więcej

Święte Schody w Rzymie sprofanowane.

PAP |  dodane 2010-07-03 (11:45) 4 lata 5 miesięcy 17 dni 2 godziny i 57 minut temu
drukuj

Nieznany sprawca sprofanował Święte Schody przy bazylice świętego Jana na Lateranie, po których zgodnie z tradycją Jezus szedł do Poncjusza Piłata na przesłuchanie. Na schodach i na murze wymalowano pomarańczową farbą m. in. słowa skierowane przeciwko papieżowi.

Hasła, wśród nich wymierzone w księży-grzeszników, wymalowane także cyrylicą, oraz cytat z Biblii, rozciągały się na szerokość 20 metrów.

Napisy zostały usunięte przez służby miejskie. Według prowadzących dochodzenie sprawcą jest prawdopodobnie osoba niezrównoważona, o czym świadczyć ma to, że słowa i hasła są całkowicie bezładne i nielogiczne. Ich autorem jest, jak się przypuszcza, cudzoziemiec. Trwają poszukiwania wandala.

Czyn potępili przedstawiciele Kościoła w Rzymie oraz władz miasta.

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 22 34.38%
nie 42 65.62%

Przeczytaj też

Policyjny nalot na biskupów. Papież: to godne pożałowania

dodane 2010-06-27 (14:40) 4 lata 5 miesięcy 23 dni i 2 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (141)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~tengel 2010-08-16 (20:39) 4 lata 4 miesiące 3 dni 18 godzin i 3 minuty temu

schody
Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

0
0
~tengel 2010-08-16 (20:40) 4 lata 4 miesiące 3 dni 18 godzin i 2 minuty temu

schody
Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

0
0
~Art 2010-08-03 (07:59) 4 lata 4 miesiące 17 dni 6 godzin i 43 minuty temu

To i schody mają tam swięte?
Słuszny napis na świętych schodach a niezrównoważony jest kler który ma święte schody ze świętego cementu czy innego święconego kamienia.

odpowiedz

0
0
~kryspin 555 2010-07-30 (13:14) 4 lata 4 miesiące 20 dni 1 godzinę i 28 minut temu

prześladowani
szczególny przejaw prześladowania to oddawanie Kościołowi ziemi i budowli za symboliczną złotówkę

odpowiedz

0
0
~lucek 2010-07-26 (13:13) 4 lata 4 miesiące 24 dni 1 godzinę i 29 minut temu

a kiedy to Jezus byl w Rzymie?, czyzby takze i cala
historia o ukrzyzowaniu, sadzeniu i Poncjuszu Pilacie takze zdazyla sie w Rzymie?, a nie w Judei? czasu przybywa a logiki ubywa.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~gh 2010-07-25 (00:29) 4 lata 4 miesiące 25 dni 14 godzin i 13 minut temu

Bóg jest jeden i wszechmocny
anioły oraz demony są pośród nas ,poczytajcie sobie z ciekawosci Biblie. Bóg(Jahwe) jest jeden i panuje nad wszystkim!!!

odpowiedz

0
0
~Sławo 2010-07-14 (21:25) 4 lata 5 miesięcy 5 dni 17 godzin i 17 minut temu

Chrześcijanie od poczatku byli prześladowani i tak jest do dzisiaj... nawet w takich komentarzach... A Bóg jest i KIEDYŚ się przekonacie...

odpowiedz

0
0
~Donia 2010-07-13 (22:16) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 16 godzin i 26 minut temu

apel
Alpel do Ferdynanda Kiepskiego: Ferdziu kochany skomentuj to plis!!!Uwielbiam Twoje wywody

odpowiedz

0
0
~alba 2010-07-06 (12:31) 4 lata 5 miesięcy 14 dni 2 godziny i 11 minut temu

Diabeł nie śpi, ale i tak ostateczne zwycięstwo należy do Kościoła..
..."Bramy piekelne go nie przemogą".

odpowiedz

0
0
~KASTA KAPŁAŃSKA 2010-07-05 (09:01) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 5 godzin i 41 minut temu

