Strona główna serwisu
Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?
Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?

Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?

Holenderscy parlamentarzyści zajmują się doniesieniami, jakoby Kościół katolicki w latach 50. XX wieku wykastrował 10 chłopców, którzy odważyli się mówić o molestowaniu przez duchownych - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.
Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z holenderskich gazet, "NRC Handelsblad", opisała sprawę Henka Heithuisa. Miał on być jednym z wykastrowanych mężczyzn.

Jak pisała gazeta, 20-letni Heithuis w 1956 r. poinformował policję, że jako dziecko był molestowany przez dwóch mnichów w domu opieki, w którym przebywał. Mnisi zostali skazani, a Heithuis trafił do katolickiego szpitala psychiatrycznego, gdzie przeprowadzono kastrację. Szpital utrzymywał, że operację przeprowadzono na życzenie pacjenta, ale nie ma na to żadnego pisemnego dowodu. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym dwa lata po operacji.

Gazeta podaje, że karę w postaci kastracji stosowano nie tylko wobec tych chłopców, którzy mówili o molestowaniu przez duchownych, ale także tych, którzy byli homoseksualistami.

NaSygnale.pl: Piękna 18-latka zabiła rywalkę. Poszło o...
"Daily Mail", wp.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (547)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
107
~Aga 2012-03-20 (22:19) 8 godzin i 17 minut temu

Ja jestem praktykującą katoliczką, ale uważam, że księża powinni być kastrowani zaraz po święceniach żeby nie kusiło. w końcu nam nie dają wyboru i grzmią, że sex po ślubie, nie rozwodzić się itd. To niech sami pokażą konsekwencję. Decydują się na życie dla Boga, to niech poddadzą się kastracji, bo jądra do niczego im nie są potrzebne. Ciekawe ilu wtedy by się garnęło do stanu duchownego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
126
~ 2012-03-20 (20:39) 9 godzin i 57 minut temu

NWO- zorganizowany atak trwa. Możecie mnie minusować ale taka prawda. Masoni podjęli zorganizowaną walkę z kościołem, bo w Polsce jest zbyt wielu wiernych i tyle w temacie. Teraz atakujcie ale przyjdzie czas i oby nie było za późno jak przejżycie na oczy. Światem nie kierują rządy tylko przedstawiciele NWO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
105
~janusz 2012-03-20 (20:06) 10 godzin i 30 minut temu

Do szkoły podstawowej chodziłem w latach 60-tych ,bicie uczniów przez kierownika i jego zastępców było na porządku dziennym i tak było we wszystkich szkołach w Polsce w tamtym czasie ,nigdy nie zauważyłem żeby jakiekolwiek media sie tym interesowali , za to bardzo ich obchodzxi co było w Holandi , Belgi ,Irlandi itd. ,czy dzieje się tak dlatego że kierownikami w tamtym czasie byli komuniści.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
86
~Riki. 2012-03-20 (20:11) 10 godzin i 25 minut temu

Efektem tych okaleczen jest Anna Grodzka ajwaj.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
92
~Leo 2012-03-20 (19:43) 10 godzin i 53 minut temu

Niech ci Holendrzy wykastrują swój mózg bo w te brednie już im nie uwierzę!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
80
~oburzony 2012-03-20 (20:17) 10 godzin i 19 minut temu

przestańcie podrzucać zastępcze tematy ludzi interesuje jak "ogarnąć" finansowo kolejny miesiąc,z pracą coraz bardziej krucho,każą pracować do 67 lat (jeszcze żeby było gdzie ) a tu tylko jedno kośćiół i kośćiół

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
64
~papież 2012-03-20 (20:17) 10 godzin i 19 minut temu

Zdziwienie katolika po śmierci - bezcenne!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
73
~ 2012-03-20 (19:29) 11 godzin i 7 minut temu

No i co za różnica Holandia czy Polska kościół katolicki jest jeden to i praktyka ta sama.Tylko w Polsce jeszcze czarna banda pasie się na biednym narodzie i ciągle jej mało.Bo np:w takich Czechach to z czarną zarazą już Husyci zrobili porządek mimo ,że papież 4krucjaty tam posłał.Skutkiem czego do dziś katolików jest tam teraz 30procent i księża muszą dymać na własne utrzymanie,a dodatkowo prowadzą posługę w kraju im nieprzychylnym. I jesli już ktoś mi mówi o powołaniu myślę sobie jakie to musi być wyzwanie bycie księdzem właśnie tam albo w jakimś kraju w afryce ogarniętym wojną. U nas arcybiskup Petz molestował kleryków i co?? i nic sprawa pod dywan.U nas plebanie do nieba,kochanka ,albo kochanek i co i nic..,a normalny człowiek tyra za marną pensje i jeszcze od tego mizernego zarobku dowalony ma zajebisty podatek..księża w Polsce o biedzie trąbią na lewo prawo ,a skromnie nie żyją.Koniec z tym do roboty zagonić tę pasożytniczą czarną bandę dewiantów.Na szpitale ,szkoły nie ma,ale na fundusz kościelny ma być!!!!Koniec z wami czarne nieroby..!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
54
~alfkosmita 2012-03-20 (18:02) 12 godzin i 34 minut temu

Kastracja powinna być obowiązkowa dla wszystkich księży jako dowód na oddanie się powołaniu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
78
~gość 2012-03-20 (18:21) 12 godzin i 15 minut temu

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
52
~11 2012-03-20 (18:06) 12 godzin i 30 minut temu

Gdyby wyszły na jaw wszystkie zbrodnie kościoła to piekło by splajtowało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
57
~Katolik 2012-03-20 (18:14) 12 godzin i 22 minut temu

Kiedy w Polsce to wszystko sie ujawni.Bylem w klasztoze wiec wiem co tam sie wyprawialo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
51
~ 2012-03-20 (18:08) 12 godzin i 28 minut temu

to się w głowie nie mieści! Czarna mafia! Bogiem wycierają usta a tak naprawdę to tylko kasa i władza!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
70
~CZoper 2012-03-20 (17:55) 12 godzin i 41 minut temu

Komu jest potrzebny Kosciol Katolicki????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
50
~gosc 2012-03-20 (23:11) 7 godzin i 25 minut temu

Celibat zostal wprowadzony po to zeby majatek KK nie byl dziedziczony a co za tym idzie zubozony przez spatkobiercow w 1075r - bezżenność stanu kapłańskiego (celibat) wprowadzony na soborze "postnym" itd im wiecej chorych wymyslow KK tym wiecej zboczen! KK to rzad dusz.. ponad granicami panstw odpuszczaja komu chca za co chca! decyduja o antykoncepcji w krajach z epidemia AIDS grozac potepieniem duszy! Nie zdziwilbym sie gdyby biskupi czy nawet Papiez nie wierzyl w Boga! on piastuje role krola w Monarchii zwanej Katolicyzmem!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
44
~ 2012-03-20 (18:04) 12 godzin i 32 minut temu

Ale numer a my na tych zboków wydajemy jeszcze dwa miliardy rocznie.Żałosne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
59
~synek 2012-03-20 (19:04) 11 godzin i 32 minut temu

Kościół to nierządnica, teraz i zawsze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
42
~sd 2012-03-20 (20:37) 9 godzin i 59 minut temu

a ile wykastrowano kobiet w Czechosłowacji i byłym NRD ? To nie były kastracje z polecenia księży.

odpowiedz