Strona główna serwisu
Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio ZET, które zawiadomiło o MSZ i Prokuraturę Generalną o szokujących zdjęciach w sieci.
Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy.

Dwa zdjęcia mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Profil założył na początku zeszłego roku. Zdjęcia opublikował miesiąc temu. Mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl, że zdjęcia z pewnością nie wyciekły z polskiego materiału dowodowego. - Nie ma więc podstaw prawnych do wszczęcia śledztwa w sprawie przecieku - powiedział. Dodał, że "odpowiednie służby" zajmą się sprawą.


Radio ZET wysłało na adres podamy przez blogera, który opublikował drastyczne zdjęcia, pytania: m.in. w jakich okolicznościach dotarł do zdjęć, kto mu je dał, dlaczego je zamieścił w sieci i czy wziął pod uwagę uczucia rodzin? Wróciła informacja, że adres mailowy jest nieaktywny.
Radio Zet, Dziennik.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1303)
Nie zgadzam się z opinią
389
Zgadzam się z opinią
1285
~rozsądny 2012-10-16 (19:36) 11 godzin i 38 minut temu

Mnie te zdjęcia nie przeraziły. Może dlatego, że dwadzieścia kilka lat jeździłem karetką pogotowia. Byłem na miejscu bardzo wielu wypadków drogowych, kilku kolejowych, także takich z ofiarami śmiertelnymi. I zapewniam Was, że ciała ofiar niektórych z tych wypadków drogowych wyglądały o wiele bardziej drastycznie. Przeraziło mnie natomiast co innego: głupota komentarzy tu napisanych przez przeciwników PIS-u (rodem niekoniecznie przecież z PO) oraz komentarze zwolenników PIS-u i spiskowej teorii świata oraz przeciwników PO. Do pierwszych apeluję - więcej szacunku dla bliźnich. Drugim powtarzam - więcej szacunku dla bliźnich. A taki stan ofiar katastrofy lotniczej - nie świadczy o zamachu czy wybuchu. Ani o Wielkim Wybuchu, ani o żadnym innym. Te zdjęcia to żaden dowód zamachu! Przy prędkości poziomej około 250 km/h samolot uderza w ziemię w locie odwróconym - czyli swoją najsłabiej chronioną strukturą ("sufitem") kabiny pasażerskiej. Do tego trzeba też dodać prędkość pionową upadku. Pomnóżmy to przez masę samolotu (jednak kilkadziesiąt ton) - a otrzymamy energię kinetyczną. Samolot się rozpada i już niczym niechronione ciała przypięte do luźnych foteli uderzają o ziemię. Dodatkowo ranione są przez rozerwane blachy poszycia, rozbite szkło, inne fotele, elementy wyposażenia kabiny, itp. To, że niektóre ciała nie mają rąk, nóg czy głowy - to nie dowód na wybuch. To jak najbardziej normalne. Martwi mnie jedno: jak długo jeszcze Polacy będą udowadniać tezę, że są najwspanialszym narodem ale tylko w niewoli - podczas zaborów, okupacji, wojny. Jak długo jeszcze będzie trwać ta ogłupiająca wojna polsko-polska. Woja oszołomów na słowa, komentarze, zarzuty, wyzwiska... Czy do momentu aż w końcu znów popadniemy jako naród w jakąś niedolę, niewolę? I wtedy nie będzie już "komuchów", PO, PIS. Wszyscy znowu "przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami"?! Przecież od 1989 roku przeżyliśmy już tyle rządów. Były i rządy SLD, był rząd PIS-u, teraz jest PO. I kilka innych. Wszyscy zrobili nam niesamowicie dobrze! "Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej" :-D Pieniacze i oszołomy z jednej i z drugiej strony (oraz z innych stron) - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! Pokażcie wreszcie światu, że Polacy potrafią być również wspaniałym i mądrym narodem w czasie pokoju i wolności. Tylko, że ktoś kiedyś nas roztropnie przestrzegał: "pamiętajcie - wolność jest dla ludzi mądrych..." To tyle. Pozdrawiam Wszystkich. Bez wyjątku!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 81

Nie zgadzam się z opinią
308
Zgadzam się z opinią
1006
~pol 2012-10-16 (23:23) 7 godzin i 51 minut temu

te zdjecia pol-nagich, bez konczyn, zbrukanych krwi polskich bohaterow ktorzy stali na strazy Polski wolnej i wiernej powinien zobaczyc kazdy Polak zeby zrozumiec do czego doprowadzil sojusz pełowsko-zdradziecki !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
500
~ag 2012-10-16 (21:49) 9 godzin i 25 minut temu

................to był ZAMACH i tyle...............BOLSZEWIKI robią sobie żarty z POSKI.............a NATO gówno robi .......... komu potrzebne NATO i UNIA EUROPEJSKA ..................zamordowano PREZYDENTA POLSKI a siły sprzymieżone mają to w dupie ................. w POLSCE nie ma DEMOKRACJI rządzą nami POstkomunisci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4