więcej

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych.

Radio Zet, Dziennik.pl |  dodane 2012-10-16 (16:40) 2 lata 2 miesiące 4 dni 5 godzin i 10 minut temu
drukuj

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio ZET, które zawiadomiło o MSZ i Prokuraturę Generalną o szokujących zdjęciach w sieci.

Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy.

Dwa zdjęcia mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Profil założył na początku zeszłego roku. Zdjęcia opublikował miesiąc temu. Mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl, że zdjęcia z pewnością nie wyciekły z polskiego materiału dowodowego. - Nie ma więc podstaw prawnych do wszczęcia śledztwa w sprawie przecieku - powiedział. Dodał, że "odpowiednie służby" zajmą się sprawą.

Radio ZET wysłało na adres podamy przez blogera, który opublikował drastyczne zdjęcia, pytania: m.in. w jakich okolicznościach dotarł do zdjęć, kto mu je dał, dlaczego je zamieścił w sieci i czy wziął pod uwagę uczucia rodzin? Wróciła informacja, że adres mailowy jest nieaktywny.


(msz, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1136 46.24%
nie 1321 53.76%

Przeczytaj też

Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

dodane 2012-10-19 (17:41) 2 lata 2 miesiące 1 dzień 4 godziny i 9 minut temu

Komitet Śledczy FR: zdjęcia nie pochodzą z materiałów rosyjskiego śledztwa

aktualizacja 2012-10-17 (16:29) 2 lata 2 miesiące 3 dni 5 godzin i 21 minut temu

Utajniono zdjęcia satelitarne z dnia katastrofy pod Smoleńskiem

dodane 2012-10-17 (00:05) 2 lata 2 miesiące 3 dni 21 godzin i 45 minut temu

Seremet zapyta Komitet Śledczy Rosji o drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej

dodane 2012-10-16 (20:40) 2 lata 2 miesiące 4 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Pełnomocnik J. Kaczyńskiego: czy to zdjęcia z kancelarii tajnej?

dodane 2012-10-16 (19:46) 2 lata 2 miesiące 4 dni 2 godziny i 4 minuty temu

Radosław Sikorski apeluje o niepublikowanie drastycznych zdjęć ze Smoleńska

dodane 2012-10-16 (17:45) 2 lata 2 miesiące 4 dni 4 godziny i 5 minut temu

Nie było pewności, że w trumnie prezydenckiej leży Lech Kaczyński

dodane 2012-10-09 (06:33) 2 lata 2 miesiące 11 dni 15 godzin i 17 minut temu

"Według rosyjskiej prokuratury do katastrofy doszło 20 kwietnia"

dodane 2012-10-08 (02:23) 2 lata 2 miesiące 12 dni 19 godzin i 27 minut temu

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej chce kolejnych ekshumacji

dodane 2012-10-06 (16:40) 2 lata 2 miesiące 14 dni 5 godzin i 10 minut temu

Jan Pospieszalski: w Smoleńsku jest mroczna tajemnica

dodane 2012-10-01 (19:01) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 49 minut temu

materiał foto

Marta Kaczyńska wspomina rodziców

dodane 2012-04-11 (15:43) 2 lata 8 miesięcy 9 dni 6 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1303)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1284
389
~rozsądny 2012-10-16 (19:36) 2 lata 2 miesiące 4 dni 2 godziny i 14 minut temu

