Strona główna serwisu
W głównym meczecie Brukseli uczczono pamięć ofiar zamachów

W głównym meczecie Brukseli uczczono pamięć ofiar zamachów

• Muzułmanie w głównym meczecie Brukseli uczcili pamięć ofiar wtorkowych zamachów
• W kazaniu imam potępił przemocy ze strony dżihadystów
• Padło zapewnienie o solidarności z Belgami
Muzułmanie zgromadzili się jak co piątek w głównym meczecie Brukseli. Podczas wspólnych modłów uczcili pamięć ofiar wtorkowych zamachów terrorystycznych. Po zawołaniu "Allah Akbar - Bóg jest wielki", w meczecie, mieszczącym się w parku sąsiadującym z siedzibami unijnych instytucji, rozległ się okrzyk "Niech żyje Belgia!". Nad wejściem wywieszono flagi Belgii i Unii Europejskiej.

W kazaniu wygłoszonym do setek wiernych imam ostro potępił zamachy, w których zginęło co najmniej 31 osób, a ponad 300 zostało rannych. Powiedział, że zostały one popełnione przez zbrodniarzy, i przyjęte przez muzułmanów ze smutkiem. Wezwał też wiernych, by oddawali krew dla rannych, którzy wciąż są w szpitalach.

Po modlitwie muzułmanie uczcili pamięć zabitych minutą ciszy. Zaś imam przeszedł wraz z grupą wiernych wzdłuż siedzib Komisji Europejskiej i Rady UE na odległą o kilkaset metrów stację metra Maelbeek, która była miejscem jednego z zamachów. Tam złożył wiązankę kwiatów.


Istniejący przy meczecie ośrodek kultury islamskiej zapowiada organizację serii kursów i konferencji promujących umiarkowany islam i zwalczających radykalizację wśród młodzieży muzułmańskiej. W szczególności ma być zapewniona pomoc rodzicom, którzy zauważą u swych dzieci niebezpieczne związki z ekstremistami islamskimi.

- Staramy się nawiązać kontakt. Zapobiegliśmy już wyjazdowi wielu młodych ludzi do Syrii, teraz są w naszym ośrodku i studiują - powiedział imam.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (264)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
616
~Maga 2016-03-25 (23:56) 8 godzin i 29 minut temu

Nie rozumiem tych arabusĂ´w, mieć taki dobrobyt w Belgii i jechać do Syrii do tej dziczy i razem z nimi zabijać. Jak te zwierzęta mogą spać po nocach mając na sumieniu tyle niewinnych ofiar. Przecież w Belgii żyje się dobrze,na pewno lepiej niż u nas a oni tego nie doceniają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
281
~j23 2016-03-26 (04:03) 4 godziny i 22 minut temu

uczczono pamięć zabitych terrorystów a nie porządnych ludzi >>

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
211
~aw 2016-03-26 (04:25) 4 godziny temu

Brak mi słów....modlą sie pod figurą a diabła maja za skórą!!!! Myśle że już dosć i niech się wszyscy pakuja!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
185
~baca 2016-03-26 (04:53) 3 godziny i 32 minut temu

hummm, to tak jakby hitler modlil sie za zydow w synagodze......!!! jaja zwykle jaja, a lewactwo z belgii w to wierzy.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
183
~aga 2016-03-26 (04:10) 4 godziny i 15 minut temu

Dziwi mnie tylko to!! Dlaczego podczas zamachów żaden muzułmanin nie zginął jeszcze,przeciez oni swoich nie zabijają a przy każdym ataku giną ludzie różnych narodowości tylko nie oni.!😠

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
149
~bvcbc 2016-03-26 (04:03) 4 godziny i 22 minut temu

Dobra mina do złej gry.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
137
~pigwa 2016-03-26 (05:45) 2 godziny i 40 minut temu

radość wielka - tylu giaurów zginęło. prosili Allaha o więcej takich udanych zamachów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
119
~Polka 2016-03-26 (04:16) 4 godziny i 9 minut temu

Bzdury wyjazd do syrii nie ma powrotu koniec z najazdem islamskim

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
112
~olsen125 2016-03-26 (06:00) 2 godziny i 25 minut temu

Rece opadaja. W meczecie, a nie w kosciele? Policja nie wjezdza do Mollenbek bo sie boi. Cala dzielnica ukrywala tych bandytow, sa na youtube filmiki jak sie cieszyli po zamachach. Zachodniej europy juz nie ma, bedzie kalifat z ktorym bedziemy musieli walczyc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~maxplus 2016-03-26 (05:58) 2 godziny i 27 minut temu

Belgowie gdzie wy jesteście, dlaczego nic nie robicie ,wasza kultura i sztuka zginą bezpowrotnie ,a wy będziecie skazani na powolne wybija nie :-(. Bóg mi świadkiem jak mi was szkoda .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~alibaba 2016-03-26 (05:50) 2 godziny i 35 minut temu

komedianci........za to zawołanie - Allah Akbar, to samo co u zamachowców.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
23
~maxplus 2016-03-26 (05:49) 2 godziny i 36 minut temu

Chciałbym wiedzieć ilu muzułmanów zginęło lub zostało rannych w ostatnim zamachu .Znając życie pewnie żaden nie licząc terrorystów,a to znaczy że wiedzieli wszyscy o zamachu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~rumcajs 2016-03-26 (05:52) 2 godziny i 33 minut temu

Na syberje tam klimat nauczy rozumu i szacunku i miejsca nie brakuje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~azz 2016-03-26 (05:42) 2 godziny i 43 minut temu

Tych co sie wysadzili?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2016-03-26 (05:35) 2 godziny i 50 minut temu

Zlikwidować meczet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~Andrzej 2016-03-26 (04:56) 3 godziny i 29 minut temu

Jedno pytanie .Dlaczego ten meczet jeszcze stoi?Byla okazja .Tylu ich tam bylo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~Yaro 2016-03-26 (05:27) 2 godziny i 58 minut temu

Było tam coś podrzucić :-?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~islam won 2016-03-26 (08:09) 16 minut temu

Hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja .Każdy muzułmanin to klamca!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~Rav 2016-03-26 (08:05) 20 minut temu

a przy okazji zwerbowano kandydatów na następny atak

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
16
~Kac 2016-03-26 (08:06) 19 minut temu

Durny ten, kto tak sądzi, oni uczcili pamięć swoich męczenników. To przewrotna nacja jak ich przewodnik po świecie.

odpowiedz