więcej

Wyleciał z pracy, bo skrytykował szefa na YouTube.

PAP | dodane 2009-11-08 (22:05)
drukuj

Rosyjski milicjant został zwolniony ze służby po tym, gdy w serwisie internetowym YouTube oskarżył przełożonych o różnego rodzaju nadużycia. Władze zarzuty odrzuciły.

Major milicji z Noworosyjska (port nad Morzem Czarnym) Aleksiej Dymowski zamieścił w internecie siedmiominutowy klip, w którym krytykuje swoich szefów. Zarzuca im, że zmuszają go do pracy w weekendy za nikczemne wynagrodzenie, każąc przy tym wykrywać fikcyjne przestępstwa. Jednocześnie uniemożliwiają mu ubieganie się o odszkodowanie za odniesione obrażenie.

Swój apel major skierował do premiera Rosji Władimira Putina. Podkreślił, że chce pokazać od wewnątrz życie milicji w Rosji. Zarzuca przełożonym ignorancję i lekkomyślność szefów. Argumentuje, że z ich powodu giną podwładni.

Nagranie Dymowskiego w internecie było oglądane niemal 200 000 razy - podały rosyjskie media.

Walerij Gribakin - rzecznik ministra spraw wewnętrznych Raszida Nurgalijewa - poinformował, że zarzuty majora zostaną zbadane. Dochodzenie, jak pisze Reuters, miało się rozpocząć w poniedziałek, a jego wyniki miano przedstawić premierowi Putinowi i prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi.

Dwie godziny później ten sam rzecznik powiedział, że dochodzenie zakończono i że oficer został zwolniony za "zniesławienie i działania, które szargają honor milicji".

W wypowiedzi dla rozgłośni Echo Moskwy Dymowski mówi, ze obawia się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.


(oso)

oceń
11
0
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~obserwator cyrku [2009-11-09 05:36]

śledztwo trwało 2 godziny??!!
tak szybko to nawet turbodymoman by nie dał rady... :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~jimi [2009-11-09 09:29]

Mógł przecież wziąć przykład od oficerów armii USA.
A tak skarżypyta naskarżył, popłakał się i wyleciał z roboty.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Piotr [2009-11-09 05:49]

Całkiem jak u nas -
Tusk wywalił Kamińskiego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~PubEne [2009-11-09 09:23]

Kacapskie bydło jednak jest niereformowalne,
kolejny kacapski niewolnik dał wyraz swojej wiary w dobrego cara i złych bojarów.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Pan Sułek [2009-11-09 04:17]

Polska.
Jakby tak tylko było by można toby rodzina Kaczyńskich większość Polaków z Polski wyrzuciła za to że ich nie kochamy tyle tam na You Tubie jest śmiesznych filmików o nich.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~art [2009-11-08 23:10]

" honor " rosyjskiej milicji ?
Coz tam wiedza o honorze ?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~dr.Wasyl [2009-11-09 05:20]

Wyleciał z pracy, bo skrytykował szefa na YouTube
NIECH SIE CIESZY,ŻE NIE DOSTAŁ ZAWAŁU SERCA-OŁOWIOWEGO.!!!!!!! TO JEST MODNE W KOMUNIŹMIE........

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Majka [2009-11-09 04:52]

Wyleciał z pracy
Nie trzeba jechac do Rosji u nas jest tak samo.Nie podobało mi się wiele rzeczy w tym nepotyzm, przerost zatrudnienia,brak umiejetności kierowania zakładem ( z przykładami) i co ma pani kumpli w Ratuszu i wszystki zostało wywrócone na opak.I tak ja staciłam pracę za nuzasadnioną krytykę jej wysokości a ona nadal bryluje.Mam nadzięję że zmieni sie ekipa to ją zmiecie.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Dymitr [2009-11-09 03:46]

Dolzen byl molciat' szliucha
a tak teper pogibniosz

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kor-zet [2009-11-09 03:20]

to prawda !!!
kto był w Rosji ten wie że milicja może wszystko. A w Rosji funkcjonuje powiastka o tym jak zwykły milicjant (krawężnik) napisał podanie -"Z powodu problemów finansowych proszę o przeniesienie do DPS (ich drogówka)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~woj [2009-11-09 02:37]

piata kolumna
Dymowski to nie rosjanin .to nieslubny syn kaczynskiego

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~as [2009-11-09 00:30]

DLATEGO WLASNIE RZADY MUSZA REGULOWAC
INTERNET. TERAZ TO DZIKI ZACHOD KAZDY MOZE POWIEDZIEC CO CHCE.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~koroner [2009-11-08 23:54]

Tam są normalni ludzie!!!
To wystarczy, aby rozpieprzyć tę hołotę!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Pytatiel? [2009-11-08 23:51]

Kto kogo skopiował Maajor Milicji Donalda Tuska
CZY DONALD TUSK MAJORA MILICJI. Zastanawia się teraz odwołany Mariusz Kamiński

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lalaz [2009-11-08 23:35]

choćby w polsce
prawo jest tylko dla biednych, bogaty robi co chce i nikt mu nic nie zrobi

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tomekk [2009-11-08 23:25]

jak sie chce to mozna !!
uczmy sie od rosjan - w dwie godziny sprawdzic taka sprawe,, a u nas sprawy sadowe ciagna sie latami i bez rezultatow...ile to pieniedzy podatnika zaoszczedzone..a wynik ? no coz, kto powiedzial ze ma byc sprawiedliwy? moze jest moze nie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KAMYK [2009-11-08 22:32]

UKOCHANY KRAJ.....:)
mógł sie napierw zastanowic co robi...a nie teraz martwic sie o rodzine....tym bardziej ze wie o tym ze mieszka w dzikim kraju...a tam kulka w łeb to nie problem...:)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~koko [2009-11-08 22:41]

A u nas ...
... nie tylko w Policji za krytykę szefa wylecimy / a jeszcze do tego, gdy nasze poglądy polityczne są inne/.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 935