Mnie te zdjęcia nie przeraziły. Może dlatego, że dwadzieścia kilka lat jeździłem karetką pogotowia. Byłem na miejscu bardzo wielu wypadków drogowych, kilku kolejowych, także takich z ofiarami śmiertelnymi. I zapewniam Was, że ciała ofiar niektórych z tych wypadków drogowych wyglądały o wiele bardziej drastycznie. Przeraziło mnie natomiast co innego: głupota komentarzy tu napisanych przez przeciwników PIS-u (rodem niekoniecznie przecież z PO) oraz komentarze zwolenników PIS-u i spiskowej teorii świata oraz przeciwników PO. Do pierwszych apeluję - więcej szacunku dla bliźnich. Drugim powtarzam - więcej szacunku dla bliźnich. A taki stan ofiar katastrofy lotniczej - nie świadczy o zamachu czy wybuchu. Ani o Wielkim Wybuchu, ani o żadnym innym. Te zdjęcia to żaden dowód zamachu! Przy prędkości poziomej około 250 km/h samolot uderza w ziemię w locie odwróconym - czyli swoją najsłabiej chronioną strukturą ("sufitem") kabiny pasażerskiej. Do tego trzeba też dodać prędkość pionową upadku. Pomnóżmy to przez masę samolotu (jednak kilkadziesiąt ton) - a otrzymamy energię kinetyczną. Samolot się rozpada i już niczym niechronione ciała przypięte do luźnych foteli uderzają o ziemię. Dodatkowo ranione są przez rozerwane blachy poszycia, rozbite szkło, inne fotele, elementy wyposażenia kabiny, itp. To, że niektóre ciała nie mają rąk, nóg czy głowy - to nie dowód na wybuch. To jak najbardziej normalne. Martwi mnie jedno: jak długo jeszcze Polacy będą udowadniać tezę, że są najwspanialszym narodem ale tylko w niewoli - podczas zaborów, okupacji, wojny. Jak długo jeszcze będzie trwać ta ogłupiająca wojna polsko-polska. Woja oszołomów na słowa, komentarze, zarzuty, wyzwiska... Czy do momentu aż w końcu znów popadniemy jako naród w jakąś niedolę, niewolę? I wtedy nie będzie już "komuchów", PO, PIS. Wszyscy znowu "przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami"?! Przecież od 1989 roku przeżyliśmy już tyle rządów. Były i rządy SLD, był rząd PIS-u, teraz jest PO. I kilka innych. Wszyscy zrobili nam niesamowicie dobrze! "Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej" :-D Pieniacze i oszołomy z jednej i z drugiej strony (oraz z innych stron) - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! Pokażcie wreszcie światu, że Polacy potrafią być również wspaniałym i mądrym narodem w czasie pokoju i wolności. Tylko, że ktoś kiedyś nas roztropnie przestrzegał: "pamiętajcie - wolność jest dla ludzi mądrych..." To tyle. Pozdrawiam Wszystkich. Bez wyjątku!

odpowiedz

pokaż 81 ukrytych odpowiedzi

1006
306
~pol 2012-10-16 (23:23) 2 lata 2 miesiące 3 dni 22 godziny i 27 minut temu

te zdjecia pol-nagich, bez konczyn, zbrukanych krwi polskich bohaterow ktorzy stali na strazy Polski wolnej i wiernej powinien zobaczyc kazdy Polak zeby zrozumiec do czego doprowadzil sojusz pełowsko-zdradziecki !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

500
39
~ag 2012-10-16 (21:49) 2 lata 2 miesiące 4 dni i 1 minutę temu

................to był ZAMACH i tyle...............BOLSZEWIKI robią sobie żarty z POSKI.............a NATO gówno robi .......... komu potrzebne NATO i UNIA EUROPEJSKA ..................zamordowano PREZYDENTA POLSKI a siły sprzymieżone mają to w dupie ................. w POLSCE nie ma DEMOKRACJI rządzą nami POstkomunisci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

213
32
~damian 2012-10-17 (03:54) 2 lata 2 miesiące 3 dni 17 godzin i 56 minut temu

sikorski typolska szato mam nadzieje ze los cie osadzi

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

126
30
~darek 2012-10-16 (20:45) 2 lata 2 miesiące 4 dni 1 godzinę i 5 minut temu

Nadchodzi wojna ludzie kupujcie cukier i chleb

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

262
179
~Pan Sułek 2012-10-16 (16:58) 2 lata 2 miesiące 4 dni 4 godziny i 52 minuty temu

Tego się można było spodziewać.Wszak prawda ma nas wyzwolić raz i na zawsze.Wszystkie materiały dotyczące tej ponurej sprawy powinny ujrzeć światło dzienne a najbardziej treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci Kaczyńskich.

odpowiedz

pokaż 22 ukryte odpowiedzi

195
113
~marianna 2012-10-16 (18:19) 2 lata 2 miesiące 4 dni 3 godziny i 31 minut temu

Jakim trzeba być człowiekiem, jak bardzo wypranym z uczuć i takiej zwykłej, ludzkiej przyzwoitości, żeby publikować te zdjęcia?! Żenada! Nigdy nie ceniłam J.K. jako prezydenta, ale tak jemu, jak i wszystkim innym należy się szacunek i SPOKÓJ w grobach. A kim trzeba być, aby goniąc za sensacją, napawać się widokiem zmasakrowanych ciał? Obejrzeliście dokładnie? Oby się wam w nocy przyśniło...

