Strona główna serwisu
W głównym meczecie Brukseli uczczono pamięć ofiar zamachów

W głównym meczecie Brukseli uczczono pamięć ofiar zamachów

• Muzułmanie w głównym meczecie Brukseli uczcili pamięć ofiar wtorkowych zamachów
• W kazaniu imam potępił przemocy ze strony dżihadystów
• Padło zapewnienie o solidarności z Belgami
Muzułmanie zgromadzili się jak co piątek w głównym meczecie Brukseli. Podczas wspólnych modłów uczcili pamięć ofiar wtorkowych zamachów terrorystycznych. Po zawołaniu "Allah Akbar - Bóg jest wielki", w meczecie, mieszczącym się w parku sąsiadującym z siedzibami unijnych instytucji, rozległ się okrzyk "Niech żyje Belgia!". Nad wejściem wywieszono flagi Belgii i Unii Europejskiej.

W kazaniu wygłoszonym do setek wiernych imam ostro potępił zamachy, w których zginęło co najmniej 31 osób, a ponad 300 zostało rannych. Powiedział, że zostały one popełnione przez zbrodniarzy, i przyjęte przez muzułmanów ze smutkiem. Wezwał też wiernych, by oddawali krew dla rannych, którzy wciąż są w szpitalach.

Po modlitwie muzułmanie uczcili pamięć zabitych minutą ciszy. Zaś imam przeszedł wraz z grupą wiernych wzdłuż siedzib Komisji Europejskiej i Rady UE na odległą o kilkaset metrów stację metra Maelbeek, która była miejscem jednego z zamachów. Tam złożył wiązankę kwiatów.


Istniejący przy meczecie ośrodek kultury islamskiej zapowiada organizację serii kursów i konferencji promujących umiarkowany islam i zwalczających radykalizację wśród młodzieży muzułmańskiej. W szczególności ma być zapewniona pomoc rodzicom, którzy zauważą u swych dzieci niebezpieczne związki z ekstremistami islamskimi.

- Staramy się nawiązać kontakt. Zapobiegliśmy już wyjazdowi wielu młodych ludzi do Syrii, teraz są w naszym ośrodku i studiują - powiedział imam.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (264)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
616
~Maga 2016-03-25 (23:56) 4 godziny i 5 minut temu

Nie rozumiem tych arabusĂ´w, mieć taki dobrobyt w Belgii i jechać do Syrii do tej dziczy i razem z nimi zabijać. Jak te zwierzęta mogą spać po nocach mając na sumieniu tyle niewinnych ofiar. Przecież w Belgii żyje się dobrze,na pewno lepiej niż u nas a oni tego nie doceniają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
281
~j23 2016-03-26 (04:03) 23 godzin i 58 minut temu

uczczono pamięć zabitych terrorystów a nie porządnych ludzi >>

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
211
~aw 2016-03-26 (04:25) 23 godzin i 36 minut temu

Brak mi słów....modlą sie pod figurą a diabła maja za skórą!!!! Myśle że już dosć i niech się wszyscy pakuja!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1