Strona główna serwisu
Tragiczny karambol w Szwecji. Zderzyło się od 50 do 100 aut

Tragiczny karambol w Szwecji. Zderzyło się od 50 do 100 aut

Co najmniej trzy osoby zginęły w gigantycznym karambolu we mgle w okolicach Aastorp na południu Szwecji. Według różnych źródeł wpadło tam na siebie od 50 do 100 pojazdów. - 15-20 rannych przewieziono do szpitala w Helsingborgu - podał rzecznik tamtejszej policji.
Do karambolu doszło na drodze E 4 na północ od Helsingborga w południowej Szwecji Do karambolu doszło na drodze E 4 na północ od Helsingborga w południowej Szwecji ()


Do zdarzenia doszło po godzinie 11.00.

Według wydania elektronicznego lokalnego dziennika "Helsingborgs Dagblad" w karambolu na drodze E4 powpadało na siebie około 100 pojazdów - 50 samochodów osobowych i 50 ciężarówek.


Masa stłoczonych, pogruchotanych pojazdów zajmuje około kilometra na obu przeciwległych pasach drogi na północ od miasta Helsingborg w południowej Szwecji.

Poszkodowanych przewozi się do szpitala w tym mieście, skąd część rannych jest kierowana do innych placówek służby zdrowia. Osoby, które nie odniosły obrażeń i wydostały się lub wydobyto je ze zniszczonych pojazdów transportowane są autobusami do tymczasowych miejsc pobytu.

Jeden z policjantów biorących udział w akcji powiedział dziennikowi "Expressen", że to najgorszy wypadek, jaki widział w ciągu 30 lat swojej pracy.


Powodem karambolu były prawdopodobnie mgła, padający śnieg i śliska nawierzchnia drogi, co przy większych szybkościach utrudniało hamowanie. Wiadomo, że wśród rozbitych samochodów stojących na drodze jest też karetka ratunkowa i samochód służb drogowych.

Droga E4 będzie wyłączona z ruchu do północy.

Jak informuje Stanisław Cygnarowski z Konsulatu Generalnego Polski w Malmoe, w karambolu najprawdopodobniej nie uczestniczył żaden obywatel Polski. Konsulat kontaktował się ze szpitalem w Helsingborgu, do którego trafiła największa liczba poszkodowanych.
IAR, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (181)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
80
~kastor 2013-01-15 (14:41) 5 godzin i 2 minuty temu

Mają za mało fotoradarów, za niskie mandaty, za mało znaków ograniczenia, nie mają ITD z jej szybkimi samochodami z naszych podatków, a przede wszystkim nie mają dziury budżetowej do zatkania - i stąd karambol.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
53
~z 2013-01-15 (14:34) 5 godzin i 9 minut temu

W Szwecji?Przecież tam podobno wszyscy wolno jeżdżą bo mają dużo fotoradarów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
34
~deso 2013-01-15 (15:06) 4 godziny i 37 minut temu

marzenie łysej pały rostowskiego , tyle mandatów za jednym razem siedzi i zaciera brudne parchate łapy i liczy kase.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1