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

92
11
~Polak 2012-10-16 (18:27) 2 lata 2 miesiące 4 dni 3 godziny i 23 minuty temu

Dopiero po obejrzeniu tych zdjęć uświadomiłem sobie, co tam się wydarzyło... Straszne.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

89
14
~herman 2012-10-16 (17:34) 2 lata 2 miesiące 4 dni 4 godziny i 16 minut temu

Zdjęci należałoby pokazać w telewizji, po dwudziestej czwartej, może byłoby to przekonujące dla nieprzekonanych!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

104
31
~prawda 2012-10-16 (22:27) 2 lata 2 miesiące 3 dni 23 godziny i 23 minuty temu

Należy zatrzymać człowieka który udostępnił te zdjęcia i zapytać się kto mu zapłacił za ich publikację i sugerowanie zamachu.Gdyby on naprawdę chciał je sprzedać to by próbował to zrobić już dawno.

odpowiedz

126
57
~półgłówek 2012-10-16 (18:37) 2 lata 2 miesiące 4 dni 3 godziny i 13 minut temu

Oglądnąłem zdjęcia i zastanawiam się kto mógł to przeżyć by do niego strzelać jak to mówi maciarewicz ?!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

83
15
~Xaveri 2012-10-16 (18:55) 2 lata 2 miesiące 4 dni 2 godziny i 55 minut temu

Trupom spokój (Twój) jest obojętny, a im jest wszystko jedno... im należy się prawda o tym co się stało i w co Polska i Polacy są wrabiani przez służby specjalne różnych państw i państewek...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

73
8
~POdnozekPutina 2012-10-16 (23:15) 2 lata 2 miesiące 3 dni 22 godziny i 35 minut temu

Ups. Nie zbadaliśmy miejsca katastrofy. Ups. Zniszczył nam się wrak. Ups. Postawiliśmy go tak aby niszczał. Ups. Fałszujemy dokumentację i kłamiemy. Pytanie co jeszcze zrobią Rosjanie, aby upokorzyć Polskę w katastrofie smoleńskiej. Rosjanie plują nam w twarz, a nasz rząd i prezydent udają, że deszcz pada. Rządzi tam dziś klika oligarchów bezpieczniackich, którzy dorwali się do władzy mordując własnych obywateli w zamachach terrorystycznych. Przypomnijmy: to ludzie Federalnej Służby Bezpieczeństwa dokonali zamachów w 1999 r. na własnych obywateli. Winą obarczyli "czeczeńskich terrorystów". Dało to pretekst do drugiej wojny czeczeńskiej, która pozwoliła zrobić z małoznanego pułkownika FSB zbawcę narodu, silnego człowieka, który broni Rosjan. Aleksander Litwinienko, były oficer KGB i FSB uciekł na Zachód i z detalami opisał szczegóły zbrodni Putina w książce "Wysadzić Rosję". W 2006 r., już jako obywatel Wielkiej Brytanii, został zamordowany przez wysłanników Kremla. Jego zabójcy zbiegli do Rosji. Brytyjski rząd bynajmniej nie udał, że nie wie kto zamorodował Litwinienkę. Przeprowadził śledztwo i zażądał ekstradycji morderców, po odmowie wydania ich przez Rosję, wprowadził retorsje, wydalił rosyjskich dyplomatów. Co robi polski rząd? Oddaje wyłączność na śledztwo Rosji, łamiąc polskie prawo. Lekceważy kolejne działania Rosji dowodzące, że funkcjonariusze tego kraju pozorują śledztwo i fałszują i niszczą dowody. Rosjanie są specami od dezinformacji i rozgrywek politycznych. Prowokacyjne wypuszczenie zdjęć miało cel. Na pewno chodziło o wywołanie dyskusji w Polsce na temat smoleńska. Prosta analiza faktów, które wydarzyły się w ostatnich tygodniach dowodzi, że brak katastrofy smoleńskiej jako tematu wiodącego w rozgrywce o władzę w Polsce osłabił notowania rządu Tuska, a wzmocnił opozycję. PiS schował Antoniego Macierewicza, który - w świadomości większości Polaków jest oszołomem, a zajął się gospodarką. Działania Rosjan doprowadzą do powrotu tematu smoleńskiego. Rząd Tuska i prezydent Komorowski, czy tego chcą czy nie są beneficjentem rosyjskiej polityki. Powrót tematu smoleńskiego odwraca uwagę od pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju, podwyżek podatków, których dokonuje rząd. Zapewne chodzi też o wyprowadzenie z równowagi Jarosława Kaczyńskiego, który wie, że wyciekły zdjęcia z sekcji zwłok jego brata. Gra Rosjan jest ryzykowna, a celów jest więcej niż ten opisany przeze mnie. To mistrzowie dezinformacji. Już od lat dwudziestych XX. wieku Rosjanie mieli własne wydziały dezinformacji. Uznawali ją za najlepszy z oręży walki politycznej. Gdy w latach 20. Lenin ogłosił Nową Politykę Ekonomiczną i ściągną do wygłodzonych sowietów amerykański kapitał i technologię cynicznie zauważył, że "kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy. Polityka obecnego rządu ws. katastrofy smoleńskiej zemści się srodze. Nawet jeżeli gra katastrofą da obecnej władzy doraźne korzyści, to rachunek, który wystawią im za to przyszłe pokolenia w historii będzie bardzo wysoki.

