Strona główna serwisu
Watykan stworzył stronę internetową dla dzieci

Watykan stworzył stronę internetową dla dzieci

• • Watykan uruchomił stronę internetową dla dzieci Najmłodsi mogą tam dowiedzieć się, kim jest papież, co robi i gdzie mieszka • Strona redagowana jest w 5 językach • Znajdują się m.in. zdjęcia, rysunki dzieci przedstawiające Franciszka i jego katechezy o rodzinie
Specjalny portal przygotowany z myślą o dzieciach, dostępny po włosku, angielsku, hiszpańsku, portugalsku i francusku można znaleźć na stronie internetowej Papieskiej Rady ds. Rodziny pod adresem www.familiam.org.

Na stronie, bogato ilustrowanej przez rysunki dzieci z całego świata i zdjęcia papieża Franciszka oraz jego poprzedników, można znaleźć teksty napisane prostym, zrozumiałym dla najmłodszych i niekiedy żartobliwym językiem. Przytoczono fragmenty papieskich katechez na temat małżeństwa, rodziny i jej trudności, miłości rodzicielskiej, roli ojca i matki. Franciszek wygłaszał je podczas audiencji generalnych w zeszłym roku w związku z dwoma synodami biskupów na temat rodziny, które odbyły się w Watykanie.

Tam, gdzie mowa jest o zadaniach ojców przypomniano jego słowa: "Pierwszą potrzebą jest to, by ojciec był zawsze obecny w życiu rodziny".


Jest też fragment wypowiedzi Franciszka na temat matek, ich zmęczenia i licznych obowiązków oraz apel, by im pomagać w domu, w pracy i w społeczeństwie.

Są wspomnienia Franciszka o jego rodzinnym domu w Buenos Aires i czworgu jego rodzeństwa. - Mama krążyła od jednego z nas do drugiego, ale była szczęśliwa - podkreślił.

Papież przypomniał też podczas jednej z katechez słowa swojej matki, która pytana o to, które z dzieci jest jej ulubionym, odpowiadała: "Mam ich pięcioro, tak jak pięć palców u ręki" i dodawała: "wszystkie moje dzieci różnią się jak palce".


Są rady, jak traktować braci i siostry, a także przypomnienie, jak ważni są dziadkowie i ich życiowa mądrość.

Dzieci mogą przeczytać historię Watykanu i bazyliki Świętego Piotra, poznać poprzedników Franciszka, przede wszystkim Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Strony będą cały czas uzupełniane.

- Znaleźliśmy zdjęcia obecnego papieża z dzieciństwa, na przykład z ciastem, które upiekła dla niego babcia, a także przedstawiające go, gdy gra w piłkę nożną - powiedział ksiądz Andrea Ciucci z Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Redakcja strony zachęca dzieci, by wysyłały drogą elektroniczną swoje rysunki, które zostaną tam zamieszczone.


Uruchomienie specjalnej strony dla dzieci to kolejna inicjatywa Watykanu wykorzystująca szanse, które daje internet. Największą popularnością cieszy się profil papieża na Twitterze; obserwuje go ponad 26 milionów osób.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (6)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~kleryk Eryk 2016-01-31 (09:04) 9 godzin i 22 minut temu

Dominikana przedstawi swoją ofertę KUPIĘ-SPRZEDAM w rubryce MATRYMONIALNE?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~aoeuaoeu 2016-03-13 (10:30) 7 godzin i 56 minut temu

Tych czarnych sqr\/\/ieli powinno sie trzymac jak najdalej od dzieci >:\

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Zaner 2016-01-31 (23:03) 19 godzin i 23 minut temu

Ku pamięci wesołowskiego

odpowiedz

zgłoś do moderacji