więcej

Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?.

"Daily Mail", wp.pl |  dodane 2012-03-20 (17:42) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 17 minut temu
drukuj


_
opinie
Holenderscy parlamentarzyści zajmują się doniesieniami, jakoby Kościół katolicki w latach 50. XX wieku wykastrował 10 chłopców, którzy odważyli się mówić o molestowaniu przez duchownych - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z holenderskich gazet, "NRC Handelsblad", opisała sprawę Henka Heithuisa. Miał on być jednym z wykastrowanych mężczyzn.

Jak pisała gazeta, 20-letni Heithuis w 1956 r. poinformował policję, że jako dziecko był molestowany przez dwóch mnichów w domu opieki, w którym przebywał. Mnisi zostali skazani, a Heithuis trafił do katolickiego szpitala psychiatrycznego, gdzie przeprowadzono kastrację. Szpital utrzymywał, że operację przeprowadzono na życzenie pacjenta, ale nie ma na to żadnego pisemnego dowodu. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym dwa lata po operacji.

Gazeta podaje, że karę w postaci kastracji stosowano nie tylko wobec tych chłopców, którzy mówili o molestowaniu przez duchownych, ale także tych, którzy byli homoseksualistami.

NaSygnale.pl: Piękna 18-latka zabiła rywalkę. Poszło o...

(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 37 14.62%
nie 216 85.38%

Przeczytaj też

Ksiądz z woj. lubelskiego podejrzany o molestowanie - na wolności

dodane 2012-08-08 (15:05) 2 lata 4 miesiące 10 dni 22 godziny i 54 minuty temu

Księżowskie wakacje czyli gdzie duchowni jeżdżą na wakacje

dodane 2012-07-13 (01:25) 2 lata 5 miesięcy 6 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Holenderski sąd zdelegalizował stowarzyszenie promujące pedofilię

dodane 2012-06-27 (12:55) 2 lata 5 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Włoski episkopat: 135 przypadków pedofilii wśród księży w ciągu 10 lat

dodane 2012-05-22 (18:40) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 19 godzin i 19 minut temu

Włochy: Ksiądz skazany 9,5 roku więzienia za pedofilię

aktualizacja 2012-05-03 (18:11) 2 lata 7 miesięcy 15 dni 19 godzin i 48 minut temu

27-letni pedofil zatrzymany na Łotwie

dodane 2012-03-27 (12:50) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 9 minut temu

Watykan po wizytacji w Irlandii: konsternacja z powodu skandalu pedofilii

dodane 2012-03-20 (13:55) 2 lata 8 miesięcy 29 dni i 4 minuty temu

"Księża są dorośli, wolno im być homoseksualistami"

dodane 2012-03-19 (16:08) 2 lata 8 miesięcy 29 dni 21 godzin i 51 minut temu

Dębski: Kościół w Polsce nie chce płacić odszkodowań dla ofiar księży-pedofilów

dodane 2012-03-15 (14:00) 2 lata 9 miesięcy 3 dni 23 godziny i 59 minut temu

Kościół zdecydował - nie będą tego tolerować

aktualizacja 2012-03-14 (17:20) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 20 godzin i 39 minut temu

W innych serwisach


Opinie (547)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

126
42
~ 2012-03-20 (20:39) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 20 minut temu

NWO- zorganizowany atak trwa. Możecie mnie minusować ale taka prawda. Masoni podjęli zorganizowaną walkę z kościołem, bo w Polsce jest zbyt wielu wiernych i tyle w temacie. Teraz atakujcie ale przyjdzie czas i oby nie było za późno jak przejżycie na oczy. Światem nie kierują rządy tylko przedstawiciele NWO.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

106
23
~Aga 2012-03-20 (22:19) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 15 godzin i 40 minut temu

Ja jestem praktykującą katoliczką, ale uważam, że księża powinni być kastrowani zaraz po święceniach żeby nie kusiło. w końcu nam nie dają wyboru i grzmią, że sex po ślubie, nie rozwodzić się itd. To niech sami pokażą konsekwencję. Decydują się na życie dla Boga, to niech poddadzą się kastracji, bo jądra do niczego im nie są potrzebne. Ciekawe ilu wtedy by się garnęło do stanu duchownego.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

105
34
~janusz 2012-03-20 (20:06) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Do szkoły podstawowej chodziłem w latach 60-tych ,bicie uczniów przez kierownika i jego zastępców było na porządku dziennym i tak było we wszystkich szkołach w Polsce w tamtym czasie ,nigdy nie zauważyłem żeby jakiekolwiek media sie tym interesowali , za to bardzo ich obchodzxi co było w Holandi , Belgi ,Irlandi itd. ,czy dzieje się tak dlatego że kierownikami w tamtym czasie byli komuniści.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

86
19
~Riki. 2012-03-20 (20:11) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 48 minut temu

Efektem tych okaleczen jest Anna Grodzka ajwaj.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

92
28
~Leo 2012-03-20 (19:43) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 16 minut temu

Niech ci Holendrzy wykastrują swój mózg bo w te brednie już im nie uwierzę!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

