Strona główna serwisu
W Belgii aresztowano 10 podejrzanych o działalność terrorystyczną

W Belgii aresztowano 10 podejrzanych o działalność terrorystyczną

• Akcję przeprowadzono w czterech dzielnicach Brukseli
• Policja aresztowała 10 osób
• Prokuratura nie wykryła powiązań z zamachami w Paryżu
W trakcie przeszukania dziewięciu mieszkań w Brukseli policja aresztowała 10 ludzi podejrzanych o działalność terrorystyczną - poinformowała federalna prokuratura Belgii.

Akcję tę przeprowadzono w czterech dzielnicach na przedmieściach belgijskiej stolicy, w tym w uznawanym za ostoję islamistów Molenbeek. Skierowana ona była przeciwko siatce, która być może werbowała chętnych do udania się do Syrii, by walczyć tam w szeregach Państwa Islamskiego. Na razie nie wykryto tutaj powiązań z listopadowymi zamachami w Paryżu - zaznaczyła prokuratura.

W trakcie rewizji przejęto telefony komórkowe i komputery, które są obecnie sprawdzane. Jeszcze we wtorek sędzia ma zadecydować, czy aresztowanym zostaną postawione zarzuty.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (6)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~aleksy 2016-02-25 (20:56) 21 godzin i 29 minut temu

słowo ''muzułmanów'' dziennikarzowi przez gardło nie przejdzie ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~iwo 2016-02-17 (18:54) 23 godzin i 31 minut temu

to już niedługo" Belgistan "

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~molenbek 2016-02-25 (21:37) 20 godzin i 48 minut temu

ISLAMSKA KOLUMNA JEST JUŻ W EUROPIE.TERAZ TYLKO POTRZEBA IM BRONI.

odpowiedz

zgłoś do moderacji