Strona główna serwisu
Władimir Putin: FSB przerwała działalność grup gotowych już do ataku na Rosję

Władimir Putin: FSB przerwała działalność grup gotowych już do ataku na Rosję

• Rosyjskie służby rozbiły grupy gotowe do "zadania ciosu" Rosji
• O działaniach FSB poinformował prezydent Władimir Putin
Putin ostrzegł o przygotowaniach "nieprzyjaciół" Rosji przed planowanymi wyborami
• Wśród zadań FSB prezydent wskazał również walkę z korupcją i malwersacją
Władimir Putin i siły specjalne FSB Władimir Putin i siły specjalne FSB ()
Dzięki Federalnej Służbie Bezpieczeństwa przerwano działalność nielegalnych grup gotowych już do "zadania ciosu" Rosji - oznajmił prezydent Władimir Putin. Na kolegium FSB mówił też o przygotowaniach "nieprzyjaciół" Rosji za granicą przed wyborami.

Putin, cytowany przez agencję TASS, podkreślił, że należy udaremnić przenikanie na terytorium Rosji bojowników z Bliskiego Wschodu i innych regionów oraz identyfikować tych, którzy zaangażowani są w działalność terrorystyczną za granicą. Ocenił, że Rosja "na czas" zaczęła działania zbrojne w Syrii. Dodał, że dzięki pracy FSB na terytorium Rosji "przerwano działalność tych nielegalnych grup, które już były gotowe do zadania ciosu naszemu krajowi".

W wystąpieniu zapewnił, że zaznajamia się z materiałami FSB, w których są też "konkretne wskazówki" mówiące o tym, że do jesiennych wyborów parlamentarnych w Rosji przygotowują się "nasi nieprzyjaciele" za granicą. - Dlatego wszyscy powinni wiedzieć, że będziemy pracować nad obroną naszych interesów w sposób stanowczy, zgodnie z naszym prawem - podkreślił.


Polecił FSB, by zrobiono wszystko, aby "przerwać działalność tych, którzy będą lub mogą podejmować próby wykorzystania haseł nacjonalistycznych, ksenofobicznych i radykalnych, których celem jest rozłam w naszym społeczeństwie". - Należy oczywiście udaremnić wszelkie próby ingerowania z zewnątrz w przebieg wyborów, w nasze krajowe życie polityczne - dodał. Jak podkreślił, "istnieją tego rodzaju technologie i już nie raz wykorzystywane były w wielu krajach".

- Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla naszej suwerenności i będziemy na nie reagować w sposób odpowiedni - zapewnił.

Putin poinformował, że w 2015 roku w Rosji przerwano działalność ponad 400 funkcjonariuszy i agentów obcych państw. 23 osoby zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej. - Zagraniczne służby specjalne nasilają swoją aktywność w Rosji i miniony rok potwierdził nasze wnioski - ocenił.


Wśród zadań FSB Putin wskazał również walkę z korupcją i malwersacją środków z budżetu, "przede wszystkim przeznaczonych na państwowe programy zbrojeń i zamówienia państwowe w sferze obronności".

Zwrócił też uwagę na konieczność zapewnienia cyberbezpieczeństwa i neutralizowanie nowych zagrożeń w tej sferze. Według jego słów w Rosji odnotowano w zeszłym roku ponad 24 mln cyberataków na oficjalne strony internetowe i systemy informatyczne organów władz. Przerwano też działalność ponad 1,6 tys. stron internetowych, których działalność szkodziła bezpieczeństwu państwa; wśród nich stron o charakterze ekstremistycznym i terrorystycznym.

Prezydent Rosji zapewnił też, że w Syrii siły rosyjskie będą kontynuować walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi nieobjętymi ustaleniami w sprawie rozejmu, który ma wejść w życie od soboty. Na kolegium FSB podsumowano działalność tych służb w minionym roku.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (104)
Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
164
~Kombajnista Marian 2016-02-26 (21:27) 12 godzin i 25 minut temu

Wszystko cacy ale jak pan to wytlumaczy panie Putin ze przez Rosje jada szmaciaki syryjskie i irackie do Norwegii bez dokumentow ? Czyzby oni was nie interesowali ? Nie chce mi sie wierzyc ze przez Rosje mozna sobie ot tak przejechac bez dokumentow.m

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
67
~HA HA HA 2016-02-26 (20:24) 13 godzin i 28 minut temu

To tylko demonstracja była, a ten zaraz: "Ratunku, majdan. Sprawa doszła do trzeciego szeregu".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
73
~Raven. 2016-02-26 (18:36) 15 godzin i 16 minut temu

Znow propaganda I banalne bajki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji