więcej

Skandal w Kościele. Kastrowali chłopców "za karę"?.

"Daily Mail", wp.pl |  dodane 2012-03-20 (17:42) 2 lata 4 miesiące 2 dni 17 godzin i 52 minuty temu
drukuj


_
opinie
Holenderscy parlamentarzyści zajmują się doniesieniami, jakoby Kościół katolicki w latach 50. XX wieku wykastrował 10 chłopców, którzy odważyli się mówić o molestowaniu przez duchownych - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z holenderskich gazet, "NRC Handelsblad", opisała sprawę Henka Heithuisa. Miał on być jednym z wykastrowanych mężczyzn.

Jak pisała gazeta, 20-letni Heithuis w 1956 r. poinformował policję, że jako dziecko był molestowany przez dwóch mnichów w domu opieki, w którym przebywał. Mnisi zostali skazani, a Heithuis trafił do katolickiego szpitala psychiatrycznego, gdzie przeprowadzono kastrację. Szpital utrzymywał, że operację przeprowadzono na życzenie pacjenta, ale nie ma na to żadnego pisemnego dowodu. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym dwa lata po operacji.

Gazeta podaje, że karę w postaci kastracji stosowano nie tylko wobec tych chłopców, którzy mówili o molestowaniu przez duchownych, ale także tych, którzy byli homoseksualistami.

NaSygnale.pl: Piękna 18-latka zabiła rywalkę. Poszło o...

(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 37 14.62%
nie 216 85.38%

Przeczytaj też

Ksiądz z woj. lubelskiego podejrzany o molestowanie - na wolności

dodane 2012-08-08 (15:05) 1 rok 11 miesięcy 14 dni 20 godzin i 29 minut temu

Księżowskie wakacje czyli gdzie duchowni jeżdżą na wakacje

dodane 2012-07-13 (01:25) 2 lata 10 dni 10 godzin i 9 minut temu

Holenderski sąd zdelegalizował stowarzyszenie promujące pedofilię

dodane 2012-06-27 (12:55) 2 lata 25 dni 22 godziny i 39 minut temu

Włoski episkopat: 135 przypadków pedofilii wśród księży w ciągu 10 lat

dodane 2012-05-22 (18:40) 2 lata 2 miesiące 16 godzin i 54 minuty temu

Włochy: Ksiądz skazany 9,5 roku więzienia za pedofilię

aktualizacja 2012-05-03 (18:11) 2 lata 2 miesiące 19 dni 17 godzin i 23 minuty temu

27-letni pedofil zatrzymany na Łotwie

dodane 2012-03-27 (12:50) 2 lata 3 miesiące 25 dni 22 godziny i 44 minuty temu

Watykan po wizytacji w Irlandii: konsternacja z powodu skandalu pedofilii

dodane 2012-03-20 (13:55) 2 lata 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 39 minut temu

"Księża są dorośli, wolno im być homoseksualistami"

dodane 2012-03-19 (16:08) 2 lata 4 miesiące 3 dni 19 godzin i 26 minut temu

Dębski: Kościół w Polsce nie chce płacić odszkodowań dla ofiar księży-pedofilów

dodane 2012-03-15 (14:00) 2 lata 4 miesiące 7 dni 21 godzin i 34 minuty temu

Kościół zdecydował - nie będą tego tolerować

aktualizacja 2012-03-14 (17:20) 2 lata 4 miesiące 8 dni 18 godzin i 14 minut temu

W innych serwisach


Opinie (547)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~wybic do nogi 2013-03-17 (10:51) 1 rok 4 miesiące 6 dni i 43 minuty temu

jeszcze jeddna zbrodnia kk ,torturowali i wymordowali setki milionow ludzi ,bezkarnie gwalca dzieci do dzis to najbardziej ludobojcza banda przestepcow w dziejach ziemi ,palic ich na stosach to malo

odpowiedz

8
1
~gość 2013-03-17 (07:02) 1 rok 4 miesiące 6 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Katolicki kler mordował , handlował w HISZPANI dziećmi zabranymi matkom po porodzie ,ukrywał bandytów różnej maści, hitlerowców ukrywał i ułatwiał transport do ameryki południowej ,kastrował dzieci , bił, molestował ,uprawiał seks z nieletnimi, zapładniał żony katolików, brał czynny udział w najgorszych zbrodniach na ziemi Katolickie tabu się skończyło a ile jeszcze tajemnic kleru zabaczy światło dzienne tego wkrótce się dowiemy.

odpowiedz

4
6
~Kurp 2013-03-17 (05:35) 1 rok 4 miesiące 6 dni 5 godzin i 59 minut temu

Zapewne i wtym środowisku zdarzają sie przypadki pedofilii. Zastanawiam się tylko, dlaczego akurat teraz wzięło sie tak wielkie zainteresowanie pedofilią. Czyżby kolejny sposób iucieczki od innych ważnych problemów, czyżby znów mydlenie oczu społeczeństwu i kolejna metoda skłócenia społeczeństwa. Jeśli chodzi zaś o homoseksualistów, wiadomo, że od zarania dziejów ludzie z takim zboczeniem żyli wśród nas. Teraz zaczęły się protesty pedałów i walka o jakieś prawa dla nich. Nie rozuymiem, dlaczeo grupka półgłówków narzuca swój program większości, dlaczeo oni wciąż atakują większość. Może tak naprawdę tę grupę zoboczeńców trzeba leczyć.