PROPORCJE I DYSPROPORCJE KRK
FUNKCJONARIUSZE WATYKANU W RP to 0,13% OGÓŁU LUDNOŚCI: ok. 30 TYS. KSIĘŻA + 20 TYS. ZAKONNICE; MAJĄ 10.200 PARAFIE RÓŻNEJ CHŁONNOŚCI,STWORZYLI SOBIE WYMUSZONYM KONKORDATEM PAŃSTWO W PAŃSTWIE; WYCIĄGAJA COROCZNIE OD PODATNIKÓW RP CIĘŻKIE MILIARDY (DOTACJE, UKRYTE DODATCJE, ZWOLNIENIA PODATKOWE, OBSADZANIE KLEREM ŚWIECKICH ETATÓW, PRZEKRĘTY KOŚCIELNEJ KOMISJI MAJATKOWEJ, DANE O FINANSACH KRK SĄ UKRYWANE LUB MANIPULOWANE, itd.)...W LATACH PRZEDPOWODZIOWYCH WYBUDOWALI 2000 NOWYCH KOŚCIOŁÓW...

odpowiedz

0
0
~Gobi 2010-07-05 (09:00) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 5 godzin i 42 minuty temu

Skandal i profanacja jest zwykłą, codzienną praktyką kościoła.
Mała grupa stetryczałych męskich seksistów. Wyzyskiwacze i rozpustnicy, fabrykują prawa o umiarkowaniu i moralności publicznej. Garstka nierobów tonących w zbytkach wmawia masom ideał życia w ascezie, biedzie i upodleniu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~CUDACY 2010-07-05 (08:47) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 5 godzin i 55 minut temu

WATYKAN TO OBRAZA BOSKA !
TO MAJĄ BYĆ PRZEDSTAWICIELE BOGA NA ZIEMI ?! ZA TAKICH SIĘ PODAJĄ, ALE ŁAMIĄ WSZYSTKIE ZASADY, KTÓRE WYGŁASZAJĄ...

odpowiedz

0
0
~abc 2010-07-05 (07:10) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 32 minuty temu

Święte Schody w Rzymie sprofanowane
A to Jezus był w Rzymie na przesłuchaniu?

odpowiedz

0
0
~777 2010-07-04 (22:04) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 16 godzin i 38 minut temu

profanacja
Czy zjedzenie kremówki to też profanacja.I koniecznie powystrzelać gołębie bo załatwiają sie na JP II

odpowiedz

0
0
~trampolina w niebo 2010-07-04 (11:15) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 3 godziny i 27 minut temu

planeta sprofanowana
ciemnotą dewocką

odpowiedz

0
0
~Gwiazdka 2010-07-04 (10:33) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 4 godziny i 9 minut temu

Ciekawe jak mógł na szerokości 20 metrów
wykonac nie zauważony taki napisy.Po pierwsze schody odgradza wysoka kuta krata,która jest zamykana,po drugie zawsze przy "tych" schodach są tłumy.Po trzecie po tych schodach wchodzi się tylko na kolanach.Szkoda tylko tych pięknych marmurowych ścian.Schody marmurowe przykryte są drewnem.W niektórych miejscach są szybki, po którymi widoczne są brunatne plamy.(legenda głosi,że to krople krwi Jezusa).Tak, że napis na długości 20 metrów,realnie byłby do wykonania, ale na szerokości .. *

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Rolof 2010-07-04 (10:19) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 4 godziny i 23 minuty temu

Napis Cyrylicą
Kocham cię Wiero - Wania. To ma być profanacja? przecież to też o miłości

odpowiedz

0
0
~xxx 2010-07-04 (00:03) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 39 minut temu

Boga nie ma, ale kler wymyśla coraz to bardziej pokręcone
dziwactwa religijne jak Drzwi Milenijne, Bramy-Ryby czy Domy Jana Pawła II.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~pius12 2010-07-03 (22:05) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 16 godzin i 37 minut temu

Watykan sprofanował Biblie
Ktoś napisał cytat z Biblii ,a oni mówią że to jest ''całkowicie bezładne i nielogiczne''. Jeszcze troche to przyznają ateistom racje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pius12 2010-07-03 (22:04) 4 lata 5 miesięcy 16 dni 16 godzin i 38 minut temu

Watykan sprofanował Biblie
Ktoś napisał cytat z Biblii ,a oni mówią że to jest ''całkowicie bezładne i nielogiczne''. Jeszcze troche to przyznają ateistom racje.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 8 godzin i 47 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 13 godzin i 47 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 6 godzin i 57 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 9 godzin i 24 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 3 godziny i 42 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29924