więcej

Według radarów zaginiony Boeing 777 leciał ku Andamanom.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-14 (11:22) 6 miesięcy 6 dni 6 godzin i 39 minut temu
drukuj


Dane z radarów wojskowych sugerują, że zaginiony samolot linii Malaysia Airlines obrał celowo kierunek nad Półwyspem Malajskim ku archipelagowi Andamanów - poinformowały źródła zaznajomione ze śledztwem, cytowane przez agencję Reutera.

Zobacz także: Ekspert dla WP.PL: wszystko wskazuje na celowe działanie pilota Boeinga 777

Według informacji, niezidentyfikowany samolot leciał trasą między dwoma punktami nawigacyjnymi w chwili, gdy po raz ostatni został uchwycony przez radary wojskowe na północno-zachodnim wybrzeżu Malezji. Śledczy uważają obecnie, że był to zaginiony Boeing 777, kierujący się trasą między nawigacyjnymi punktami orientacyjnymi.

Jak przekazało trzecie źródło, wyższy rangą przedstawiciel policji malezyjskiej, śledczy koncentrują się na teorii, że ktoś, kto umie pilotować, rozmyślnie skierował samolot na inny kurs. - Możemy powiedzieć, że badamy sabotaż z prawdopodobnym porwaniem - powiedział przedstawiciel policji malezyjskiej.

W rezultacie, jak poinformowano, nasilono poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Oceanu Indyjskiego. Malezja zwróciła się o nieprzetworzone dane z radarów do sąsiednich krajów: Tajlandii, Indonezji i Indii, które mają bazę lotniczą na Andamanach.

W czwartek "Wall Street Journal" poinformował, że według podejrzeń amerykańskich śledczych Boeing 777 mógł lecieć po utracie kontaktu z kontrolerami lotów jeszcze przez cztery godziny. Jednak minister transportu Malezji Hishammuddin Hussein uznał, że te doniesienia są fałszywe.

Boeing 777 wyleciał do Pekinu ze stolicy Malezji Kuala Lumpur w sobotę. Godzinę po starcie zniknął z cywilnych radarów nad Morzem Południowochińskim między Malezją a Wietnamem. Na pokładzie było 239 osób.


(mg, meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 20 31.75%
nie 43 68.25%

Przeczytaj też

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

dodane 2014-03-18 (18:20) 6 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 41 minut temu

USA: satelity odbierały sygnały z zaginionego malezyjskiego samolotu

dodane 2014-03-14 (01:41) 6 miesięcy 6 dni 16 godzin i 20 minut temu

USA: mamy nowe informacje ws. zaginionego malezyjskiego samolotu

aktualizacja 2014-03-14 (05:45) 6 miesięcy 6 dni 12 godzin i 16 minut temu

Ekspert dla WP.PL: wszystko wskazuje na celowe działanie pilota Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-14 (13:51) 6 miesięcy 6 dni 4 godziny i 10 minut temu

System chińskich satelitów będzie szukał Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-12 (09:06) 6 miesięcy 8 dni 8 godzin i 55 minut temu

Opinie (116)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~bradleycooper 2014-06-09 (07:30) 3 miesiące 11 dni 10 godzin i 31 minut temu

mają radary, które widzą na 6000 km i nic nie zauważyli?... kpiny jak nic

odpowiedz

8
11
~marcel 2014-03-14 (12:42) 6 miesięcy 6 dni 5 godzin i 19 minut temu

Spadł do morza i tyle!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
7
~Lala 2014-03-14 (12:54) 6 miesięcy 6 dni 5 godzin i 7 minut temu

Porwany? 200 osób na pokładzie i nikt nie zadzwonił??????

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

8
5
~rs 2014-03-14 (15:05) 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 56 minut temu

Zostawcie Titanica nie wyciagajcie go! Tam ciagle gra muzyka

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
1
~777 2014-03-16 (22:25) 6 miesięcy 3 dni 19 godzin i 36 minut temu

Przyjmując teorię o porwaniu zastanówmy się logicznie jak można wylądować tak dużą maszyną niepostrzeżenie przez wszystkie większe lotniska na świecie. Czy ten samolot lądował w polu? Chyba raczej nie. Takie lądowanie choćby najbardziej zakamuflowane musiałoby wzbudzić podejrzenia osób postronnych. Skok stulecia (ze względu na rzekomy transport złota) także wydaje się mało prawdopodobny. Czy porywacze dopuściliby się internowania tak dużej liczby zakładników lub co gorsze masowego mordu? Jeżeli wpadł do oceanu z braku paliwa to pozostałby choćby najmniejszy ślad tej katastrofy. Media piszą, że sprawa jest bezprecedensowa. Ja wierzę w ingerencję obcych lub tuneli czasoprzestrzennych. Śmieszne? Niekoniecznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
25
~Ate=ave 2014-03-14 (12:53) 6 miesięcy 6 dni 5 godzin i 8 minut temu

