Strona główna serwisu
USA Today: polityka nie rozwiąże problemu Europy z terrorystami

USA Today: polityka nie rozwiąże problemu Europy z terrorystami

• W Koranie istnieją pewne fragmenty, które wymagają ponownej interpretacji - uważa dr Nabeel Qureshi na łamach "USA Today"
• Tylko w ten sposób muzułmanie są w stanie potępić praktyki Państwa Islamskiego
• W jego opinii muzułmanie powinni odejść od dosłownego czytania Koranu, by nie było w nim miejsca na dżihad, który z kolei prowadzi do kolejnych zamachów m.in. w Europie
Muzułmanin dr Nabeel Qureshi zwraca uwagę na łamach dziennika "USA Today", że Koran jest wypełniony przemocą. Państwo Islamskie to najbardziej radykalne spojrzenie na przesłanie proroka Mahometa, który choć zaczynał od pokojowej nauki, to w ostatnim rozdziale Koranu wezwał do dżihadu. Znajduje się tam bowiem przykazanie, by zerwać wszelkie stosunki z politeistami i podporządkować chrześcijan i Żydów, by "islam wziął górę nad wszystkimi religiami". Ostatni rozdział koranu nakazuje muzułmanom walkę, a jeśli tego nie zrobią, to ich wiara poddawana jest w wątpliwość i trafiają go grona hipokrytów.

- Za walkę - podobną do tej, jaką prowadzi Państwo Islamskie - koran obiecuje im jedną z dwóch nagród: wojenny łup lub niebo przez męczeństwo. W przypadku zamachów, islamiści wysadzają się dla tej drugiej nagrody. "Zabijaj albo zostań zabity w bitwie, a czeka cię raj" - wskazuje dosłowny cytat z koranu autor książki "Odpowiedź na dżihad:lepsza droga naprzód".

Qureshi uważa, że tu nie wystarczą jedynie polityczne rozwiązania. Radykalizm prowadzący do dżihadu ma swoje korzenie w religijności i duchowości, dlatego konieczne jest stosowanie narzędzi ideologicznych, a nawet teologicznych. Państwo Islamskie radykalizuje młodych głównie przez wezwanie do dosłownego przestrzegania wskazań zawartych w koranie i hadisie, co prowadzi do pełnego przemocy islamu. - Dopóki świat islamski będzie koncentrował się na tekstach założycielskich proroka Mahometa, dopóki będziemy widzieć pełne przemocy ruchy dżihadystyczne - ostrzega.


Cytuje też innych myślicieli, którzy potwierdzają fakt, że Koran promuje przemoc. Maajid Mawaz założyciel Fundacji Quilliam w Wielkiej Brytanii jako rozwiązanie tej trudnej sytuacji widzi z kolei odrzucenie przez muzułmanów bezsensownych zasad niewolnictwa, ścinania głów, biczowania, amputacji i innych równie bestialskich praktyk w stylu Państwa Islamskiego. Aby stworzyć islamski świat wolny od islamu, muzułmanie muszą odejść od dosłownego czytania Koranu.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (60)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
452
~cyc 2016-03-26 (08:01) 9 godzin i 51 minut temu

zdelegalizować tą chorą ideologię w Europie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
108
~bakielit 2016-03-26 (11:03) 6 godzin i 49 minut temu

Bezpieczna Europa to Europa bez muzulmanow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
96
~luvac 2016-03-26 (11:13) 6 godzin i 39 minut temu

Dobrym wyjściem byłoby zdelegalizowanie islamu z uwagi na propagowaną przemoc i rasizm.Tym bardziej,że zgodnie z prawem obowiązującym we wszystkich państwach europejskich,propagowanie przemocy jest karalne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
90
~ABC 2016-03-26 (11:34) 6 godzin i 18 minut temu

Najlepiej zakazać Koranu w UE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
86
~Archeo 2016-03-26 (10:53) 6 godzin i 59 minut temu

Przecie Koran został podyktowany przez diabła, więc dlaczego się dziwią, że tyle w nim przemocy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
53
~Ramzess 2016-03-26 (11:42) 6 godzin i 10 minut temu

Świat nie pokona Islamu - nie tym razem. Tak jak Muzułmanie są całkowicie zaślepieni swoją chorą religią - tak samo Europejczycy są zaślepieni ideą "tolerancji" (oczywiście źle pojmowanej). Islam jest radykalny, bezwzględny, okrutny a Europa zniewieściała i bezbronna! Jeśli natychmiast nie dojdzie do wojny totalnej między światem Islamu a resztą świata to jest po nas!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
28
~serum 2016-03-26 (08:17) 9 godzin i 35 minut temu

Kto brał niedosłownie wymagania Jahwe odnośnie wygładzenia wszystkich żywych istot - psów i kotow też, po zwycięstwie nad wrogiem, ten sam ginął. Przykład - król Saul. Sądzę, że należy wskazać muzułmanom, że Tora (Stary Testament) oraz Koran mają podobne fragmenty mobilizujące do kompletnego wyniszczania wroga. Tylko wtedy zaczną rozważać, czy możliwe jest współżycie wielu różnych kultur na tym samym terenie bez konfliktów. Osobiście sądzę, że w obrębie każdej istnieją osobniki dążące do przewodzenia w swojej grupie metodami siłowymi i to uniemożliwia osiągnięcie globalizacji ideowej. Dawniej określano to jako osobne "egregory" - wcielenia idei, które zapobiegają mieszaniu się społeczeństw. Jeśli jakaś grupa odczuwana jest emocjonalnie jako "obca", to żadne rozważania nie doprowadzą do jej tolerowania. A więc pierwszy warunek - zlikwidować getta.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~Ja 2016-03-26 (12:03) 5 godzin i 49 minut temu