odpowiedz

8
0
~Ząbek 2013-03-17 (05:19) 1 rok 4 miesiące 6 dni 6 godzin i 15 minut temu

Kościół i księżą mają problem z seksem przez celibat.Celibat ustanowił papież a nie Jezus,więc i papież powinien znieść celibat.Celibat był zarządzony po to,aby majątek kościoła nie przenikał do rodzin księży,aby kościół się bogacił.Teraz papież Franciszek pragnie aby kościół był biedny i o to właśnie chodzi.W Polsce kler nie zrzeknie się dobrowolnie z bogactwa ani z pychy ,dopóki wierni im tego nie uświadomią,ale i tak to nastąpi.Teraz oni tego nie chcą wiedzieć,ale tym bardziej jest to źle dla nich i kościoła.Każdemu trudno rozstać się z luksusem.

odpowiedz

106
23
~Aga 2012-03-20 (22:19) 2 lata 4 miesiące 2 dni 13 godzin i 15 minut temu

Ja jestem praktykującą katoliczką, ale uważam, że księża powinni być kastrowani zaraz po święceniach żeby nie kusiło. w końcu nam nie dają wyboru i grzmią, że sex po ślubie, nie rozwodzić się itd. To niech sami pokażą konsekwencję. Decydują się na życie dla Boga, to niech poddadzą się kastracji, bo jądra do niczego im nie są potrzebne. Ciekawe ilu wtedy by się garnęło do stanu duchownego.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

2
10
~Koniec Swiata 2013-03-17 (01:37) 1 rok 4 miesiące 6 dni 9 godzin i 57 minut temu

Skad ta wielka ngonka na Ksiezy? Skonczyl sie Stalinizm ,a spoleczenstwo rzada krwi!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~wera 2013-02-20 (21:46) 1 rok 5 miesięcy 2 dni 13 godzin i 48 minut temu

Piszcie co chcecie, ale jeżeli człowiek zaczyna żyć przeciw swej naturze (celibat), to albo próbuje poprawiać Boga, albo jest zboczony. W obu przypaskach to jakieś szaleństwo, wręcz obłęd. I jeszcze te bajki o Jezusku, Maryii i ta cała sukienkowa reszta

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~2$ 2013-03-04 (16:59) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 35 minut temu

A w średniowieczu wszystkie ofiary czarnych pedofilii by spalili, ci pedofile oczywiście. Dzisiaj szefostwo odwleka, odwleka i taki Pec (czy jak mu tam) ma się dobrze. W kraju obłudy, fałszu i hipokryzji żyjemy. 90mln złotych na kościół, gdy tyle biedy wokół. Ciągle tylko konklawe, konklawe i watykan, aż rzygać się chce. Co też robię.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
2
~Zah 2013-03-04 (19:08) 1 rok 4 miesiące 18 dni 16 godzin i 26 minut temu

Nienawidzę kościoła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i głupich klechów darmozjadów amen pajace

odpowiedz

7
3
~daro 2013-03-04 (19:06) 1 rok 4 miesiące 18 dni 16 godzin i 28 minut temu

Gówniana religia w jednego zmyślonego boga dla wszystkich ułomnych. Spalić wytępić zarazę.

odpowiedz

11
0
~od 2013-03-04 (17:11) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Homoseksualisci wybierali sobie kryjówke w łonie kościoła. Najpierw był homoseksualizm danych księży a pózniej poszukiwanie łatwego życie,gdzie nie ma podejrzeń na tamat tego ,że dany osobnik nie jest żonaty.Kościół juz dawno powinien ostro zareagować na to że jest ich tylu wśród księży albo znieść celibat.Teraz na naprawę jest już za pózno.Ta zaraza doszła nawet do Watykanu.

odpowiedz

11
1
~2$ 2013-03-04 (17:01) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 33 minuty temu

Spowiedź na ucho wymyśliły klechy irlandzkie, czyściec któryś z tych zbiereźników i mamy się bać. Bójmy się q..a

odpowiedz

168
134
~JACEK 2012-03-20 (18:47) 2 lata 4 miesiące 2 dni 16 godzin i 47 minut temu