Wprowadzić powszechny ateizm i zakazać kultów religijnych a nie byłoby wojen ,zamachów i innych obrzydliwości...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

72
24
~hunolulu 2014-03-14 (12:32) 6 miesięcy 6 dni 5 godzin i 29 minut temu

Na pokładzie znajdowało się 20 czołowych pracowników firmy Freescale Semiconductors.[5] 12 z nich było z Malezji, a 8 to Chińczycy. Jednym z sztandarowych produktów tej firmy jest całkowicie elektryczny samochód. Inne produkty firmy obok to m.in. infrastruktura bezprzewodowa, zarządzanie energią, przenośne urządzenia medyczne, itp.[6] Stone wysnuwa wniosek, że kontrola nad samolotem lotu 377 została przejęta przez samolot AWACS amerykańskich sił zbrojnych. Argumentuje to w sposób następujący: 1. Nie ma innej możliwości by sygnał z tak dużego aluminiowego samolotu znikł z ekranów radarów, niż zniwelowanie go innym sygnałem o odwrotnej fazie, wysłanym z zewnętrznego źródła (którym mógł być tylko samolot o takich zdolnościach jak AWACS). Potwierdza to fakt, że najpierw znikł z ekranów radarów cywilnych, a dopiero później wojskowych, które są bardziej czułe. 2. Rosja, mimo, że ma samoloty podobne do AWACS nie miała żadnego interesu porywać samolotu i wrabiać takich przyjaciół jak Iran. Chodzi o Irańczyków z podrobionymi paszportami.[7] 3. Ponieważ był to samolot malezyjski z Chińczykami na pokładzie, można śmiało założyć, że nie mogły zrobić tego te kraje, mimo, że oba mają samoloty z podobnym do AWACS sprzętem. 4. Mimo, że Freescale Semiconductors zajmuje się technologią stealth (ukrywania) to samolot nie mógł „zniknąć” za pomocą sprzętu na pokładzie, gdyż do tego potrzebne są wielkie anteny w kształcie UFO, takie jakie mają właśnie samoloty AWACS. Firma nie jest więc na liście podejrzanych. 5. Izrael dąży do wojny z Iranem, tak więc źle sfałszowane zdjęcia rzekomych irańskich porywaczyb świadczą tylko na niekorzyść CIA, które jak wiadomo służy Izraelowi. 6. Porwanie dokonane zostało oczywiście w celu militarnym, a podstawową przesłanką jest tu fakt, że samolot zniknął tylko z radarów cywilnych, pozostając nadal na ekranach radarów wojskowych. Bardzo trudno jest oszukać oba systemy, chyba że nastąpi szczęśliwy zbieg okoliczności, że oba sygnały się pokrywają, tak więc wojsko musiało podjąć decyzję, który system ma być najpierw oszukany. Zakładano, że wojsko malezyjskie nie włączy się tak szybko do akcji śledzenia samolotu, co okazało się błędne. Wyszło szydło z worka. 7. No i te telefony komórkowe, które się odezwały. Jedyną organizacją, która może je dokładnie zlokalizować jest agencja amerykańska (podległa opanowanemu przez żydów Departamentowi Stanu) jest NSA (Nationa Security Agency). Dlaczego nie podano do publicznej wiadomości skąd odezwał się sygnał? WNIOSKI Jim Stone podejrzewa, że pracownicy Freescale Semiconductors są obecnie torturowani w celu wyciągnięcia jak największej ilości informacji nt. tajemnic firmy. Jeśli wrak samolotu się gdzieś znajdzie, będzie to oznaczało, że zaniechano ewidentnego oszustwa „porwania”, i że nie zostanie on użyty w nowej operacji fałszywej flagi zamachu samolotowego np. przy ataku na Petronas Towers (Kuala Lumpur) czy Sears Tower (Chicago). Historia z porwaniem jest już teraz skazana na niepowodzenie, gdyż armia malezyjska była w stanie śledzić samolot już po zaniku sygnału w radarach cywilnych. Nie mógł tego zrobić nikt na pokładzie.

