Strona główna serwisu
Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?

Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?

Holenderscy parlamentarzyści zajmują się doniesieniami, jakoby Kościół katolicki w latach 50. XX wieku wykastrował 10 chłopców, którzy odważyli się mówić o molestowaniu przez duchownych - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.
Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z holenderskich gazet, "NRC Handelsblad", opisała sprawę Henka Heithuisa. Miał on być jednym z wykastrowanych mężczyzn.

Jak pisała gazeta, 20-letni Heithuis w 1956 r. poinformował policję, że jako dziecko był molestowany przez dwóch mnichów w domu opieki, w którym przebywał. Mnisi zostali skazani, a Heithuis trafił do katolickiego szpitala psychiatrycznego, gdzie przeprowadzono kastrację. Szpital utrzymywał, że operację przeprowadzono na życzenie pacjenta, ale nie ma na to żadnego pisemnego dowodu. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym dwa lata po operacji.

Gazeta podaje, że karę w postaci kastracji stosowano nie tylko wobec tych chłopców, którzy mówili o molestowaniu przez duchownych, ale także tych, którzy byli homoseksualistami.


NaSygnale.pl: Piękna 18-latka zabiła rywalkę. Poszło o...
"Daily Mail", wp.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (547)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
107
~Aga 2012-03-20 (22:19) 3 godziny i 21 minut temu

Ja jestem praktykującą katoliczką, ale uważam, że księża powinni być kastrowani zaraz po święceniach żeby nie kusiło. w końcu nam nie dają wyboru i grzmią, że sex po ślubie, nie rozwodzić się itd. To niech sami pokażą konsekwencję. Decydują się na życie dla Boga, to niech poddadzą się kastracji, bo jądra do niczego im nie są potrzebne. Ciekawe ilu wtedy by się garnęło do stanu duchownego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
126
~ 2012-03-20 (20:39) 5 godzin i 1 minutę temu

NWO- zorganizowany atak trwa. Możecie mnie minusować ale taka prawda. Masoni podjęli zorganizowaną walkę z kościołem, bo w Polsce jest zbyt wielu wiernych i tyle w temacie. Teraz atakujcie ale przyjdzie czas i oby nie było za późno jak przejżycie na oczy. Światem nie kierują rządy tylko przedstawiciele NWO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
105
~janusz 2012-03-20 (20:06) 5 godzin i 34 minut temu

Do szkoły podstawowej chodziłem w latach 60-tych ,bicie uczniów przez kierownika i jego zastępców było na porządku dziennym i tak było we wszystkich szkołach w Polsce w tamtym czasie ,nigdy nie zauważyłem żeby jakiekolwiek media sie tym interesowali , za to bardzo ich obchodzxi co było w Holandi , Belgi ,Irlandi itd. ,czy dzieje się tak dlatego że kierownikami w tamtym czasie byli komuniści.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13