Strona główna serwisu
Sondaż: 49 proc. Brytyjczyków za pozostaniem w UE

Sondaż: 49 proc. Brytyjczyków za pozostaniem w UE

• To o pięć punktów mniej niż w styczniu
• 41 proc. ankietowanych chciałoby wyjścia kraju z Unii
Czterdzieści dziewięć proc. Brytyjczyków deklaruje, że zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, podczas gdy 41 proc. chciałoby wyjścia kraju z Unii - wynika z sondażu ComRes dla telewizji ITV News.

Oznacza to, że liczba Brytyjczyków, którzy chcą, by Wielka Brytrania pozostała częścią bloku, spadła o pięć punktów od ubiegłego miesiąca.

W styczniu 54 proc. ankietowanych deklarowało, że zagłosuje za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, a 36 proc. - przeciw.


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotyka się w tym tygodniu z przywódcami kilku krajów UE, aby zabiegać o poparcie dla swej propozycji porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii. Porozumienie z Londynem ma zostać zawarte przed szczytem UE, planowanym na 18 i 19 lutego.

Jeśli porozumienie zostanie zawarte, to już latem Brytyjczycy będą mogli wypowiedzieć się w referendum w sprawie dalszego członkostwa ich kraju w Unii.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (94)
Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
323
~poznanczyk 2016-02-15 (20:14) 5 godzin i 31 minut temu

Jak Brytyjczycy wyjda z Unii to nic w niej po nas... Z drugiej strony to wtedy zunifikuje bardziej Unie i tak naprawde ja wzmocni co moze sie na nas tez odbic czkawka. Takze trzeba bardzo mocno zaciesniac wspolprace z panstwami Europy srodkowej, dobrze grac z Brytyjczykami i na litosc boska w koncu dogadac sie z Ruskimi. Rusek to w koncu nie diabel mozna sie z nim dogadac. Bo chyba nie liczycie na Ukraine co? Ukraincy zawsze byli psami Niemcow i bardzo chetnie wbija nam noz w plecy gdy ich tylko o to Niemcy poprosza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
302
~kosaspalinowa 2016-02-15 (21:13) 4 godziny i 32 minut temu

Mam nadzieje ze wyjda i mam goraca nadzieje ze Polska tez wyjdzie nie potrzebujemy zyc po uszy w szambie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
236
~TW Bolek 2016-02-15 (20:17) 5 godzin i 28 minut temu

Jak Polska zacznie dopłacać to u nas będzie większość za wyjściem z UE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11