Strona główna serwisu
Szefowa niemieckiej antyislamskiej AfD: policja może użyć broni na granicy

Szefowa niemieckiej antyislamskiej AfD: policja może użyć broni na granicy

• Szefowa Alternatywy dla Niemiec (AfD) stanowczo o obronie granic
• Frauke Petry: policja powinna "w ostateczności" użyć broni palnej
• AfD to partia antyislamska i antymigrancka
Na pierwszym planie: liderka Alternative fur Deutschland Frauke Petry Na pierwszym planie: liderka Alternative fur Deutschland Frauke Petry ()
- Potrzebne są kompleksowe kontrole, aby zapobiec przekraczaniu granicy przez niezarejestrowanych uchodźców przyjeżdżających z Austrii - powiedziała Petry w wywiadzie dla lokalnej gazety "Mannheimer Morgen".

Policjanci muszą być w stanie zapobiec nielegalnemu przekraczaniu granicy, "w razie konieczności używając broni palnej" - podkreśliła Petry, dodając, że "tak przewiduje ustawa".

Szefowa AfD powiedziała, że "żaden policjant nie chce strzelać do uchodźców". - Ja też nie. Ale użycie broni jest środkiem ostatecznym - dodała szefowa partii.


Alternatywa dla Niemiec powstała w 2013 roku jako ugrupowanie eurosceptyczne domagające się wyjścia Niemiec ze strefy euro. W zeszłym roku partia ta zradykalizowała się, pozbywając się liberalnego skrzydła, a jej głównym hasłem stały się powstrzymanie imigracji z Bliskiego Wschodu i dymisja kanclerz Angeli Merkel.

Poparcie dla tego ugrupowania rośnie od kilku miesięcy. We wszystkich sondażach w tym roku poparcie dla AfD przekracza 10 proc., w niedawnej ankiecie na zlecenie dziennika "Bild" chęć głosowania na AfD zadeklarowało 13 proc. badanych. Alternatywa stała się tym samym trzecią - po chrześcijańskich demokratach CDU/CSU i socjaldemokratach SPD siłą polityczną w Niemczech.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów. W tym roku napór na niemiecką granicę trochę osłabł, jednak nadal codziennie przekracza ją średnio 2 tys. migrantów.


Kanclerz Angela Merkel konsekwentnie odmawia zamknięcia granic państwowych oraz wyznaczenia górnego pułapu liczby imigrantów, których Niemcy mogą przyjąć i zintegrować. Jej zdaniem problem musi zostać rozwiązany w skali całej UE przy współpracy z Turcją.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (19)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
120
~oko 2016-01-30 (17:38) 14 godzin i 38 minut temu

Pani Petry powiedziala DOSLOWNIE: ,,w najgorszym wypadku sluzby graniczne moga uzyc broni wedlug obowiazujacego w niemczech prawa,, co w gruncie rzeczy nikogo NORMALNEGO nie powinno dziwic i nie jest zadna sensacja! ja sie dziwie jak to dno lewackie moze ten kryminal muzulmanski bezprawnie wpuszczac do Europy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
100
~extreme 2016-01-30 (17:10) 15 godzin i 6 minut temu

Wolę TĄ Petry, niż TO Petru!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
67
~AND. 2016-01-30 (18:07) 14 godzin i 9 minut temu

Dobrze gada,chyba zaczne lubic AFD a CDU i CSU nie lubic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2