80
21
~oburzony 2012-03-20 (20:17) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 42 minuty temu

przestańcie podrzucać zastępcze tematy ludzi interesuje jak "ogarnąć" finansowo kolejny miesiąc,z pracą coraz bardziej krucho,każą pracować do 67 lat (jeszcze żeby było gdzie ) a tu tylko jedno kośćiół i kośćiół

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

64
5
~papież 2012-03-20 (20:17) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 42 minuty temu

Zdziwienie katolika po śmierci - bezcenne!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

73
17
~ 2012-03-20 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 30 minut temu

No i co za różnica Holandia czy Polska kościół katolicki jest jeden to i praktyka ta sama.Tylko w Polsce jeszcze czarna banda pasie się na biednym narodzie i ciągle jej mało.Bo np:w takich Czechach to z czarną zarazą już Husyci zrobili porządek mimo ,że papież 4krucjaty tam posłał.Skutkiem czego do dziś katolików jest tam teraz 30procent i księża muszą dymać na własne utrzymanie,a dodatkowo prowadzą posługę w kraju im nieprzychylnym. I jesli już ktoś mi mówi o powołaniu myślę sobie jakie to musi być wyzwanie bycie księdzem właśnie tam albo w jakimś kraju w afryce ogarniętym wojną. U nas arcybiskup Petz molestował kleryków i co?? i nic sprawa pod dywan.U nas plebanie do nieba,kochanka ,albo kochanek i co i nic..,a normalny człowiek tyra za marną pensje i jeszcze od tego mizernego zarobku dowalony ma zajebisty podatek..księża w Polsce o biedzie trąbią na lewo prawo ,a skromnie nie żyją.Koniec z tym do roboty zagonić tę pasożytniczą czarną bandę dewiantów.Na szpitale ,szkoły nie ma,ale na fundusz kościelny ma być!!!!Koniec z wami czarne nieroby..!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

54
2
~alfkosmita 2012-03-20 (18:02) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 57 minut temu

Kastracja powinna być obowiązkowa dla wszystkich księży jako dowód na oddanie się powołaniu.

odpowiedz

78
27
~gość 2012-03-20 (18:21) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 38 minut temu

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

52
6
~11 2012-03-20 (18:06) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 53 minuty temu

Gdyby wyszły na jaw wszystkie zbrodnie kościoła to piekło by splajtowało.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

57
15
~Katolik 2012-03-20 (18:14) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 45 minut temu

Kiedy w Polsce to wszystko sie ujawni.Bylem w klasztoze wiec wiem co tam sie wyprawialo.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

51
10
~ 2012-03-20 (18:08) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 51 minut temu

to się w głowie nie mieści! Czarna mafia! Bogiem wycierają usta a tak naprawdę to tylko kasa i władza!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

70
29
~CZoper 2012-03-20 (17:55) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 4 minuty temu

Komu jest potrzebny Kosciol Katolicki????

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

50
10
~gosc 2012-03-20 (23:11) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 14 godzin i 48 minut temu

Celibat zostal wprowadzony po to zeby majatek KK nie byl dziedziczony a co za tym idzie zubozony przez spatkobiercow w 1075r - bezżenność stanu kapłańskiego (celibat) wprowadzony na soborze "postnym" itd im wiecej chorych wymyslow KK tym wiecej zboczen! KK to rzad dusz.. ponad granicami panstw odpuszczaja komu chca za co chca! decyduja o antykoncepcji w krajach z epidemia AIDS grozac potepieniem duszy! Nie zdziwilbym sie gdyby biskupi czy nawet Papiez nie wierzyl w Boga! on piastuje role krola w Monarchii zwanej Katolicyzmem!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

44
5
~ 2012-03-20 (18:04) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 55 minut temu

Ale numer a my na tych zboków wydajemy jeszcze dwa miliardy rocznie.Żałosne

odpowiedz

59
23
~synek 2012-03-20 (19:04) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 55 minut temu

Kościół to nierządnica, teraz i zawsze.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

42
8
~sd 2012-03-20 (20:37) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 17 godzin i 22 minuty temu

a ile wykastrowano kobiet w Czechosłowacji i byłym NRD ? To nie były kastracje z polecenia księży.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

168
134
~JACEK 2012-03-20 (18:47) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 12 minut temu

Jest napisane w Bibli "ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." Nastepca Piotra jest Papiez wiec kazdy kto wybiera sie na wojne z kosciolem ten idzie na wojne z Bogiem, to co jest na portalach to wszystko aby oddalic nas jak najbardziej od Boga,sex,tania sensacja,uzywki,itp zauwazcie co sie dzieje na swiecie!!!Trudno bedzie wytrwac w wierze w tych czasach to bedzie prawdziwa proba!! Ale o to niema sie co obawiac,wazne zeby ufac Chrystusowi,byc wrazliwym na grzech i zlo a starania (a nie rezultat) bedzie doceniony, jedynie Bog potrafi wejrzec w ludzkie serca i zobaczyc jak czesto jest ciezko

odpowiedz

pokaż 29 ukrytych odpowiedzi

48
15
~szczur 2012-03-20 (22:12) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 15 godzin i 47 minut temu

kościół katolicki to największa sekta na świecie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 2 godziny i 59 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 2 godziny i 54 minuty temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 3 godziny i 44 minuty temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 3 godziny i 35 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 3 godziny i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28926