odpowiedz

111
48
~biegły 2012-10-16 (23:45) 2 lata 2 miesiące 3 dni 22 godziny i 5 minut temu

niestety ale po tych zdjeciach doszedłem do wniosku ze faktycznie mógł być to zamach ciała bez rąk , nóg , głów niestety ale po zwykłym wypadku ciała by tak nie wyglądały tymbardziej jeśli były zapięte w pasy do siedzeń samolotu

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

77
15
~bubu 2012-10-16 (18:55) 2 lata 2 miesiące 4 dni 2 godziny i 55 minut temu

polsat też milczy!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

64
6
~cichy 2012-10-16 (23:29) 2 lata 2 miesiące 3 dni 22 godziny i 21 minut temu

Wg mnie za dużo tego przypadku. Wychodzą na jaw zdjęcia , które nigdy miały nie wyjść. Jak odwrócić zainteresowanie Polaków? Zrobić coś szybko innego co odwróci zainteresowanie. Stadion który był zamknięty w lecie, nie może być zamknięty pod czas deszczu. Automatycznie temat zdjęć schodzi z głównego tematu. Teraz wszyscy głośno trąbią o meczu . Przypadek ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

58
7
~SPARTA 2012-10-16 (18:19) 2 lata 2 miesiące 4 dni 3 godziny i 31 minut temu

ZDJECIA MASAKRA!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
2
~fleur 2012-10-16 (21:55) 2 lata 2 miesiące 3 dni 23 godziny i 55 minut temu

Czy wyobrażacie sobie, że Amerykanie tak by prowadzili podobną sprawę i śledztwo? Zmarłym - modlitwa, reszta - szukać prawdy. Aż do skutku. Bo kamienie wołać będą.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
11
~ewa 2012-10-16 (17:18) 2 lata 2 miesiące 4 dni 4 godziny i 32 minuty temu

chcieliście prawdy to ją macie !!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

55
11
~burt 2012-10-16 (22:04) 2 lata 2 miesiące 3 dni 23 godziny i 46 minut temu

Upodlenie POlski trwa ! Precz z rządami PO-PSL nikt tak nie upodlił Polski jak oni!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 15 godzin i 55 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 20 godzin i 55 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 14 godzin i 5 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 16 godzin i 32 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 10 godzin i 50 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30333