Islam, jako odłam satanizmu powinien być zakazany. Tylko szatan nawołuje do zabijania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~kram 2016-03-26 (12:03) 5 godzin i 49 minut temu

Jesli Ja wyjde na ulice i bede mowil ze bede zabijal innych jak n ie beda wierzyli w to co Ja niezaleznie od tego jak glupie to jest to domyslam sie ze mnie Policja aresztuje....,wiec czemu cale to poszargane islamskie spoleczenstwo moze to robic bezkarnie,ideologia Islamu w takim ukladzie jest kryminalna i jako taka nie ma prawa istnienia!!!.Jestesmy w Europie i my "jestesmy"cywilizowani wiec czemu pozwalamy na to co sie dzieje ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~szwecja jeszcze istnieje??? 2016-03-26 (14:22) 3 godziny i 30 minut temu

dobrze ktos napisal. widzicie obled w ich oczach? tak maja ludzie ktorzy maja wyprany mozg...naklada im do glowy w 21wieku glupot o 7dziewicach a oni w to wierza swiecie...500lat za europa.zascianek malo powiedziane.................

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~ythregf 2016-03-26 (14:14) 3 godziny i 38 minut temu

a ja proponuje wybudowac im wiecej meczetow, podwyzszyc socjal i promowac islam w kazdej europejskiej szkole, ba juz w przedszkolu. pozdejmowac krzyze bo ich kola w oczy i oglosic zakaz chrzescijanstwa w europie bo..... to takie niepoprawne politycznie i naszych gosci to bardzo dyskryminuje. a co tam. prada pani makrelo, dusku szulcu i reszta lewakow...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
10
~k.k 2016-03-26 (11:50) 6 godzin i 2 minuty temu

islam nie jest religią a tym bardziej sektą To rozwinięty system społeczno prawniczy administracyjny podbudowany pierwiastkami religijnymi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~szok po prosti 2016-03-26 (12:24) 5 godzin i 28 minut temu

Kolega mi opowiadaj ,ze jego dziadek zginal z rak Ukraińców,bo nie wierzyl,ze skoro tyle lat razem w jednej wsi mieszkali,ze go zabija. Byl ostrzeżony i nie uciekl. Europa jest ostrzeżona i nic z tym nie robi. A pani Merkel... Slów brak.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~Rafael 2016-03-26 (11:47) 6 godzin i 5 minut temu

Mądrze mówi ten muzułmanin.Ale jest jeden problem: czy islamscy duchowni na to pozwolą???...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Krzysztof 2016-03-26 (14:07) 3 godziny i 45 minut temu

Do Europy nigdy muzułmanie nie powinni zostać wpuszczeni. Te wszystkie narody muzułmańskie wszczynają wojny od wszechczasów! ich religia wskazuje na siebie jako tą najważniejszą , a inne należy tępić ,,święta wojna". Europa zachodnia daje się właśnie pokonać swoją tolerancją za wszelką cenę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~kort 2016-03-26 (13:34) 4 godziny i 18 minut temu

Zdelegalizować i zabronić jak faszyzmu. To chore, niebezpieczne i nienormalne aby jakaś religia, w tym przypadku islam nawoływał do zabicia drugiego człowieka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Wojteł 2016-03-26 (12:53) 4 godziny i 59 minut temu

Najlepsze jest to, że nawet na religii ksiądz mówił, że islam to religia pokoju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~obiektywnie 2016-03-26 (20:49) 21 godzin i 3 minuty temu

Dziwne, bo przeczytałem kiedyś Koran od deski do deski i jakoś żadnego zniesmaczenia nie poczułem, spałem spokojnie. Natomiast po przeczytaniu Starego Testamentu nie mogłem się pozbierać psychicznie przez jakiś tydzień czasu, zwłaszcza że przeczytałem go jako 14-letnie dziecko. Coś o składaniu dzieci w ofierze Bogu, o upijaniu ojca przez córki w jaskini a następnie uprawianie z nim seksu, itd itd. Miałem koszmary w nocy dosłownie. Najpierw poznajcie swoje podwaliny a dopiero później krytykujcie inne religie ok?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~greg 2016-03-26 (17:56) 23 godzin i 56 minut temu

Pierwszy problem tej religii: - nikt nie widział jak Anioł dyktował Koran Mahometowi. Czyli brak świadków objawienia. Religia ta jest we wszystkich punktach sprzeczna z nauką Jezusa Chrystusa czyli wszystko wskazuje, że jej założycielem jest sam Szatan. Taką wykładnie podano 1000 lat temu. Niema dialogu i nie będzie z tą religią bo jest tak jak by się układać z samym piekłem. Amen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~Nastepna bzdura 2016-03-26 (12:04) 5 godzin i 48 minut temu

Jezeli namawiasz wierzacego do zmiany interpretacji w to co wierzy to jakbys go namawial do profanacji tego w co wierzy. To nie ma sensu. Walka z terroryzmem poprzez odwracanie kota ogonem.

odpowiedz