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

7
4
~Wywiad 2014-03-14 (13:41) 6 miesięcy 6 dni 4 godziny i 20 minut temu

Jest w bazie Diego Garcia

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

12
1
twórca teorii 2014-03-15 (16:14) 6 miesięcy 5 dni 1 godzinę i 47 minut temu

Samolotu nie ma bo nikomu nie jest na rękę, żeby się znalazł a wielu dawało dużo, aby zniknął. Dobrze ukartowany spisek wart miliardy dolarów. Zabić myśl techniczną w zarodku zanim zdąży ujrzeć światło dzienne i ..... udało się ?

odpowiedz

6
3
~jola 2014-03-14 (15:01) 6 miesięcy 6 dni 3 godziny i 1 minutę temu

w przyrodzie nic nie ginie dinozalry wyginely tysice lat temu a szczatki do dzis odnajduja galaktyki kture sa odalone miljony lat swietlnych od zim wylokaja a samoltu ktury zaginol nie caly tydzien temu nie moga namierzyc bajki to moga dzieca na dobranoc opowiadac chba ze zeczywiscie ich UFo porwalo to dla tych co wirza w UFo nie dawno ukraina teraz boing 777 byle byla sensacija byle bylo oczym pisac prasa i telwizija musi z czegos zyc.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
6
~jola 2014-03-14 (14:38) 6 miesięcy 6 dni 3 godziny i 23 minuty temu

samolot przy zderzniu z woda sie rozwala a w samolocie jest mnogo zeczy niezatapialnych chciarzby bagaze tak wiec nie wierze ze jak by sie rozbil zeby do dzis nie znalezli szczatkow samoltu a telefony telefon nie jest tak latwo rozwlic zeby ich nie namizono tez nie wieze a satelity zagladaja kazdem do okna a samoltu wilkosci stodoly nie mogo zlokalizowac dobze widza co jest grane ale swiroja ze sa gocho ciemni

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

9
22
~put-inchuj 2014-03-14 (13:44) 6 miesięcy 6 dni 4 godziny i 17 minut temu

wszy ruskie go zestrzeliły bo testują nowa bron

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
8
~konDonek 2014-03-15 (08:30) 6 miesięcy 5 dni 9 godzin i 31 minut temu

to wina PiSu

odpowiedz

13
10
~młot 2014-03-14 (17:57) 6 miesięcy 6 dni i 4 minuty temu

A czemu nie zwrócili się do Antosia,światowej sławy dochodzeniowca wypadków samolotowych,już dawno,wszystko było by wiadomo

odpowiedz

10
10
Anty+pis 2014-03-14 (15:10) 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 51 minut temu

Wysłać tam Maciarewicza z jego ekspertami to rozwiąże wszelkie wątpliwości co do tej strasznej tragedii.

odpowiedz

11
3
~prorok 2014-03-14 (15:05) 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 56 minut temu

samolot pewnie wylądował na małej wyspie w środku buszu -i za nie długo pojawią się żądania

odpowiedz

6
2
~farik 2014-03-14 (15:04) 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 57 minut temu

samolot juz pewnie pociety na zyletki a ludzie oprócz tych 20-tu naukowców pracujących nad technologią stealth zostali wybici do nogi i zakopani w dżungli.Tu mógłby pomóc tylko John Rambo

odpowiedz

13
5
~izzi 2014-03-14 (13:54) 6 miesięcy 6 dni 4 godziny i 7 minut temu

Co ona trzyma w reku, zapalnik?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~yy 2014-03-14 (14:57) 6 miesięcy 6 dni 3 godziny i 4 minuty temu

latający " T I T A N I C "???????????

odpowiedz

5
0
~legionoszczak 2014-03-14 (14:53) 6 miesięcy 6 dni 3 godziny i 8 minut temu

TESLA-MÓWI WAM TO COŚ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? TAK, TAK TO PRAWDA , TESLA-----------------------

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Eksperci: Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą
dodane 2014-09-20 (10:20) 7 godzin i 41 minut temu

O krok od katastrofy w Warszawie. Maszyniści użyli urządzenia "radio-stop"
dodane 2014-09-19 (21:21) 20 godzin i 40 minut temu

materiał wideo

Czarzasty: Grabarczyk był fatalnym ministrem, teraz jest najbliższym przyjacielem Kopacz
dodane 2014-09-19 (12:24) 1 dzień 5 godzin i 37 minut temu

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu
dodane 2014-09-19 (12:02) 1 dzień 5 godzin i 59 minut temu

Grzegorz Schetyna: Ewa Kopacz potrafi podejmować trudne decyzje
dodane 2014-09-19 (19:50) 22 godziny i 11 minut temu

Skandal w Kambodży. Pedofile odwiedzają sierocińce jak domy publiczne
dodane 2014-09-19 (12:28) 1 dzień 5 godzin i 33 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 28357