać Niemców, by przyjęli podobne zasady". - Nie będę też wzywać, by w związku z cenzurą informacji o sylwestrowych atakach opuszczać niemiecką flagę do połowy masztu - tak, jak to Pan proponował kiedyś uczynić z flagami państw Unii Europejskiej, które są zadłużone wobec Niemiec - kontynuuje Ziobro i prosi komisarza UE o większą powściągliwość oraz obiektywizm.

Propozycja Oettingera

Komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger opowiedział się na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS) za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej. Jako powód podał m.in. zmiany w mediach. Niemiecki polityk zaznaczył, że podczas wyznaczonego na 13 stycznia posiedzenia Komisji Europejskiej opowie się za takim rozwiązaniem.

- Wiele przemawia za uruchomieniem teraz mechanizmu kontroli praworządności i objęciem Warszawy nadzorem - powiedział Oettinger w rozmowie z gazetą, będącą niedzielnym wydaniem "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Materiał opublikowano na pierwszej stronie pod tytułem "Europa wywiera presję na Polskę".

FAS w swoim artykule przypomina także list w tej sprawie wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Timmermans podkreślił w nim znaczenie wolności i pluralizmu mediów.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2323)
Nie zgadzam się z opinią
501
Zgadzam się z opinią
4073
~gosc 2016-01-09 (19:59) 9 godzin i 38 minut temu

Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
345
Zgadzam się z opinią
3062
~Polak 2016-01-09 (19:59) 9 godzin i 38 minut temu

Brawo! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
211
Zgadzam się z opinią
2178
~idler 2016-01-09 (19:58) 9 godzin i 39 minut temu

brawo, prawdziwy mąż stanu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
150
Zgadzam się z opinią
2003
~f 2016-01-09 (19:59) 9 godzin i 38 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
129
Zgadzam się z opinią
1585
~Wojciech 2016-01-09 (20:04) 9 godzin i 33 minut temu

Podzielam Pana stanowisko. Takich argumentów należy używać w dyskusjach z Niemcami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
116
Zgadzam się z opinią
1492
~123.... 2016-01-09 (20:05) 9 godzin i 32 minut temu

Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. W końcu rząd który nie liże d.........y Niemcom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
124
Zgadzam się z opinią
1487
~Warszawiak 2016-01-09 (20:04) 9 godzin i 33 minut temu

Brawo minister Ziobro! Jako syn warszawiaków ktorzy przeżyli Powstanie Warszawskie i zostali wywiezienie do niemieckich obozów koncentracyjnych popieram!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
127
Zgadzam się z opinią
1376
~krzychu 2016-01-09 (20:05) 9 godzin i 32 minut temu

Panie Ziobro. Bardzo Pana nie lubię,ale popieram w tej wypowiedzi. Myślę,że cała ta zadyma sprowokowana jest przez Pana Donalda. Mam nadzieję,że odpowie za swoje rządy i wszystko to niezgodne z prawem co brał na siebie (tak mówił)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
106
Zgadzam się z opinią
1334
~anna 2016-01-09 (20:04) 9 godzin i 33 minut temu

brawo, jestem mile zaskoczona

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
107
Zgadzam się z opinią
1327
~zrg 2016-01-09 (19:52) 9 godzin i 45 minut temu

ów komisarz potwierdza przypuszczenia Polaków, że do tej POry POlską rządzili agenci STASSI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
116
Zgadzam się z opinią
1281
~POLKA 2016-01-09 (19:54) 9 godzin i 43 minut temu

Tadla juz nie potrafiła wstrzynywać sie , jak oni bardzo wszyscy nienawidza PISU no chyba to tylko ze strachu ale brawo PIS , KARAC WSZYSTKICH WINNYCH

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
156
Zgadzam się z opinią
1276
~hiacynta599 2016-01-09 (20:18) 9 godzin i 19 minut temu

Zastanawim się jakiej narodowości są ludzie, którzy na POLSKIM portalu minusują wypowiedzi Polaków. Brawo panie Ziobro, brawo i jeszcze raz BRAWO !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28

Nie zgadzam się z opinią
102
Zgadzam się z opinią
1209
~zzr 2016-01-09 (20:03) 9 godzin i 34 minut temu

te hitler syny chca nani rzadzic ? niech zajma sie swoimi eee czy iii migrantami Ziobro nie daj sie chlopie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
109
Zgadzam się z opinią
1146
~brawo 2016-01-09 (19:54) 9 godzin i 43 minut temu

Brawo, brawo, brawo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
1078
~zkkow 2016-01-09 (20:01) 9 godzin i 36 minut temu

wreszcie ktoś się odważył bronić polskich interesów i dobrze bo niedługo zaczną zaglądać nam do garów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
65
Zgadzam się z opinią
1022
~obserwator 2016-01-09 (19:54) 9 godzin i 43 minut temu

UE się rozpadnie tak jak wszystkie inne unie walutowe w przeszłości. Pytanie kto na tym zarobi a kto straci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
820
~sewet 2016-01-09 (20:27) 9 godzin i 10 minut temu

czas najwyższy aby nie tylko Niemcy ale inni przedstawiciele Unii zrozumieli że Polska to kraj !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
818
~Tadeusz 2016-01-09 (20:17) 9 godzin i 20 minut temu

Brawo , a teraz należy rozliczyć tych POlaków którzy inspirują tą nagonkę na nasz kraj

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
627
~George 46 2016-01-09 (20:01) 9 godzin i 36 minut temu

B. dobra reprymenda. W Polsce demokracja ma się dobrze, natomiast w Niemczech, nie. Przykład, ostatnie "występy" zaproszonych muzułmańskich imigrantów i przemilczane przez niemieckie media i niemiecką policję.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
593
albertjuchniewicz 2016-01-09 (20:19) 9 godzin i 18 minut temu

Ziobro robi porządek z aferzystami .

odpowiedz