Strona główna serwisu
Szef niemieckiej policji przyznaje: podejrzani o napaści w Kolonii być może nigdy nie zostaną ujęci

Szef niemieckiej policji przyznaje: podejrzani o napaści w Kolonii być może nigdy nie zostaną ujęci

• Większość podejrzanych o napaści seksualne na kobiety w Kolonii być może nigdy nie zostanie ujętych
• Opinię taką wyraził szef policji w Kolonii Juergen Mathie
• Do zajść doszło w noc sylwestrową
• Pory policja zidentyfikowała 75 podejrzanych, większość pochodzi z Afryki Północnej
Policja w Kolonii Policja w Kolonii ()
W noc sylwestrową policja w Kolonii, Duesseldorfie, Dortmundzie i Bielefeld otrzymała około 1000 zawiadomień o napaściach. 40 proc. z nich to przestępstwa na tle seksualnym.

W rozmowie z BBC szef policji w Kolonii Juergen Mathias zaznaczył jednak, że większość sprawców napaści seksualnych być może nigdy nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. - Obraz, który zarejestrowały kamery, nie jest dostatecznie dobry, aby rozpoznać przestępstwa na tle seksualnym. Opieramy się na zeznaniach świadków oraz ofiar identyfikujących sprawców - wyjaśnił.

W tym miesiącu rozpoczynają się procesy sądowe dwóch Marokańczyków i jednego Tunezyjczyka oskarżonych o dopuszczenie się kradzieży w sylwestra w Kolonii.


W środę 23-letni Marokańczyk został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za kradzież telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego i posiadanie narkotyków. Ponadto sąd w Kolonii nałożył na skazanego karę pieniężną w wysokości 100 euro.

Mężczyzna ukradł telefon komórkowy w noc sylwestrową kobiecie, gdy ta chciała sfotografować kolońską katedrę. Sprawcę pomógł zidentyfikować afgański uchodźca, który był świadkiem zdarzenia. Podczas środowego procesu skazany przeprosił poszkodowaną.

W środę odbędzie się także proces 22-letniego Tunezyjczyka i 18-letniego Marokańczyka, którym zarzuca się kradzież aparatu fotograficznego.


W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal słynnej katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję. Policja przez długi czas nie potrafiła opanować sytuacji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (178)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
946
~Vis 2016-02-24 (14:29) 16 godzin i 56 minut temu

No to ciocia Merkel ubogaciła życie intymne Niemek jak cholera. Niemcy, jak długo będziecie tolerować ten "wasz " rząd ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
908
~rthrhtr 2016-02-24 (14:29) 16 godzin i 56 minut temu

Poszedł sygnał - bawcie się dobrze, chłopaki, włos wam z głowy nie spadnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
687
~Kompromitacja 2016-02-24 (14:28) 16 godzin i 57 minut temu

KOMPROMITACJA ! Co jeszcze powiecie Obywatelom Europy ? merkel = dymisja right now !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
352
~Polak 2016-02-24 (14:39) 16 godzin i 46 minut temu

Dlatego do Polski mają szlaban! Zero tolerancji dla islamu w Polsce!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
296
~123 2016-02-24 (14:26) 16 godzin i 59 minut temu

Co kto lubi. Niemcy zniosą wiele w imię poprawności politycznej. Już kolejne tysiące w Macefonii utknęły Pani Merkel ... Oj! Doigraliście się... A niemiecka prasa tylko w Polsce miesza..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
293
~Beta50+ 2016-02-24 (14:36) 16 godzin i 49 minut temu

Skąd ten biedny emigrant miał pieniądze na narkotyki i czy w Maroku jest wojna, bo nie słyszałam ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
294
~kac 2016-02-24 (14:33) 16 godzin i 52 minut temu

A polska prokuratura chce ścigać za wypowiedzi anty-uchodźcowe!!! Ja mam kochać tych nierobów i darmozjadów???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
262
~ola 2016-02-24 (14:26) 16 godzin i 59 minut temu

jaki proces, od razu odesłac do domku!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
257
~chudini39 2016-02-24 (14:36) 16 godzin i 49 minut temu

śmiech na sali, niech zgawłcą mu córkę to znajdzie sprawców w 5 min, kary w zawieszeniu, ta lewacka poprawnosć polityczna jest do wyrzygania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
249
~Alek 2016-02-24 (14:32) 16 godzin i 53 minut temu

Boje sie ze jak polska ich wpusci to bedziemy mieli taki syf jak kraje multi kulti. Politycy dobrze wiedza ze narod polski ich nie chce wiec niech sie zastanowia zanim ich wpuszcza czy kilka osob z rzadu ma prawo decydowac za caly narod. To opluwanie polski przez niemcy to oczywiscie po to aby nas zmusic do przyjecia islamistow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
243
~100% 2016-02-24 (14:36) 16 godzin i 49 minut temu

6 miesięcy w zawieszeniu za kradzież aparatu i posiadanie narkotyków?!?!?!?! WOW!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
235
~100% 2016-02-24 (14:34) 16 godzin i 51 minut temu

Ze względu na skalę zjawiska należy zastosować odpowiedzialność zbiorową i wszystkich samców w wieku 18-51 deportować.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
214
~gex67 2016-02-24 (14:28) 16 godzin i 57 minut temu

durne te szkopy heh

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
194
~Rak 2016-02-24 (14:34) 16 godzin i 51 minut temu

Powiem krótko, niesłychane rzeczy dzieją się w Europie , za sprawą niefrasobliwości rządzących . Katastrofa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
181
~tomek t 2016-02-24 (15:22) 16 godzin i 3 minuty temu

Koniec Niemiec.Trzeba zamykać granicę zachodnią bo z chwilę będzie za późno.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
180
~adam 2016-02-24 (14:57) 16 godzin i 28 minut temu

za rok jak przybędą kolejne miliony muzułmanów będzie ostra powtórka w Niemczech

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
159
~kaktar 2016-02-24 (14:36) 16 godzin i 49 minut temu

I tak nie utemperują tej dzikiej hordy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
150
~maniek 2016-02-24 (14:34) 16 godzin i 51 minut temu

więcej kobiet w policji - więcej interwencji !!!

odpowiedz