Jest napisane w Bibli "ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." Nastepca Piotra jest Papiez wiec kazdy kto wybiera sie na wojne z kosciolem ten idzie na wojne z Bogiem, to co jest na portalach to wszystko aby oddalic nas jak najbardziej od Boga,sex,tania sensacja,uzywki,itp zauwazcie co sie dzieje na swiecie!!!Trudno bedzie wytrwac w wierze w tych czasach to bedzie prawdziwa proba!! Ale o to niema sie co obawiac,wazne zeby ufac Chrystusowi,byc wrazliwym na grzech i zlo a starania (a nie rezultat) bedzie doceniony, jedynie Bog potrafi wejrzec w ludzkie serca i zobaczyc jak czesto jest ciezko

odpowiedz

pokaż 29 ukrytych odpowiedzi

12
56
~Jan 2012-03-20 (18:02) 2 lata 4 miesiące 2 dni 17 godzin i 32 minuty temu

Czy Polański wreszcie odsiedział za pedofilię, toż to było zupełnie niedawno, co z Urbanem, który wyprawia się do krajów prostytucji dziecięcej, po co... To tacy oskarżają kościół najgłośniej, badania z 2004r. prow. przez uniw. USA pokazały, że 100 x więcej tego procederu jest w zawodzie nauczycielskim, ale co dnia atakują Kościół. Zniszczą i będzie hulaj dusza, piekła nie ma...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
2
~@klatka 2013-03-04 (15:59) 1 rok 4 miesiące 18 dni 19 godzin i 35 minut temu

TAK MOZE PISAĆ SOLIDARNOSCIOWY ,NIEDOUCZONY NIE ZNAJĄCY HISTORI BYDLAK .

odpowiedz

50
10
~gosc 2012-03-20 (23:11) 2 lata 4 miesiące 2 dni 12 godzin i 23 minuty temu

Celibat zostal wprowadzony po to zeby majatek KK nie byl dziedziczony a co za tym idzie zubozony przez spatkobiercow w 1075r - bezżenność stanu kapłańskiego (celibat) wprowadzony na soborze "postnym" itd im wiecej chorych wymyslow KK tym wiecej zboczen! KK to rzad dusz.. ponad granicami panstw odpuszczaja komu chca za co chca! decyduja o antykoncepcji w krajach z epidemia AIDS grozac potepieniem duszy! Nie zdziwilbym sie gdyby biskupi czy nawet Papiez nie wierzyl w Boga! on piastuje role krola w Monarchii zwanej Katolicyzmem!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

45
19
~supay 2012-03-20 (23:16) 2 lata 4 miesiące 2 dni 12 godzin i 18 minut temu

katolicy to zaraza, nawet teraz te psy szczekają w obronie swej mafii!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

4
32
~Adam 2012-03-23 (12:09) 2 lata 3 miesiące 29 dni 23 godziny i 25 minut temu

Ojojoj, ile tutaj nienawisci od tych wszystkich nowoczesnych, ktorzy wyznaja tolerancje do wszystkiego co inne i roznorodne z wyloczeniem chrzescijanstwa i polskosci. Zrywam boki ze smiechu czytajac wasze komentarzyki, "uczonych w pismie", glupiutkich ignoranckich religioznawcow, lewackich hedonistycznych postmodernistow, ktore mozecie sobie wypisywac dzieki temu ze - czy wam sie to podoba czy nie - zyjecie jeszcze w cywilizacji chrzescijanskiej i dzieki polskosci waszych przodkow. Wspolczuje wam troche, poniewaz podobnie jak osobie slepej od urodzenia trudo jest wyjasnic roznice miedzy kolorem np.: zielonym i czerwonym tak i trudno jest oglupionej osobie wyjasniec ze jest oglupiona gdy przez pyche, arogancje i samouwielbienie zamrozila w sobie resztke inteligencji, dzieki ktorej zdalaby sobie sprawe ze jest glupiutka i smieszna, z taka buta i agresja podcinajac galaz na ktorej siedzi. Pomodle sie za Was Koronka do Milosierdzia Bozego i poprosze o laske rozeznania poprzez wlasna pokore i skruche oraz obdarowanie waszych ozieblych dusz drogocenna krwio Pana naszego abyscie sie mogli nawrocic, doswiadczyc milosci Jego i poznac prawde.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

22
12
~dars! 2012-05-03 (19:07) 2 lata 2 miesiące 19 dni 16 godzin i 27 minut temu

spalić koscioły wraz z ksiezami i jebnac bombe atomowa na watykan... bóg nie istnieje a kosciół to mafia..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~vv 2012-06-18 (02:14) 2 lata 1 miesiąc 5 dni 9 godzin i 20 minut temu

Wychodzi na to, ze ta religia katolycko jest coroz bardziej pikniejszo...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Waldemar Skrzypczak: Zachód sprzeda Ukrainę, tak jak Polskę w 1944 r.
dodane 2014-07-23 (09:04) 2 godziny i 30 minut temu

Eugeniusz Kłopotek: na PSL płacę bez zastrzeżeń 400 zł miesięcznie
dodane 2014-07-22 (14:43) 20 godzin i 51 minut temu

Politycy PSL: wniosek o odwołanie Piechocińskiego jest prawdopodobny
dodane 2014-07-23 (08:20) 3 godziny i 14 minut temu

Raport: Wielka Brytania nadal eksportuje broń i sprzęt wojskowy do Rosji
dodane 2014-07-23 (06:25) 5 godzin i 9 minut temu

Dolina Vratna odcięta od świata
dodane 2014-07-22 (16:19) 19 godzin i 15 minut temu

Wiesław Dębski: kto ma więcej do ukrycia ws. zestrzelonego boeinga?
dodane 2014-07-22 (15:10) 20 godzin i 24 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 3230