Strona główna serwisu
W RPA zarejestrowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem Zika

W RPA zarejestrowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem Zika

• Pierwszy przypadek zakażenia wirusem Zika odnotowano w RPA
• Wirus wykryto u Kolumbijczyka, który przyjechał z wizytą do Johannesburga
• Przeciwko wirusowi nie ma szczepionki
• Znany jest od 1947 roku, do niedawna uznawano go za nieszkodliwy
• Może jednak powodować szereg chorób, a nawet śmierć
Odkażanie domów w Meksyku, które ma odstraszyć komary Odkażanie domów w Meksyku, które ma odstraszyć komary ()
- Biznesmen z Kolumbii pojawił się z gorączką i wysypką około czterech dni po przylocie do RPA, ale teraz jest już w pełni zdrowy - poinformował minister zdrowia Aaron Motsoaledi, nie podając więcej szczegółów.

Wirus Zika, przenoszony przez komary z rodziny Aedes aegypti, znany jest od 1947 roku, gdy został odkryty w Ugandzie. Jeszcze do zeszłego roku uważano, że nie ma on poważnych skutków dla zdrowia.

Obecnie naukowcy podejrzewają, że Zika ma związek zarówno z mikrocefalią u noworodków, jak i z występowaniem rzadkiego schorzenia znanego jako zespół Guillaina i Barrego, który u osób z osłabionym układem odpornościowym może wywoływać paraliż, a w skrajnych przypadkach śmierć. U kobiet ciężarnych Zika może przedostać się do płodu, wywołać wady wrodzone i doprowadzić do śmierci dziecka. Obecnie nie ma szczepionki przeciwko wirusowi.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (4)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~Jusuf 2016-02-20 (12:46) 21 godzin i 5 minut temu

Już w Afryce ? Może będzie wolniejszy przyrost naturalny. Jeszcze wśród muzułmanek trzeba rozplenić. Bo ich siła jest w brzuchach ich kobiet.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
4
~ano 2016-02-20 (12:57) 20 godzin i 54 minut temu

chcecie otumanic ludzi ,wirus ten wyprodukowano specyjalnie tak jak ebola i rzucaja na kraje przyczyna tego jest Brazylia ,przez ukaszenie komarow grozi ze dzieci rodza sie i malymi glowami a chodzi o to specyjalnie zeby byly niedorozwiniete tyle sie pisze na ten temat a wscikaja nam kit

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2