Strona główna serwisu
Wybory na Słowacji. Partia premiera Roberta Fico wygrywa, ale bez bezwzględnej większości

Wybory na Słowacji. Partia premiera Roberta Fico wygrywa, ale bez bezwzględnej większości

• Ugrupowanie SMER-SD wygrało wybory parlamentarne na Słowacji
• Partia nie zdobyła jednak bezwzględnej większości parlamentarnej
• Premier Fico zapowiedział, że podejmie próbę utworzenia nowego rządu
• Będzie to jednak skomplikowane, bo do parlamentu wejdzie co najmniej osiem partii
Robert Fico Robert Fico ()
Przywódca lewicowej partii SMER-SD, dotychczasowy premier Robert Fico zapowiedział, że podejmie próbę utworzenia nowego rządu. W sobotnich wyborach parlamentarnych jego partia zdobyła najwięcej głosów, ale nie zdobyła bezwzględnej większości.

Fico określił wyniki wyborów, w rezultacie których do parlamentu wejdzie co najmniej osiem partii, jako "bardzo skomplikowane". Dodał, że sformowanie nowego gabinetu "zajmie trochę czasu".

Po przeliczeniu wyników z ponad 50 proc. okręgów wyborczych SMER-SD ma 29,3 proc. głosów, liberalna SaS 10,5 proc., konserwatyści z partii OLaNO 10,4 proc. a nacjonaliści z SNS 8,9 proc. Niewiele gorszy rezultat uzyskała skrajnie prawicowa, nacjonalistyczna partia LSNS - 8,4 proc.


Na dalszych miejscach znalazły się: działająca na rzecz współpracy mniejszości węgierskiej i etnicznych Słowaków partia Most-Hid (6,5 proc. głosów), centrowa Siet' (Sieć) - 5,4 proc. i chrześcijańsko-demokratyczna KDH 5,1 proc.

Ostateczne wyniki wyborów spodziewane są w sobotę po południu lub w niedzielę nad ranem.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (29)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
110
~aleksy 2016-03-06 (11:22) 21 godzin i 28 minut temu

i to się nazywa demokracja......natomiast jakieś nakazy od Merkel czy z Brukseli zalatują dyktaturą......Każde państwo na 1 miejscu powinno mieć dobro i przyszłość swoich obywateli, a nie zagraniczną dyktaturę jakiś homo-lewaków bredzących o poprawności politycznej i dobrodziejstwem islamu zalewającym Europę.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
96
~prawo 2016-03-06 (10:32) 22 godzin i 18 minut temu

Powinni zrobic koalicje przeciwko lewakom

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
71
~czacha 2016-03-06 (11:16) 21 godzin i 34 minut temu

a Petru o tym wie??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1